Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpr

Recommended Posts

Glede Alekse, ja njega vidim kao svojevremeno Gordica u Partizanu (u onom prvom mandatu), da bude plej i vodja 2nd unit petorke. Sa limitiranim minutima i slobodom u igri mislim da je sasvim dobar za to, za ABA i EC sigurno, za EL, pa, valjda, ne znam.

 

Panter kad bi umeo da dodaje iz skoka kod nekih svojih isilovanih suteva (kao ono sto je Zagorac veceras pokusao) bio bi bas jeben igrac, s druge strane, verovatno bi ga zvali Medzik Panter i igrao bi u NBA, a ne kod nas.

  • +1 3
Link to comment

Skroz je nejasan svaki minut koji je Smailagic odigrao nakon prvog poluvremena, jer je svima bilo jasno da je izgubljen u ovom meču. Zašto Koprivica ili Trifa bar nakon pražnjenja nisu ušli, to već zna Željko. 

 

ABA je prošla sasvim ok, uz par brain fartova u sezoni (Mega i Cedevita) smo došli do toga da smo praktično bili na jedan posed od titule. Na kraju ispade da nas je ubilo to isto ukleto mesto sa kog smo primili dve Kalinine trojke u drugom meču i još dve u ovom u završnici. Da jedna od te 4 (da ne pominjem Pefija koji vraća trojku) nije ušla, verovatno bi bilo dosta drugačije.

 

EK je stvarno mrlja na sezonu, jer bi taj trofej rado menjao za ABA titulu. Kako stvari sada stoje ne bih se iznenadio da i sledeće sezone igramo EK za šta smo opet samo mi krivi.

 

Nadam se da će ostale sudije da se ugledaju na Pukla, Hodrova i ovog trećeg, jer ako u majstorici prazniš halu, nema razloga da to ne bude pravilo za sve od prvog kola. Doduše neka me neko ispravi ako grešim, ali ne znam da li je bilo gađanja u bilo kom drugom meču osim kada igraju Večiti, tako da bi možda mogli i da pooštre sve to.

 

Željko i pare su svakako doneli kvantni skok, ali se videlo da je par loših skauta (pre svega Kuruc i Danguba) uticalo na to da ovo deluje kao nedovršen tim, a i sam Željko je dodatno skraćivao rotaciju. Nadam se da mu se nije smučila ABA nakon ove serije, a deluje mi da nije. Ako se ovako nastavi mislim da će druga i treća sezona biti vrlo berićetne ali hajde da prvo vidimo ko će da ostane i ko će da dođe.

 

Za KLS me stvarno baš briga, možda povedem sestričinu na polufinale ako baš bude htela, u suprotnom sve ostalo pratim preko naslova.

  • +1 3
Link to comment

Vezano za IQ jeste stereotip ali zaista nam je ekipa u tom segmentu slaba. Zanimljivo mi je sa ove distance da Željko nije ni pokušao da napravi neki balans nauštrb fizikalija.

 

Sveukupno uzevši, nijedan stranac nije podbacio ove sezone. Ledej jeste u ovoj seriji, ali evidentno ima problem u mečapu protiv Davidovca. Lesor je u finalu bio ozbiljan aset, sad što je on takav kakav je, promaja u glavi, to je nešto drugo. Madar je odbrambeno značajno napredovao u toku sezone.

 

Domaći igrači su uglavnom razočarali, zapravo je Avramović jedini koji je odigrao iznad očekivanja. Ja sam bez obzira na težinu i značaj ove serije očekivao da će bar neko od njih biti u stanju da napravi neki iskorak, ali to se nije desilo. Na kraju je svaki minut viška na terenu onih koji nisu bili spremni za ovo finale pravio razliku.

 

  • +1 2
Link to comment

ovom timu je falilo iskustvo da bi uzeo aba naslov. ključna je bila druga utakmica, tada su bukvalno pobegli sa lopate i to je trebalo da bude brejk, sinoć nisam ništa očekivao, a dodatno mi je upropastilo osećaj dešavanja na i oko tribina. i tu nam treba iskustva

 

 

štos tima tiče, svu decu bih ostavio(i trifu) ne bi više eksperimentisao sa aleksom kao plejom već bi mi isključivo igrao kao poenter. muru i zeku hvala za sve i zdravo živo. žao mi je što se sve ovo izdešavalo sa rodionisom(šta god se desilo) falio nam je kao leba u ovoj aba seriji, ne kažem da bi dobili sa njim, al bi bili jači u šibanju sa njim

 

 

dodatna selekcija i da jebemo mame sledeće godine, što po evropi, što u ovom jadranskom glibu

  • +1 1
Link to comment

Jedna od najodvratnijih Partizanovih sezona koje pamtim. A pamtim...baš dugo.

 

Očajan skauting stranaca - Pantera i Kuruca ne želim više ni na puškomet, Zeku i Murićiju želim dobro zdravlje i barem jednako dobre ugovore u manje zahtevnim ligama i klubovima. Svi zajedno, jedna reč - preplaćeni.

