Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpr

Recommended Posts

Ne verujem ja da ce puno ovde da se tumba ekipa, imamo to sto imamo.

 

Treba videti sta moze da se izvuce od Koprivice, Tristana i Smailagica, nadam se da ce iskoristiti leto na pravi nacin. Kuruca se treba otarasiti i dovesti startnu trojku. Mislim da ce i Mur da pali, ne zato sto je on nesto slabije igrao od ostalih, nego jer nam kao profil igraca nije potreban, treba nam sigurniji plej koji moze da razigrava i igra bolju odbranu od Madara, Mur to nije.

 

Zavisi i koje takmicenje cemo igrati, za EC je ovo sasvim dovoljno, za EL bojim se da bismo bili topovsko meso. Tesko je razigravati klince i drzati neki dobar rezultat u EL, svakako ne u ovom sistemu takmicenja. S druge strane, za neku plejof borbu u EL nam treba puno jos ulaganja, a nisam siguran da time raspolazemo.

 

Valja verovati Zocu.

  • +1 1
Link to comment

Smailagica je ubila pomalo Beton hala, a najvise Zeljko. Drilovao ga je preko svake mere i doveo do momenta u kom se ovaj okrece ka klupi da bi dobio potvrdu da sutne otvorenu trojku. Svi smo se hvatali za glavu zbog Smajlijevih gresaka u odbrani i tu je Zeljko trebalo da ga nagazi, ali je morao da ga pusti da vise gresi u napadu. Dolaskom Lesora pomerio ga je gotovo iskljucivno na 4 i igracu sa vec nacetim samopuzdanjem oduzeo osnovne prednosti u napadu. Na kraju ga je za odlucujuce utakmice vratio na 5 i pricao mu "majstore, samo sutiraj", ali to je bilo kasno. 

 

Iako mi se selekcija od starta nije dopala, stvoren je tim koji uz par pravih pojacanja moze da igra odlicnu kosarku. S Kurucom je vredelo probati koliko god bio rizican taj poptis. Doneo bi nam mnogo stvari i verovatno prevalio preko grbe™ da se nazalost nije ispostavio kao prevelika dijabola. 

 

Ledej je evroligaski glue guy, ali ne moze da ti bude drugi najplaceniji igrac u timu. Imao je sloidnu sezonu, ali na kraju je prodao finalnu seriju vezanim prodatim loptama i promasenim bacanjem u drugoj utakmici i nemogucnoscu da uhvai skok u petoj. Valjda cemo dovesti jos dva Pantera pa ce onda i Ledej da cucne na pravo mesto.

 

Mur je to sto je, microwave scorer, vrhunski suter i defanzivni krater koji se vidi sa Meseca. Ja bih ga zadrzao ako ne prima previse. 

 

Najvece iznenadjenje sezone je Aleksa. Znalo se da je prodoran ko silo, pogotovo u levu stranu, da je sumnjiv suter, blago receno upitne kosarkaske inteligencije. Bio sam ubedjen da nije igrac za Zeljkov Partizan. Medjutim... Od starta je iznenadio pritiskom na loptu, u drugom delu sezone je digao sut, a da mi je neko u januaru rekao da ce da veze onakva dva citanja odbrane kao u drugoj cetvrtini cetvrte utakmice, pozvao bih ludnicu. Uvek cemo s njim dobiti po par imbecilnih odluka i losih dodavanja po utakmici, ali donosi toliko da vise i ne pizdim na te stvari. Samo odmahnes rukom i prihvatis ceo paket.

 

 

 

 

  • +1 7
Link to comment
32 minutes ago, goofs said:

Ne verujem ja da ce puno ovde da se tumba ekipa, imamo to sto imamo.

 

Treba videti sta moze da se izvuce od Koprivice, Tristana i Smailagica, nadam se da ce iskoristiti leto na pravi nacin. Kuruca se treba otarasiti i dovesti startnu trojku. Mislim da ce i Mur da pali, ne zato sto je on nesto slabije igrao od ostalih, nego jer nam kao profil igraca nije potreban, treba nam sigurniji plej koji moze da razigrava i igra bolju odbranu od Madara, Mur to nije.

 

Zavisi i koje takmicenje cemo igrati, za EC je ovo sasvim dovoljno, za EL bojim se da bismo bili topovsko meso. Tesko je razigravati klince i drzati neki dobar rezultat u EL, svakako ne u ovom sistemu takmicenja. S druge strane, za neku plejof borbu u EL nam treba puno jos ulaganja, a nisam siguran da time raspolazemo.

 

Valja verovati Zocu.

Pa da, prvi uslov je da vidimo gde se igra naredne sezone. Verovatno u klubu donekle i znaju klimu oko toga. Sa EC stvarno ne vredi ulupavati još para na neke starije igrače, eventualno ako se otvori prilika za nekog domaćeg. Naravno svakako popuniti rupe koje ostave Kuruc, Danguba i verovatno Mur.

 

Za EL ipak treba bolji tim ali učešćem u EL se i otvaraju opcije za neke igrače koje EK jednostavno ne zanima.

