Jump to content
IGNORED

Covid putovanja - korisne i servisne informacije


Redoran

Recommended Posts

Samo je trebalo pričekati mesec-dva i ne trčati pred rudu...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk


shta to znaci za kineza? prolazi ili ne?

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
shta to znaci za kineza? prolazi ili ne?

sent from novi mnogo jak bubamoto.

U teoriji ne ali u praksi da, implementacija srpskog QR koda u EU neće mnogo šta promeniti, Italijani npr. produžuju da ne priznaju Sinovac, Sinofarm i Sputnik ali nisam još čuo da je nekom odbijen ulaz (bilo gde) sa takvim vakcinama.

Ne znam šta se drugačije radilo npr. u Makedoniji, Turskoj ili Ukrajini kad su im u avgustu priznate potvrde o vakcinaciji ali znam da je srpski QuR (ostao) bolji i jači.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Zbog porasta broja slučajeva u Evropi Maroko uvodi testiranje na graničnim prelazima i aerodromima i vraća pozitivne.

 

Quote

Morocco will conduct rapid COVID-19 tests to passengers arriving in its airports and ports, and will deny access to any visitor with a positive result, the government said on Saturday.

The measure, which strengthens an existing requirement of a negative PCR test 48 hours before departure, aims to protect the country amid a surge of cases in Europe, the government said in a statement.

Travelers with positive test must be returned at the cost of the airline that brought them into the country, unless they have a permanent residency document, it said.

Passengers visiting Morocco should also have proof of vaccination. The country made the vaccine pass mandatory to access public places after it vaccinated more than 50% of its population.

Morocco has administered more coronavirus vaccine doses than any other African country, inoculating 24.3 million people out of a population of 36 million. It has also started administering booster jabs.

Last Wednesday, the country ended a night curfew aimed at combating COVID-19 that it introduced in March 2020 after a fall in cases from the summer peak.

https://www.reuters.com/world/africa/morocco-plans-additional-airport-covid-testing-amid-europe-surge-2021-11-13/

Edited by vememah
Link to comment

ja sam primio dve doze sinofarma i jednu dozu fajzera. sad cu da vadim ovaj novi eu sertifikat ali nemam pojma da li ce mi on biti validan za putovanje u portugal koji ne priznaje sinofarm. da li neko uopste ima ideju gde mogu da proverim tu informaciju?

Link to comment
1 hour ago, Bright Billy said:

ja sam primio dve doze sinofarma i jednu dozu fajzera. sad cu da vadim ovaj novi eu sertifikat ali nemam pojma da li ce mi on biti validan za putovanje u portugal koji ne priznaje sinofarm. da li neko uopste ima ideju gde mogu da proverim tu informaciju?

Zvanično je rečeno da neće tj. da se ništa ne menja u vezi vakcina koje zemlje priznaju.

I u tom sertifikatu će ti jasno pisati koje vakcine si primio.

Jbg, osim ako nije poseta, putuj gde možeš - tipa u susednu Španiju.

Link to comment

Novi sertifikat zasnovan je na standardima Unije, a njegovo priznanje omogućeno je odlukom Evropske komisije.

 

Jovanović objašnjava da je reč o novoj usluzi na portalu eUprave, da je zainteresovanost od jutros velika, ali i da je dobijanje ove propusnice jednostavno i u samo nekoliko koraka.

 

Kako kaže, razlika između ovog EU sertifikata i kovid propusnice koju su građani Srbije vadili dosad je velika.

 

"Princip EU je da za svaku aktivnost postoji zaseban sertifikat. Ako ste dobili tri doze, dobićete praktično tri sertifikata sa tri QR koda", rekao je on za Euronews Srbija.

