Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

40 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

To da moraju naučiti igrati u oba pravca nije argument, jer Srnić ne zna igrati niti u jednom pravcu, taj pravac u kom bi on bio dobar još uvijek nije izmišljen, pa opet igra. Da bismo znali da li znaju klinci igrati u oba pravca, konkretno Stanić i N.Stanković, morali bi češće počinjati utakmice u ovoj smiješnoj ligi, što bi bilo daleko svrsishodnije od Srnića koji izgleda u trenerovoj viziji ima funkciju nekakvog osigurača, a to je protiv ovakvog nivoa fudbala u domaćici apsolutno nepotrebno. Na taj način bi i oni ispravljali nedostatke, a ne da ulaze na 3-0 ili 4-0, kad pola ekipe jedva čeka kraj i ne želi da se pretjerano cima. Npr. protiv ovih amatera od neki dan je ladno mogao početi jedan od dvojca Stanić/.N.Stanković

 

Spisak klinaca za koje se lobiralo na ovim stranama da igraju umesto raznih Srnica i slicnih raspada je dugacak. Naravno, kad ti klinci propadnu oni isti koji su lobirali za njih bez trunke blama pocnu da lobiraju za sledecu generaciju, trudeci se da i oni sami i mi sa njima zaboravimo sta su pisali o nekakvim Adzicima za kojim su se ronile suze neprestane ili nekim plavokosim talentima (neki Filip bese, tako nesto) koji sada dominiraju u timu iz sredine 18.-te slovenacke lige.

 

Kao sto napisah u postu koji si citirao, u ovom trenutku tim od 11 Srnica bi pobedio komforno tim od 11 Stanica ili 11 Stankovica sa 5:0, iako nijedan od tih 11 Srnica ne zna da igra ni u jednom pravcu. Nije to ni do nas forumasa ni do Dejana Stankovica vec do tih klinaca. Ne postoji rezon ni za trenera ni za klub da raspadi igraju pre klinaca od kojih se ocekuje dosta i igracki i finansijski, naravno da bi svi oni igrali kad ne bi bili igrac manje na utakmici.

Link to comment
9 minutes ago, Milosh76 said:

Mogli bi i Stanic i Stankovic da pocnu umesto Srnica uz Sanoga i Kangu u sredini. Malo im se drugacije podele uloge i to je to.

Nasa igra vise trpi kad ne igra Kanga, nego Ivanic i tu je problem.
S tim sto mislim da bi Ivanic mogao da igra isto sto i Kanga,a Stanic na njegovom mestu ili Stankovic uz Sanoga,a Ivanic malo ispred.
 

 

Dakle, Stankovic, Stanic, Sanogo i Kanga u sredini. Posto nijedan od njih nije wing igrac to znaci da bismo morali da igramo sa cetvoricom pozadi. Dakle, za preostala dva mesta bi ostali da konkurisu tamo neki nebitni igraci poput Ivanica, Kataija, Ohija, Bena i Pavkova. Tesko da ces to videti na takmicarskoj utakmici dok je Stankovic na klupi a i ne treba da vidis.

Link to comment



 
Dakle, Stankovic, Stanic, Sanogo i Kanga u sredini. Posto nijedan od njih nije wing igrac to znaci da bismo morali da igramo sa cetvoricom pozadi. Dakle, za preostala dva mesta bi ostali da konkurisu tamo neki nebitni igraci poput Ivanica, Kataija, Ohija, Bena i Pavkova. Tesko da ces to videti na takmicarskoj utakmici dok je Stankovic na klupi a i ne treba da vidis.


Ne, nego umesto trojke Srnic, Sanogo i Kanga, da igra trojka Sanogo, Kanga i Stanic/Stankovic, a ostalo je isto kao i do sada.
  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, Milosh76 said:

Ne, nego umesto trojke Srnic, Sanogo i Kanga, da igra trojka Sanogo, Kanga i Stanic/Stankovic, a ostalo je isto kao i do sada.

 

 

Nasa najefikasnija i najbolja formacija je Kanga - Sanogo a ispred njih Katai, Ivanic i Ben. Kad se Stankovicu stisnu jaja od straha onda Ben ide napolje, Kanga ide napred a Srnic Kangi i Kataiju iza ledja. Jedini ali bukvalno jedini razlog (i to je Stankovic otvoreno priznao) da Srnic igra je to sto pokusava da iskljuci Kataija iz defanzivnih zadataka tako sto ce da uvede nekog da trci umesto njega. Dakle, nije tu problem ni u Srnicu, ni u klincima, problem je to sto Katai kad igra obaveznu igru i juri za svojim bekovima posle pola sata nije ni za kurac, kamoli za fudbal. A Katai mora da igra jer je nas najbolji igrac iako, po mom misljenju, nije slucajno sto smo bez njega odvalili Pazarce od zivota i dali im osam komada. Mogu i da objasnim zasto to mislim, ako nekog zanima.

