Jump to content
IGNORED

Covid putovanja - korisne i servisne informacije


Redoran

Recommended Posts

On 17.11.2021. at 20:19, Spooky said:

Zvanično je rečeno da neće tj. da se ništa ne menja u vezi vakcina koje zemlje priznaju.

I u tom sertifikatu će ti jasno pisati koje vakcine si primio.

Jbg, osim ako nije poseta, putuj gde možeš - tipa u susednu Španiju.

 

Leteo sam iz budimpeste i zanimao ih je iskljucivo test (moze i antigenski). U povratku sam leteo za budimpestu i trazili su mi eu potvrdu o vakcinaciji, koju sam takodje imao. Takvo je stanje stvari bilo u prvoj polovini decembra ali bojim se da se situacija menja iz dana u dan i da vise ni ovima na aerodromu nije najjasnije koji su sve papiri neophodni. Recimo, u povratku sam imao spreman neki papir koji potvrdjuje da sam u madjarskoj samo u kopnenom tranzitu ali mi to nisu trazili, dok su nekom momku koji se cekirao posle mene trazili. Dakle sa sve punim dzepom raznih potvrada konstantno postoji rizik da se izvisi za let...

Link to comment
On 18.12.2021. at 10:46, Have_Fun said:

Je l' zaista od 20. decembra za ulazak u Austriju treba da se ima ili 3 doze vakcina, ili 2 doze + negativan PCR?

Vazi li to za ulazak bilo odakle, ili samo za ulazak iz nonEU drzava?

 

Ja planiram da posle nove godine krenem kolima za svajcarsku pa pokusavam da ispratim sta me sve ceka na putu. Za sad su hrvatska i slovenije ok, dok austrija i svajcarska menjau pravila na nedeljnom nivo...

  • +1 1
Link to comment

Čisto za informaciju ako nekome znači, brat se vakcinisao u Srb a živi u Nemačkoj, imao je domaći sertifikat. Bio mu je potreban i EU sertifikat, registracija naloga preko euprave je prošla brzo i odmah smo mogli bez problema da generišemo EU sertifikat koji bez problema može da se importuje u zvaničnu Nemačku aplikaciju za propusnice CovPass.

 

Da iskoristim priliku da pohvalim eupravu, retko odlična stvar sa lakom registracijom i uslugama. Nešto i Nemci od Srba da nauče :D

  • +1 6
Link to comment

Ako sam dobro shvatio, po novim pravilima, sa dva sinofarma i buster fajzerom ulazim u austriju ali tamo ne mogu u hotel, kafanu itd. Dok mi za svajcarsku treba ili pcr ne stariji od 72 sata ili antigenski test ne stariji od 24 sata...

Link to comment
On 21.12.2021. at 22:29, Bright Billy said:

Ako sam dobro shvatio, po novim pravilima, sa dva sinofarma i buster fajzerom ulazim u austriju ali tamo ne mogu u hotel, kafanu itd. Dok mi za svajcarsku treba ili pcr ne stariji od 72 sata ili antigenski test ne stariji od 24 sata...


Ne znam sad kakva su pravila u AUS, ali moj cale je u Becu bez problema isao bilo gde s takvom kombinacijom

A i pokazes im onaj srpski EU covid green pass na kojem ti pise da je 3. doza fajzer (svakako je to poseban papir/fajl u pitanju).. niko te nista ne pita dalje.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Bright Billy said:

 

Kolko ja pratim nepromenjena...

Da li to znači da ne mogu da uđem u hr bez rezervacije smeštaja ili poslovnog poziva ?

 

Konkretno, zanima me da li mogu da idem u privatnu posetu ?

Link to comment

Drugar krenuo kolima za Hol, preko Hrv, spava u Nemackoj. On 3 fajzera, devojka 3 Sputnika, kuce uobicajne vakcine :D


Niko mu nije trazio dokaz o vakcinaciji, cak ni potvrdu za kuce. Slovenci i Nemci pitali gde idu i to je to. Mozda je pomoglo sto ima Hrv pasos, ne znam.

  • +1 1
Link to comment

Jel se menjalo nesto vezano za ulazak u Srbiju, cujem od drugara da neka nova pravila vaze od 2. januara (da treba PCR test, no nije znao da li je dovoljan vax karton umesto toga), ali nikako da nadjem detalje? Sajt je, vidim, azuriran 27. decembra, ali mi formulacija deluje isto kao i pre par meseci, kad mi je za ulazak iz USA sa tranzitom u Ams bio dovoljan samo vax karton (uz srpski pasos):

 

https://www.mfa.gov.rs/lat/gradjani/ulazak-u-srbiju/covid-19-uslovi-za-ulazak

 

Edit: mozda je drugar nesto prezupcio, vidim na Telegrafu da se za Crnu Goru nesto menja od 2. januara...

Edited by papapavle
Link to comment
On 23.12.2021. at 17:03, dùda said:

Da li to znači da ne mogu da uđem u hr bez rezervacije smeštaja ili poslovnog poziva ?

 

Konkretno, zanima me da li mogu da idem u privatnu posetu ?


Ako ti još uvek znači, moja mama je danas otišla busom u Zagreb u posetu sestri, samo uz potvrdu o vakcinaciji. Ja je nagovarala da joj rezervišem i neki smeštaj na bookingu pa da posle otkažem, čisto da ima rezervaciju da pokaže, ali nije htela jer se plašila da bi možda neko proveravao. Na kraju su gledali samo potvrde o vakcinaciji. 
 

Inače se par dana pre puta raspitivala i kod nekih vozača autobusa koji voze za Hrvatsku, i uglavnom su joj svi rekli da se prolazi samo uz potvrdu o vakcinaciji, zato se i usudila da ide, inače ne bi. 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...