Jump to content
IGNORED

Covid putovanja - korisne i servisne informacije


Redoran

Recommended Posts

Znam ali cu da probam s onom najjeftinijom

kartom na rizik - ne mogu vise, to mi je bukvalno druga kuca, nisam bila dve godine, odlepicu, nedostaje mi uzasno. 

 

pa ako me puste kupicu tamo kofer i u primarku nesto da obucem:) imam mogucnost i pozivnog pisma ali od fizickog lica s kojim nisam u rodu.

Link to comment
1 hour ago, angelada said:

Znam ali cu da probam s onom najjeftinijom

kartom na rizik - ne mogu vise, to mi je bukvalno druga kuca, nisam bila dve godine, odlepicu, nedostaje mi uzasno. 

 

pa ako me puste kupicu tamo kofer i u primarku nesto da obucem:) imam mogucnost i pozivnog pisma ali od fizickog lica s kojim nisam u rodu.

Drug iz bosne falsifikovao, i umesto sputnika upisao fajzer i putovao tako u Austriju već nekoliko puta. Ja sam razmisljao isto da radim i menjam mog sinopharma ali nije bilo potrebe (bojkotujem EU i umesto tamo putujem u USA ove godine). Imaš nekoliko opcija - jedna od njih je da falsifikujes onu potvrdu o vakcini, ne ovaj novi certifikat. Na njegovom QR kodu kad se očita samo pise tvoje ime i vakcinisan, ne pisu vakcine. Takve vrste falsifikata su mi potpuno etnički prihvatljive.

Uopšte, ovo sa vakcinama, prvo otimanje za prve isporuke, pa potom i ovo selektivno priznavanje je težak idiotluk. Istovremeno se boriš protiv antivaxera i tvrdis da su vakcine sigurne i preko potrebne, a onda ne priznavati neke vakcine za medjunarodne dolaske (tim pre što je Sinopharm prihvaćen i od strane WHO).

Link to comment

Nije da mi nije padalo na pamet, posebno sto mogu to lako i brzo sama da uradim, medjutim - ne mogu, jace je od mene:/ Nije me cak ni strah da me neko ne uhvati - jer na onom landing page od qr code nema podataka o vakcini, onda mogla sam od mame da uzmem realan broj vakcine, onaj pdf dete moze da otvori, ali ne vredi ne mogu pa ne mogu, ali ne osudjujem nijednog sinofarmovca i sputnjikovca koji je to uradio.

 

za sad je tako, ako me slude - ko zna. Kad vidim avakse sto su se pelcovali samo radi putovanja kako sad svrckaju evropom dodje mi da se otrujem ispijanjem vece doze sinopharma. 

 

 

Link to comment

@angelada I  sada si kao i ja praktički talac svoje odluke da budeš odgovorna i da se vakcinišeš što pre prvom raspoloživom vakcinom, jer sad ne možeš da uzmeš 2 fajzera ni na bilo koji način dok ne dodje vreme do još jednog bustera.

To nije smelo biti ovako. Who se slaže
https://newseu.cgtn.com/news/2021-07-01/-Vaccine-discrimination-threatening-billions-of-lives-WHO-warns-11xVx7fKQxi/index.html

  • +1 5
Link to comment

I ja se slazem, ali jos mi se ne da da otvorim onaj pdf - mada - ne znam vise ni sama. Ne znam cime su zasluzili da budem postena prema njima kad su oni nefer prema nama, bas si super to rekao - taocima svojih odluka (ispravih i altruistickih).

 

Mozda nadjem neko srednje resenje pa iskukam nalog za sluzbeni put u kom slucaju ulazim s testom. 
 

ali svaki put kad vidim nekog poznanika koji se tek sad vakcinise zbog putovanja, prvo mi dodje da ga odrobijam a onda kazem sebi aj nek se vakcinise nek ih je sto vise makar zbog bilo cega, brze cu i ja iz ove robije sto njih bude vise bilo.

Link to comment

Ako moze jos i uputstvo kako se falsifikuje pcr test? I par redova objasnjenja zasto je to moralno ispravno.

Vecina vakcinisanih Kinezom je izabrala tu vakcinu zbog nepovjerenja prema mrna vakcinama, a ne iz pustog altruizma i gradjanske odgovornosti. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Paul Gompitz said:

Ako moze jos i uputstvo kako se falsifikuje pcr test? I par redova objasnjenja zasto je to moralno ispravno.

Vecina vakcinisanih Kinezom je izabrala tu vakcinu zbog nepovjerenja prema mrna vakcinama, a ne iz pustog altruizma i gradjanske odgovornosti. 

Jest,  trba da me grize savest što priznaju astrazeneku koju su pravili kulturni britanci, a ne priznaju istu vakcinu od "prljavih" indijaca, pa je strašan zločin zameniti jednu za drugu na potvrdi.

 

Rasisti prokleti.

  • +1 5
Link to comment

Prve doze Fajzera su stigle u Srbiju u decembru 2020. Vakcinacija je počela 15.1 i to prvo za starije od 75. 
A Fajzer se u BG vrlo lako mogao dobiti i bez poziva pred kraj radnog vremena vakcinalnih punktova jer “da se ne baci”.

Link to comment

Ja sto sam birao nisam iz nekog uverenja, to nije bila masovna pojava za fajzer, znam da je buraz dobio kao medicinar, upitna je ta dostupnost, bar za ostatak Srbije. 

Razgovaraju glavni gen.fajzer i njegov kinez helper:

Will they fight, sir?

We shall know soon enough.

..."ihr seid hunde"

They say no!

I to je bilo to, ce vidimo za dalje.

 

  • +1 1
Link to comment

pre marta-aprila tesko, a i za 75+ ga nije bilo u januaru/februaru, pisala sam kako je moja tetka od 75 godina primila sinofarm jer su joj jedino to ponudili kada se pojavila na vakcinalnom punktu, iako je u prijavi bio oblezen samo fajzer.

  • +1 3
Link to comment
10 hours ago, Spooky said:

Jest,  trba da me grize savest što priznaju astrazeneku koju su pravili kulturni britanci, a ne priznaju istu vakcinu od "prljavih" indijaca, pa je strašan zločin zameniti jednu za drugu na potvrdi.

 

Rasisti prokleti.

Ni random nevakcinisanu Slavicu ne grize savjest kad falsifikuje PCR test koji su joj nametnuli prokleti fasisti, a ona zna da joj korona ne moze nista jer  ima odlican imunitet.

Link to comment
Ako moze jos i uputstvo kako se falsifikuje pcr test? I par redova objasnjenja zasto je to moralno ispravno.
Vecina vakcinisanih Kinezom je izabrala tu vakcinu zbog nepovjerenja prema mrna vakcinama, a ne iz pustog altruizma i gradjanske odgovornosti. 
Nije tačno, nego je kinez bio dostupan.
Za opštu populaciju fajzer je bio nedostupan.
Bio kinez, pa rus...
Ja sam čekajući fajzera dočekao AZ.







... Shiit has hit the fan

  • +1 2
Link to comment
On 27.10.2021. at 19:49, Paul Gompitz said:

Ako moze jos i uputstvo kako se falsifikuje pcr test? I par redova objasnjenja zasto je to moralno ispravno.

Vecina vakcinisanih Kinezom je izabrala tu vakcinu zbog nepovjerenja prema mrna vakcinama, a ne iz pustog altruizma i gradjanske odgovornosti. 

Ovo apsolutno nije tačno

  • +1 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...