 

To moze da se resi na dva nacina. Jedan, onaj bolji ali nerealniji, je da se promeni sistem treninga i pripreme igraca tako da se njihova fizicka, kondiciona i motivaciona sprema podignu na visi nivo kako bi ceo tim, ukljucujuci i Kataija, mogao da istrci u jakom ritmu bar dva puta po 30 minuta. Drugi nacin, koji je manje dobar i nije fer prema klincima, je da oni pokazu da mogu da istrce koliko moze Srnic i da budu u duelu onoliko koliko to cini Srnic. Onaj klinac koji to bude mogao garantujem ti da ce koliko sutra igrati pre Srnica, kao sto bi pre Srnica igrao Krsticic koji je to trebalo da radi a ne moze jer ga, naravno, nismo gledali otkad je otisao iz Zvezde i genijalci su mislili da je u pitanju isti igrac. Kao sto bi igrao onaj Ado iz Serifa da smo uspeli zimus da ga dovedemo.

 

Srnic nema pojma i u ovom timu je bar za klasu ispod svih ostalih igraca ali nije fer napadati ni njega ni Stankovica samo zato sto je jedini igrac u ovom timu koji motoricki moze da iznese i pokrije kukavnu defanzivnu igru nasih glavnih igraca, pre svega Kataija ali i Kange i Ivanica (ovog drugog narocito u poslednje vreme) i sporost Sanogoa, koji je vrhunski defanzivac na lopti i u duelu ali nema vise brzinu i koncentraciju da pokriva sam ceo taj prostor. Srnic je prosto nuzno zlo i posledica toga da nekoliko nasih vaznih igraca ima tu losu naviku da se iskljucuju iz utakmice kako im se cefne.

 

Uostalom, cela ova prica je besmislena jer Stankovic na dva kola pre kraja prvenstva pri ovom bodovnom stanju na tabeli nece apsolutno nista rizikovati i dovoditi u pitanje da bi zadovoljio nekakve forumase koji otkad ih ja znam stalno kukaju za mladim igracima. Da on generalno ima nesto protiv mladih igraca igrao bi mu drugog stopera Pankov a ne Erakovic ali Erakovic je pokazao da nije nista slabiji igrac od Pankova i zato igra u startnoj postavi.

Edited by harper
Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

 

Kao sto napisah u postu koji si citirao, u ovom trenutku tim od 11 Srnica bi pobedio komforno tim od 11 Stanica ili 11 Stankovica sa 5:0, iako nijedan od tih 11 Srnica ne zna da igra ni u jednom pravcu. Nije to ni do nas forumasa ni do Dejana Stankovica vec do tih klinaca. Ne postoji rezon ni za trenera ni za klub da raspadi igraju pre klinaca od kojih se ocekuje dosta i igracki i finansijski, naravno da bi svi oni igrali kad ne bi bili igrac manje na utakmici.


Moze da se povuce paralela s onim sto si pisao neki dan, da svaki pijani debeli Nesko Milovanovic iz FK Vojvoda Milenko zna vise fudbala od svih nas zajedno ovde. Tako i Srna na iskustvo resava sve ove i izbori se za mesto u 11. U svemu je (ispod)prosecan osim u trudu, to niko ne moze da mu zameri. + je za razliku od decurlije odigrao vec nekoliko desetina jako bitnih i teskih utakmica. Nit je +20/30 pa da se ubacuju Adzic i braca Ilici, nit je Lalat sezona gde nema para ni za krampone, evrokupova ni ocekivanja.

Jedino sto je meni cudno je Krsticic, lose je usao u sezonu ali sam kapirao da ce biti bolji kako vreme ide, kad ono nista. To mesto u timu bi bilo njegovo da je na nivou iz prethodnog mandata, Srnic ne bi tu video mnogo igre - mnogi smo ovde pisali da bi bilo super da se vrati, ali je to mozda najvece razocaranje ove sezone, igrao je samo garbage time u evrokupovima, a i to ne stalno.  Ako se dobro secam, poceo je u Kazahstanu i vise nikad. 