 

Madara ne ubrajam u ovu kategoriju, on je prospekt i igrač koga ćemo pamtiti kao što smo pamtili Bertansa

 

Sem Madara, nikakav vidljiv napredak dece koja su nam poverena.

Pitam se što je Tristan došao - i u Realu je mogao da posmatra košarku sa klupe. Smajli je nazadovao, i to rapidno, bolje da je otišao u neki Bajern nego da mu ovde pola godine traže poziciju. Balša dobro krenuo, pa presečen dolaskom Lesora i nedostatkom podrške stigao do 0 minuta u finalu. Kod Debelog bi uveliko išao tragom Pekovića. Trifa jedini osvojio minute, delimično i  zahvaljujući Zagoru, jako popravio odbranu i zagrađivanje, ali izgubio šut i svako samopouzdanje, koje je na početku imao.  Zanemarivanje Grege Glasa je poseban skandal, dečko je izgubio sve što je imao na početku sezone, šut, fantastičan skok u odbrani i - vreme.

 

Sva ta deca su blejala...zašto? Nismo uzeli EC, nismo uzeli ABA, nismo uzeli ni jebeni Korać, dok su klinci gledali kako čačanski Specijalni razigrava Pantera, Ledeja i Lesora.

 

Postoji ipak jedan izuzetak. Ja sam najviše na ovom topiku srao i polivao Aleksu govnima, a na kraju se pokazalo da je jedini koji je imao muda onda kad su bila najpotrebnija. Čovek je nateran da igra pleja i zamalo je nastradao zbog toga; sreća da je ipak u drugom delu prevladao razum i mislim da je uz Zagorov povratak najviše značio da ipak dostojanstveno izginemo. 

 

Nadam se da Čovićev KLS nećemo igrati.

 

 

Link to comment

Greška je sinoć što smo na kraju previše zavisili od igre na piku sa Murom. Uvek bih pre imao loptu u rukama kod Avramovića, uz sve njegove mane. Mur je jednodimenzionalan igrač, pritom je krater u odbrani. Ipak, seriju smo izgubili zbog nemogućnosti da odbranimo ključne šuteve i u drugoj i petoj utakmici, zbog nemogućnosti da pokupimo skok i zbog toga što nam je ekipa previše glupa da iskoristimo period igre kada igramo dobru odbranu. 

 

Dovesti ovu seriju na jednu loptu je uspeh sam po sebi posle Burse ali ako pomerimo očekivanja na početak sezone umesto na period posle ispadanja iz EK dobijamo promašaj jbg. Najveći po meni Ledej. Za nekog koga plaćaš 700k ekstremno ograničen igrač koji ne može da izmisli poene i koji ne može da pokupi skok kad treba. Panter bar na bljeskove pokaže kakav je igrač ali je i 500k skuplji tako da... Voleo bih da ga vidim sa boljim plejom jer njegovo forsiranje da kreira išta osim izolacije nema nikakvog smisla, on to ne može da igra. 

  • +1 6
Link to comment

 

2 hours ago, keitel said:

Vezano za IQ jeste stereotip ali zaista nam je ekipa u tom segmentu slaba. Zanimljivo mi je sa ove distance da Željko nije ni pokušao da napravi neki balans nauštrb fizikalija.

 

Kako nije, pa Zagorac je poslednjih meseci promovisan u startnu trojku, a sigurno nije tu zbog svojih mocnih fizikalija. I cini mi se da smo poceli manje da glavinjamo od kad je Zeljko ubacio njega i skratio rotaciju.

 

Glede promasaja, bez trunke dileme najveci je Rodni Kuruc, na stranu njegova plata, momak je savrseno gradjen, jak, duge ruke, rekao bih solidnog suta (mada ga nismo dovoljno gledali da utvrdimo to). Igra na tri, a moze i na smallball cetiri, moze da cuva protivnicke cetvorke. Mi nemamo zamenu za Ledeja cele sezone, nesto muceni Smajli tu kad ga setaju sa 5 na 4 i obratno. Uostalom, Dujan sam je pred pocetak sezone u nekom intervjuu bas njega kao najzanimljivijeg igraca, punog potencijala.

 

Od svega toga mi smo dobili jedno veliko nista, u svakom pogledu.

Link to comment

gubljenja u selekciji su prilicno standardna za prve godine projekta, ali kuruc je imao prilicne red flag-ove pre nego sto je dosao.

Link to comment

Peglali ste veoma dobru odbranu u ovoj seriji, mnogo bolju nego u finalu kupa, tad smo vas ugazili bez po muke. Da ste igrali ovako cele sezone mislim da biste se mogli posibati za EC.

Jedino su Volters, Kalinic i Mitrovic redovno nalazili pukotine i prepoznavali sta treba da se napadne, s tim sto s Mitrom nije bilo nikakve prednosti za nas jer ga je Lesor na drugoj strani punio i poenima i faulovima kako je hteo. 

Madar je odigrao veoma dobro, dosta bolje nego protiv nas u kupu ili protiv Burse, dobro kazete - tu ima potencijala da bude bolji od npr. Vestermana kad ostari. 

