Jump to content
IGNORED

Covid putovanja - korisne i servisne informacije


Redoran

Recommended Posts

5 hours ago, Paul Gompitz said:

U DZ Stari Grad su pred kraj radnog vremena davali Fajzer koji im je ostao viška, jer se uglavnom nisu pojavili svi pozvani.

Ma jeste,  da idem svaki dan tamo i molim...

 

Prijavio sam se prvi dan prijave za sve vakcine, došao na red u martu na kineza. Još sam nekoliko puta menjao opštinu, prateći hintove gde će me pre pozvani.

 

Od početka sam preferirao fajzer, što možeš naći na forumu,  al sam smatrao da je bitno da ne budemo previše izbirljivi, već da se vakcinišemo što pre, da bi što pre zaustavili pandemiju.

 

Zato prestani da smaraš kako smo sami krivi sto smo izabrali kineza.

 

BTW, sutra putujem u USA, drugi put ove godine, normalna zemlja, priznaje sve svoje vakcine i sve vakcine sa WHO liste gde su i kinezi.

Edited by Spooky
Link to comment
2 hours ago, Tsai said:

Da si primio Sputnik ne verujem da bi napisao ovo "normalna zemlja" :fantom:

Pa i sputnik je valjda u proceduri, ali nikako da prodje tu inspekciju fabrika, šta li...

I za sputnik zaista ne znam puno ljudi koji su je primili sa izborom svih vakcina i preferiranjem zapadnih, jer kod nas nije ni blizu toliko masivan po količini bio kao kineske.

Link to comment

Vidim i johnson se ubi od efikasnosti, pa ga Nemacka priznaje. 
 

Ne mogu da govorim o vecini, ja sam imala snazne razloge da primim bilo koju vakcinu, naravno da sam zelela fajzer, novu, pametnu tehnologiju, prakticno revoluciju u masovnoj primeni, ali kontekst u kome sam primila sinopharm ne da opravdava tu odluku, vec bih opet tako uradila. 

 

malo je neumesna poruka o srbima spricovanim kinezom, koji su uz malo snalazenja mogli da uzickaju fajzer ispred Simine - ma kako da ne. Mozda je nekome i uspelo - ali to sigurno nije vecina.

Link to comment
10 hours ago, Zlurad said:

 

Ovo neka sala? Ozbiljni lockdown? U Nemackoj u vreme korone je samo humor ozbiljan, kao i obicno i nista vise

Zatvorene škole i vrtići, univerziteti onlajn, zaposleni koji nisu u houmofisu se testiraju jednom nedeljno, obavezne ffp2 maske, negdje i na otvorenom, zatvorene sve radnje osim prehrane, apoteka, drogerija, benzinskih pumpi, uslužne djelatnosti zatvorene sve, dozvoljeni susreti samo sa još jednom osobom iz drugog domaćinstva, turistička putovanja unutar zemlje zabranjena, poslije 22 ograničeno kretanje…

I tako sve dok čuvena incidenca nije pala ispod 50 (u Srbiji je trenutno 600 i nešto), a onda se moglo u radnje sa zakazanim terminom i negativnim brzim testom.

Smiješne mjere kao i virus.
 

Link to comment
On 29.10.2021. at 22:21, Zlurad said:

 

Ovo neka sala? Ozbiljni lockdown? U Nemackoj u vreme korone je samo humor ozbiljan, kao i obicno i nista vise

 

Pa dobro, nije bilo policijskog casa, ali realno, nije bio bas lak lockdown, i pritom je trajao dugo. Nisi mogao nikud, osim u samoposluge i drogerije, posle u martu su pustili frizeraj na srecu svih nas sa kratkom frizurom. Mozda je kod vas u hipstergradu bilo drugacije? ;)

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, Mos said:

Nemacki lockdown je bio ozbiljniji od bilo cega u Srbiji, osim suludosti u onom prvom aprilu pandemije. 

Na šta misliš ovde za april 2020?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Veceras sam dosao u Solun.

Na granici sa Makedonijom trazili mi samo pasos i zeleni karton.

Kod Grka pasos i PLF i digitalni sertifikat, s tim sto mi nije "priznao" trecu dozu, nego je konstatovao da imam dve.

Sutra cu videti koliko smaraju za sertifikate po kaficima i radnjama.

Link to comment

Grk nam u Solunu trazio zeleni sertifikat, u kaficu na otvorenom. Naravno, nas ne funkcionise u Grckoj, njega zabole, kafa odlicna i skupa, 4e dupla grcka. :D

Samo nam je rekao da ako dodje policija, trazice nam i pasose.

Link to comment

U Barseloni na aerodromu pogledaju onu turističku prijavu, ofrlje bace pogled na papir o vakcinaciji, niti vide ime osobe, niti koja je vakcina, ništa, lagana priča i teraj.

 

U muzejima, restoranima, katedralama, niko ništa ne proverava.. ulazak je doduše s maskama.. mogu bilo koje.

 

Dosta ljudi nosi masku i na otvorenom u šetnji kroz grad.

Link to comment

EU priznala srpske kovid sertifikate, ali ne postojeće već će se izdavati novi.

 

 

Quote

Ono što je važno i što građani treba da znaju je da će Kancelarija za IT od sutra uvesti novu vrstu usluge gde će pored digitalnog zelenog sertifikata koji se sada izdaje i koji može da se koristi u zemlji moći da odaberu opciju digitalni zeleni sertifikat kompatabilan sa EU - kazala je ministarka [za trgovinu, turizam i telekomunikacije Tatjana] Matić i dodala:

- Tokom nedelje će biti omogućena i mobilna aplikacija što podrazumeva da će građani moći da preuzmu taj sertifikat kompatabilan sa EU na svojim telefonima. Od sledećeg ponedeljka na šalterima pošte građani će takođe moći da dobiju novi digitalni zeleni sertifikat. Stari zeleni sertifikati važe za našu zemlju, i dalje su u opticaju i za ulazak u zemlje EU - rekla je Matićeva i podsetila da su građani i sa starim sertifikatom mogli da putuju i pređu granicu jer smo imali potpisane bilateralne sporazume sa većinom zemalja, ali sa njima nije bilo moguće ulaziti u restorane, ugostiteljske objekte muzeje, bioskope i druge instuitucije u inostranstvu.

kurir.rs/vesti/drustvo/3809291/od-sutra-mozete-preuzeti-poseban-kovid-sertifikat-koji-eu-priznaje
Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Moja mama je pre dve nedelje došla u Nemačku sa tim srpskim zelenim sertifikatom, i nigde nije imala problem da udje do sad (poslastičarnica, kafić, galerija, bazen, sportska sala - sve mesta gde se moze samo čipovan/preležao)

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...