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment

Kad bi se fudbal gledao tako da li bi 11 istih nekih, pobijedilo 11 drugih istih nekih... Gleda se valjda kako se neko uklapa u tim i čime doprinosi. Srnić nijednu utakimicu nije odigrao ni za kurac, nije pokazao ništa osim kikseva i glupih penala. Sa druge strane klinci su pokazali nešto fudbalsko za raszliku od pomenutog idiota, tako da se morali dobiti više minuta umjesto dotičnog bar u ovoj smiješnoj, poluamaterskoj ligi.  Odnosno sve njegove minute u domaćici je trebao dobiti bilo ko drugi. Osim Gobeljića. 

Link to comment
7 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

Kad bi se fudbal gledao tako da li bi 11 istih nekih, pobijedilo 11 drugih istih nekih... Gleda se valjda kako se neko uklapa u tim i čime doprinosi. Srnić nijednu utakimicu nije odigrao ni za kurac, nije pokazao ništa osim kikseva i glupih penala. Sa druge strane klinci su pokazali nešto fudbalsko za raszliku od pomenutog idiota, tako da se morali dobiti više minuta umjesto dotičnog bar u ovoj smiješnoj, poluamaterskoj ligi.  Odnosno sve njegove minute u domaćici je trebao dobiti bilo ko drugi. Osim Gobeljića. 

 

Naravno. Zato Srnic i igra.

Link to comment
Just now, hrkljush boys_2 said:

A to. Što bi se reklo - onda ništa. 

 

Pa, jebi ga, tako je. Ne volim ni ja sto je tako, svaki put kad ga vidim na terenu ritualno promrmljam "jebo te Srnic, Stankovicu" ali on zbog necega igra. Zbog cega, nisam u stanju da dokucim s ovom pamecu. Pokusao sam da objasnim u skladu sa onim sto sam od Stankovica cuo na TV-u par puta kad se povela prica o sastavu tima. Ne pokusavamo da ga uvaljamo pa da ga reklamiramo, nije klinac pa da ga guramo zato sto je klinac, nije nikakav Stankovicev ljubimac, ocigledno ga uvodi kad proceni da nam duva ispred odbrane a on poslovicno dobije 0 duela i nikad ga nema gde treba da bude. Ja takve igrace iskreno ne podnosim, po meni ako ne znas da igras s loptom nema sta da trazis na terenu, ali sam siguran da ne postoji nikakav nefudbalski razlog zbog cega igra pre Stanica, Stankovica i Krsticica. On strucnom stabu nesto ocigledno donosi cim toliko insistiraju da igra i pored "eye" testa koji mu bas nikako ne ide u prilog.

 

Ono sto me mnogo vise zabrinjava je to sto smo protiv Pazara za 25 minuta dali pet golova bez Kataija i sa sve Srnicem na terenu. OK, moze biti da je Pazar kita od ekipe (kao da su drugi bolji), da je uslo skoro sve sto smo sutnuli, ali se bojim da smo videli na delu ono u sta sam dugo sumnjao, da smo na nekim utakmicama domace lige postali taoci Kataijeve sebicnosti, kurcobolje i jurenja statistike. Katai je bez sumnje nas najatraktivniji igrac i pored Dragovica sigurno najkvalitetniji, jedan je od samo par nasih igraca koji je u stanju da sam dobije utakmicu, ali mu se sve cesce desava da nam zbog manjka koncentracije i prevelikog komplikovanja upropasti veliki broj obecavajucih akcija. Srnic nije nikakav problem, on ne samo da tesko da ce dalje imati neku ulogu u timu vec se i trazi igrac na poziciji na kojoj on igra, Katai nam je veoma bitan i bilo bi dobro da ga malo rasteretimo toga da mora da pipne svaku loptu u napadu, bio on kvalitetno u utakmici ili ne.

Link to comment

One prve Grofove sezone kad smo imali 30 bodova fore nije hteo da dodaje Vieiri, takmicili su se medjusobno ko ce biti Pichichi. Posle je i u Bugarskoj protiv Ludogoreca bio sebican, sreca pa je uslo u gol. 

Link to comment
5 minutes ago, Plajvi said:

One prve Grofove sezone kad smo imali 30 bodova fore nije hteo da dodaje Vieiri, takmicili su se medjusobno ko ce biti Pichichi. Posle je i u Bugarskoj protiv Ludogoreca bio sebican, sreca pa je uslo u gol. 

