Jump to content
IGNORED

Covid putovanja - korisne i servisne informacije


Redoran

Recommended Posts

kazite vi meni deco: da li u evropskom papiru moze/treba (uopshte) da se vidi prelezavanje kovida (antitela uradjena kod drzavne institucije). u domacem sertifikatu se vidi.

sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment
kazite vi meni deco: da li u evropskom papiru moze/treba (uopshte) da se vidi prelezavanje kovida (antitela uradjena kod drzavne institucije). u domacem sertifikatu se vidi.

sent from novi mnogo jak bubamoto.




Italija daje green pass koji važi 6 meseci za preležan kovid i jednu vakcinu za produženje sertifikata. Nisu potrebna antitela već samo potvrda (nacionalnom sanitarnom sistemu) ličnog doktora da sam negativan posle preležanog. Ako si pitala za Srpski evropski papir taj ne znam kako funkcioniše...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

srpski evropski papir. imamo choveka koji je primio 2 fajzera u svojoj zemlji, sa kojom ova materina nema potpisan neki sporazum o priznavanju vakcina, te njegovi fajzeri kod nas ne vaze (!). fajzeri. ne vaze. primio je josh jednog kod nas, u smislu nasheg i evropskog sertifikata je to ko da nije, onda je uradio antitela, u nashem papiru se vide, u evropskom ne. preostalo mu je da se bode opet da bi bilo shta sa evropom i ja vidim kako je to divno shto ce se kola izlomiti opet na odgovornim ljudima, a ne na veterinarki koja melemima skida ljude sa respiratora i svi su zdravi i eno oru njive pevajuci, jer kad bi se gadjali trolejbusima...

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment

e pa zato ja i pitala jel mogu strani državljani da uđu sa evropskim papirom prosto, ili treba još i neki dodatni sporazum o priznavanju sa specifičnim zemljama i koješta, pa ako takav ne postoji onda svi na PCR bez obzira na vakcine, uzrast, i tako to

 

doduše izgleda da neće skoro biti bitno, a dok postane će se promeniti još 100 puta :D

 

inače evropski papir uračunava i preležavanje na osnovu pozitivnog PCR testa pre ne više od X meseci i ne manje od Y (nisam sigurna tačno)

a nigde nisam čula da iko radi tzv. "proveravanje antitela" koja su izgleda veoma popularna u Srbiji

 

 

Link to comment

Možda ću trebati u decembru da putujem za Sloveniju privatno. 

Išao bih kolima preko Hrvatske. Tamo je (Slovenija) nešto zaoštrena situacija koliko sam čitao. Da li se traži nešto od tih vakcina, sertifikata...?

Vakcinisan sam 3 x sinofarm. 

 

Link to comment
Možda ću trebati u decembru da putujem za Sloveniju privatno. 
Išao bih kolima preko Hrvatske. Tamo je (Slovenija) nešto zaoštrena situacija koliko sam čitao. Da li se traži nešto od tih vakcina, sertifikata...?
Vakcinisan sam 3 x sinofarm. 
 
Išao sam krajem oktobra , niko ništa , čak je uredno odložio potvrdu iz pasoša i kad ga je skenirao vratio potvrdu. Hrvati su mi više pravili problem , i svakako se obezbijedi kakvom poslovnom pozivnicom ako možeš .

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Drugari,

 

imam jednu dilemu - treba da posetim krajem decembra Srbiju (dolazim iz Amerike). Primio sam obe doze u Srbiji u aprilu (došao specijalno zbog toga - tad sam živeo u Kanadi i tamo vakcina nije bilo), imam dakle onaj stari sertifikat koji je tada izdavan. To sam uspeo da konvertujem u kanadski sertifikat (prihvatili su SRB papir) i do sada nisam imao problema sa time ovde u USA. Ako sam dobro shvatio šta je do sada pisano u temi - to mi neće biti priznato, tj. biću stavljen u karantin, jer neću imati PCR test (skupo ovde i čini se da je bacanje para za dolazak u Srbiju), a  prošlo je više od 8 meseci od kako sam primio poslednju dozu i nisam još primio booster?

 

Razmišljam šta je bolje između ove dve varijante:

 

a) primim booster pre leta u Americi - da li je moguće da taj papir nekako bude priznat u Srbiji i da se nađe na istom sertifikatu? Čini mi se da će to dosta teško ići, ali možda grešim. Očigledna mana ovoga je da ako ne bude priznat,  naći ću se nekako "u limbu" - dve vakcine i treća na dva različita sertifikata, a bez bezbedne mogućnosti da to ispravim (tako što bih opet primio treću).

 

b) sletim u Srbiju, izađem sutradan iz karantina uz PCR test, primim booster tu, i gledam kako to da "nostrifikujem" ovde, najverovatnije ponovivši proceduru gore.

 

Ima li nešto što propuštam...? Neki problemi u Nemačkoj (tranzitna zemlja), sa Lufthansom (ne znam da li traže PCR test za let kao takav, bez obzira na odredište), ili za prvi leg koji je US domestic let?

 

Hvala puno - ovo je sve postalo baš komplikovano i velika produkcija!

Link to comment
1 hour ago, ACR said:

Drugari,

 

imam jednu dilemu - treba da posetim krajem decembra Srbiju (dolazim iz Amerike). Primio sam obe doze u Srbiji u aprilu (došao specijalno zbog toga - tad sam živeo u Kanadi i tamo vakcina nije bilo), imam dakle onaj stari sertifikat koji je tada izdavan. To sam uspeo da konvertujem u kanadski sertifikat (prihvatili su SRB papir) i do sada nisam imao problema sa time ovde u USA. Ako sam dobro shvatio šta je do sada pisano u temi - to mi neće biti priznato, tj. biću stavljen u karantin, jer neću imati PCR test (skupo ovde i čini se da je bacanje para za dolazak u Srbiju), a  prošlo je više od 8 meseci od kako sam primio poslednju dozu i nisam još primio booster?

 

Razmišljam šta je bolje između ove dve varijante:

 

a) primim booster pre leta u Americi - da li je moguće da taj papir nekako bude priznat u Srbiji i da se nađe na istom sertifikatu? Čini mi se da će to dosta teško ići, ali možda grešim. Očigledna mana ovoga je da ako ne bude priznat,  naći ću se nekako "u limbu" - dve vakcine i treća na dva različita sertifikata, a bez bezbedne mogućnosti da to ispravim (tako što bih opet primio treću).

 

b) sletim u Srbiju, izađem sutradan iz karantina uz PCR test, primim booster tu, i gledam kako to da "nostrifikujem" ovde, najverovatnije ponovivši proceduru gore.

 

Ima li nešto što propuštam...? Neki problemi u Nemačkoj (tranzitna zemlja), sa Lufthansom (ne znam da li traže PCR test za let kao takav, bez obzira na odredište), ili za prvi leg koji je US domestic let?

 

Hvala puno - ovo je sve postalo baš komplikovano i velika produkcija!

Ma mislim da nisi u nikakvim  problemu. To da ti treba karantin ako nisi imunizovan se i ne proverava u poslednje vreme (a pokaži istekli sertifikat ako zatraže).

 

Naravno, ovde primi buster zbog zaštite svog zdravlja i to je to. Worst case scenario - ideš u karantin i izlaziš sa PCR testom, ali mislim da je mala šansa za to.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...