Za Pantera svi znamo sve, apsolutno isti je bio i kod nas, covek je spektakularna napadacka masina, ali najvaznije od svega - gubitnik. Podseca na Lengforda iz Uniksa i Gaudloka, po stilu igre bas i ne, ali mindset mu je takav. Bili Beron i Lojd su manje spektakularni, manje trpaju ali su zahvalniji igraci i pobednici. Kosu sam cupao juce kad se u par navrata rotiralo s KPa, koji jebeno kurac!? 

Mi nismo dobro iskaznjvali Lesorova gubljenja ovaj put (secam se samo one situacije kad je ispao glupav i krenuo na Pefija, a ovaj spustio dole u reket nekom na lagano kucanje, mislim Kuzmicu), ali smo uspeli na guzove nekako, nismo mogli doveka promasivati bas sve. Da nije Pefi usao i stabilizovao kad ste imali +5 i +7 pri kraju prvog, mislim da biste dobili, pisali ste i vi ovde da je mala zaliha na poluvremenu. Debeo je, nije ni pola igraca sto je bio, ali takvi su gazde za ovakve do-or-die tekme - vi to u rosteru nemate. 

Ali ste zato brzi duplo, letite k'o bumbari po parketu :D

Link to comment

Мислим да сте престроги према Ледеју, заказао је у овој серији дефинитивно(посебно ове промашене отворене тројке јер у сезони шутира феноменално), ни против Бурсе се није прославио али је рецимо против Будућности у серији био наш најбољи играч и генерално ако постоји неко за кога се може рећи да је на нивоу целе сезоне био најконстантнији онда је то управо он.


Сад што људи имају превелика очекивања од њега то је друга ствар. Он је реално више врло добар евролигашки прашинар него што је за улогу водећег играча неког еврокуп тима као што смо ми замислили и делује да смо просто и ту погрешили у селекцији.

 

Ако већ причамо о промашајима по мом мишљењу је Пантер неупоредиво више подбацио јер је он тип играча који би на овом нивоу требало да прави знатно већу разлику, посебно после онакве евролигашке сезоне.

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, Joe D said:

gubljenja u selekciji su prilicno standardna za prve godine projekta, ali kuruc je imao prilicne red flag-ove pre nego sto je dosao.

Stvarno? Sta je konkretno bilo? Nisam ispratio to ali se poprilicno od njega ocekivalo. Valjda cemo nekada saznati sta se tacno desilo.

 

2 minutes ago, johan nagel said:

Мислим да сте престроги према Ледеју, заказао је у овој серији дефинитивно(посебно ове промашене отворене тројке јер у сезони шутира феноменално), ни против Бурсе се није прославио али је рецимо против Будућности у серији био наш најбољи играч и генерално ако постоји неко за кога се може рећи да је на нивоу целе сезоне био најконстантнији онда је то управо он.


Сад што људи имају превелика очекивања од њега то је друга ствар. Он је реално више врло добар евролигашки прашинар него што је за улогу водећег играча неког еврокуп тима као што смо ми замислили и делује да смо просто и ту погрешили у селекцији.

 

Ако већ причамо о промашајима по мом мишљењу је Пантер неупоредиво више подбацио јер је он тип играча који би на овом нивоу требало да прави знатно већу разлику, посебно после онакве евролигашке сезоне.

Panter je stvarno binaran igrač. ako da preko 6 poena ode na +20 lagano, ali ima dana kada praktično nije na utakmic, ne uzima šuteve ili samo prangija ono svoje sa 9m iz driblinga. Uvek sam pre za nekog igrača koji će standardnije da isporučuje ali uz rekonstrukciju tima možda i on bude konstantniji. Ledej je po meni ipak bio korisniji i ocekujem da ce ostati. Mur visi, verovatno bi ostao da smo dobili ovako Zoca pitaj sta ce sa njim da bude.

Link to comment

Ledejev doprinos je meni nejasan. Otvorene šuteve za tri slabo kažnjava, zagraditi koš i pokupiti skok ne zna. 

Panter je divljak, i utisak mi je da za tolike pare ima preveliku potrošnju lopte.

Smailagić i Kurucs su nekako najveći promašaji. Došli iz NBA, a nisu uspeli da budu upotrebljivi za EC/graničnu EL košarku. Potpuni fijasko sa njima.

Zagorca, Dangubića i slične ne bih voleo više ikada da gledam. Nadam se da će Lesor i Madar ostati. 

Odbrana je podignuta u ovoj seriji na viši nivo. Posle dugogodišnjeg brodoloma mogli bismo barem 2-3 berićetne sezone gledati u narednom periodu, ako Obradović ostane, pod uslovom da se ne luta u finansijskom i igračkom smislu.

Edited by Facundo Orellana
Link to comment

Bojim se da će Zagor biti nas Branko Lazic.

Veciti kapiten. Lesor mora da ostane.

Samilagicu treba dati jos jednu sezonu pa ili pokojnik ili pukovnik, jer je neverovatno koliko je nazadovao u drugoj polovini.

Link to comment

Stvarno nevjerovatno, u onom prvom ABA derbiju mi je djelovao kao najveća noćna mora za CZ, djelovao je kao fenomenalan, ma najbolji ulov. Šta ti je pola sezone.

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...