 

Sa jedne strane super je ako dobijemo tu pozivnicu ali nas tu vrlo verovatno čeka čitava sezona tamburanja u EL i tumbanja tima. Pitanje je koliko će Žocu biti zanimljivo nakon što odradi takve dve sezone u EL.

 

Sa druge strane, ako izvisimo mogao bi se prilično dobro napasti EK što je ipak evropski trofej, mlađi igrači da malo sazru + mi deluje da bi lakše mogla da se produži saradnja sa jednom uspešnom sezonom i jednom aklimatizacijom™ u EL

Link to comment
30 minutes ago, Facundo Orellana said:

Ledejev doprinos je meni nejasan. Otvorene šuteve za tri slabo kažnjava, zagraditi koš i pokupiti skok ne zna. 


Тешко баш да слабо кажњава, то му је рекао бих био и највећи квалитет ове сезоне. 42% у аби и 47% у еврокупу за три су сјајни проценти. Заказао је сад у овој последњој утакмици где је тотално неочекивано промашио неколико отворених тројки из ћошка које иначе погађа у високим процентима.

 

Има онај чудан избачај са земље и треба му сто година да се намести али проценти су ту.

 

Чак ни са скоковима не стоји лоше с обзиром да није превише висок и да нема баш неки одраз.

Link to comment

Ledej nas je svojerucno ubio iz zasede u drugoj utakmici. Ok jeste nas cokijev crnogorac bestijalno pokrao ali odlican pas za davidovca i odmah nakon toga dribling sebi u nogu su ono sto je prelomilo na stranu cigana.

 

Da toga svega nije bilo dobili bismo i tu tekmu a vrlo vrlo verovatno i celu seriju pred nasim navijacima.

 

Kad smo vec kod domaceg terena, na naplatu je doslo i to sto smo aba ligu odigrali na bazi kuruca. Nekako se stvorilo ocekivanje da je bar finale evrokupa gotova stvar a da je aba tu neka sekundarna prica. Videli smo kako je to proslo

Link to comment

Смајлагић је дечко тотална дијабола и бојим се да ће га потенцијално озбиљне каријере(уз ограничену интелигенцију) коштати то јурење за којекаквим старлетама ако се не уразуми ускоро.

 

Чуо сам и неку сличну причу за малог Вукчевића (не конкретно за старлете ал да је проблематичан и да су га зато шутнули из Реала) међутим не знам колико је кредибилан извор.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, johan nagel said:


Тешко баш да слабо кажњава, то му је рекао бих био и највећи квалитет ове сезоне. 42% у аби и 47% у еврокупу за три су сјајни проценти. Заказао је сад у овој последњој утакмици где је тотално неочекивано промашио неколико отворених тројки из ћошка које иначе погађа у високим процентима.

Bez obzira na procente mene nije mnogo dojmio u bitnim mečevima ove sezone. Nisam primetio da pravi razliku u napadu ili da je sposoban da zaključa reket kada je bitno. Doduše, ja sam odgledao samo dvadesetak mečeva.

Link to comment

Па да с тим се слажем зато сам и написао негде горе да га више посматрам као физикалца а не прву виолину неког тима.

 

Његов нападачки квалитет је тај шут за три из места, где му треба много времена да се намести али кад има простора онда погађа у високим процентима и онај шут једном руком из наскока који исто углавном погађа и то је то. Очекивати да ти он вуче напад је пропаст у старту.

 

За екипе које могу да приуште да он с толиком платом буде физикалац с јасно одређеном улогом у тиму он је супер играч, за нас питање је.

Link to comment

Niko da pomene Glasa, meni je on top talenat i najinteligentniji igrač ove godine, očekujem puno od njega.

 

Jr već reče, smajli je više isprepadan nego mentol. Biće ok ako ogugla na zocove nijanse ljubičaste.

 

Tristan i Balša sledeće godine naši twin towers, ko onomad admiral i Duncan 

 

Ništa ja tu ne bih mnogo tumbao, jedan Renfro ili slično nešto i to je to

  • +1 4
Link to comment

Glas je mene vrlo brzo kupio, osim suta i pogleda serijskog ubice, ima i taj 'ne jebem zivu silu' stav ali je i na ovom uzzorku gledano vrlo inteligentan igrac koji ume da cita situacije i da podeli pas koji bi malo ko u ovom timu mogao. Zeljko je ovu zavrsnicu odigrao sa tipa 8 igraca tako da su ovi mladji gubili minute ali kontam da je probao sa iskusnijima da osvoji trofej kad se vec doslo do toga, a mladji ce se dokazivati u KLS eventualno i na pripremnim. Nece tu biti tumbanja kao prosle sezone, osim ovih ocekivanih eventualno Ledej ili Panter ako im stignu jace ponude. 

Link to comment
Quote

“Sledeće godine, kada Obradović bude tačno sagledao mogućnosti mladih igrača i šta mu je sve potrebno u sklapanju kockica i komponovanju tima, videće se pun benefit onoga što radi”

general Vujošević

 

 

 

mislim da će iz ovog razloga biti zanimljivo ispratiti kls, i pored svega

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 4
Link to comment

Pa što da igraju? Nevezano za Ostojine razloge, to je takmičenje koje ništa ne donosi i nikoga ne zanima.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...