 

"Uvek mogu da se odštampaju, ali kada već stignu na mejl, mogu da se drže u telefonu kao PDF. Za vikend će biti objavljena naša e-aplikacija koja omogućava e-čuvanje. Mi savetujemo da se sve to koristi elektronski i da se koristi ova mobilna aplikacija, a ipak za one koji se ne snalaze pustićemo izdavanje od sledeće nedelje na više od 200 šaltera Pošta Srbije", naglasio je on.

-------------

 

Inace kad probate da ocitate taj QR kod, dobiju se hijeroglifi, a ne tekst. Verovatno je potrebna posebna aplikacija koja cita taj QR kod.

Edited by Milosh76
Link to comment

https://rs.n1info.com/vesti/n1-u-belgiji-sertifikat-radi-i-kada-je-samo-treca-doza-fajzer/
Naša ekipa testirala je QR kodove u jednom od ugostiteljskih objekata u Luvenu.

Dogodilo se ono što smo i znali – kod naše reporterke i snimatelja QR kodovi nisu mogli da budu očitani jer su primili vakcine proizvođača Sinofarm i Sputnjik, koje u Belgiji nisu priznate.

Dvojica kolega iz drugih redakcija uspeli su da očitaju svoje QR kodove, od toga jedan kolega koji je primio dve doze proizvođača Fajzer, ali što nas je iznenadilo i što je bilo interesantno – QR kod uspeo je da očita i jedan kolega koji je primio dve doze Sinofarma i treću dozu proizvođača Fajzer.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Ne znam kako je drugde, ali u Spaniju se iz Srbije ne moze uci sa "prelezan covid, 2 x rus, 1 x fajzer, i bilo kakav negativan test'. Al zato svedjane i nemce testiramo na aerodromu ako su stigli nevakcinisani i to je ok. Siljenje patke na zemljama koje ne obezbedjuju priliv od turizma.

  • Tužno 1
Link to comment

Samo ide u prilog tome da je cela priča oko priznavanja vakcina totalno politička.

 

Da je sputnjik toliko strašan ili loš, do sada bi se to i videlo na generalnoj populaciji koja je vakcinisana. A ako i neće da ga odobre za upotrebu, ima 0 razloga da ne odobre za strance koji ulaze u zemlju.

  • +1 2
Link to comment
24 minutes ago, Sammael said:

Samo ide u prilog tome da je cela priča oko priznavanja vakcina totalno politička.

 

A ko tačno u SZO blokira priznavanje ruskih vakcina? Priznate su kineske, indijske, zapadne... samo ruske nisu? Gamaleja otvoreno ne sarađuje (spisak je hronološki po datumu predaje aplikacije - pogledaj koje faze još nisu završene za Sputnjik, a jesu za gomilu kasnije prijavljenih vakcina), a drugi proizvođači ruskih vakcina ih nisu ni prijavili SZO za dozvolu za upotrebu u hitnim situacijama.

 

yi32Jaw.png

 

z1KCC6G.png

 

BOGawGw.png

 

 

https://extranet.who.int/pqweb/key-resources/documents/status-covid-19-vaccines-within-who-eulpq-evaluation-process

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment

Zbog čega bi SZO morao da priznaje vakcinu da bi bilo odobreno putovanje ljudima koji su je primili? To je isključivo politička odluka svake pojedinačne države. Neke su odlučile da priznaju Sputnjik, čak i ako nije u tim državama dobio dozvolu, neke nisu. Dakle, politika.

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, Tsai said:

Sljaka aplikacija do jaja u EU. Svaka cast Vucicu

 

Ček, postoji mobile app za naš EU green pass?

 

Ja samo imam dokumenta koja sam dobio od eUprave na mail. Radi i to posao (samo što je svaki dokument poseban, 2 vakcine = 2 dokumenta, još i test ako imaš, eto trilinga), ali sam čuo da su neki uspeli da ubace dokumenta u austrijsku green pass aplikaciju, koja za nas "Poljake" ne postoji na google play store-u. Preko app je sve u jednom i preglednije, pa ako si to uspeo, deli info lebati :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...