 

Takvim igracima neke lutke moraju da se oproste, secam se i ja Savicevica sa utakmica nase lige, ali Stankovic mora nekako da nadje nacin da ga malo bolje uklopi sa svim saigracima, ne samo sa Ivanicem. Kad mu se ne igra moze da bude prilicno destruktivan jer trazi svaku loptu, pokusava na silu i to se obicno lose zavrsi, plus unosi nervozu i drugim igracima. Mozda da ga malo vise odmara, da mu preskoci poneku utakmicu kad igramo kuci ili tako nesto, nisam pametan. Katai je biser, kad mu se igra poezija ga je gledati, ali kad mu se ne igra trener mora da reaguje. Rodica, recimo, menja cim oseti da se ovom vise ne igra ali Kataija ne menja dok sam ne zatrazi jer ovaj ima veci autoritet.

 

Realno i nema neke potrebe da Katai da 25 golova po sezoni i igra svaku utakmicu jer nece on nigde, publika ga obozava i uvek ce imati poseban status. Samo neko treba to da mu kaze.

Link to comment

S tim da taj njegov autoritet proizvodi problem koji je pomenut u par postova iznad - ja sam siguran da je Stanković doveo odlične saradnike što se tiče kondicionih trenera, asistenata, znam da je i od Miloja zatekao par likova koji znaju svoj posao, da oni uglavnom rade odličan posao, ali problem sa Kataijem je očigledno taj što sem onih zdravstenih problema ima i problem sa kondicijom odnosno stvaranjem iste, a koji dio je zdravlje a koji je kurcobolja da trenira ja ne znam. No smatram da Zvezda generalno već godinama ne kuburi sa kondicijom (pogotovo mi je ostala u sjećanju ona sezona kad smo igrali LE sa Švabama, svakome smo mogli na crtu po tom pitanju), sem tih par igrača koji su standardno slaba tačka. Da li je do predispozicija ili tog stava "boli me da trčim i treniram, ja ću to da riješim sa dva poteza, ni Maradona nije trenirao svaki dan", ne znam, ali mi imamo igrače koji mogu lagano da otpiče 150 minuta u cugu, tako da djeluje da nije baš sve tako crno sistemski. Onda ostaje da to Stanković riješi sa tih pomenutih par igrača na nekom drugom nivou, koji ne uključuje mod "ja sam super ortak sa svima". A možemo i da nastavimo ovako, pa dokle ide, za sad i ne ide loše. 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, James Marshall said:

S tim da taj njegov autoritet proizvodi problem koji je pomenut u par postova iznad - ja sam siguran da je Stanković doveo odlične saradnike što se tiče kondicionih trenera, asistenata, znam da je i od Miloja zatekao par likova koji znaju svoj posao, da oni uglavnom rade odličan posao, ali problem sa Kataijem je očigledno taj što sem onih zdravstenih problema ima i problem sa kondicijom odnosno stvaranjem iste, a koji dio je zdravlje a koji je kurcobolja da trenira ja ne znam. No smatram da Zvezda generalno već godinama ne kuburi sa kondicijom (pogotovo mi je ostala u sjećanju ona sezona kad smo igrali LE sa Švabama, svakome smo mogli na crtu po tom pitanju), sem tih par igrača koji su standardno slaba tačka. Da li je do predispozicija ili tog stava "boli me da trčim i treniram, ja ću to da riješim sa dva poteza, ni Maradona nije trenirao svaki dan", ne znam, ali mi imamo igrače koji mogu lagano da otpiče 150 minuta u cugu, tako da djeluje da nije baš sve tako crno sistemski. Onda ostaje da to Stanković riješi sa tih pomenutih par igrača na nekom drugom nivou, koji ne uključuje mod "ja sam super ortak sa svima". A možemo i da nastavimo ovako, pa dokle ide, za sad i ne ide loše. 

 

Da, slazem se. Ume i Katai dobro da oznoji dupe kad mu se igra i kad je "velika" utakmica ali problem s tim kampanjskim pristupom je sto posle boli sve zivo kad te prodje euforija. Mi posle utakmice sa Liverpulom osim Borjana bukvalno nismo imali zdravog igraca od ovih koji su istrcali na teren. Nisu to bile neke ozbiljne povrede jer nije ni Liverpul mnogo pritiskao u duelima, bila je gomila nekih istegnuca, upala i slicnih povredica koje su obicno posledica neocekivano velikog napora. Sto nas vraca na kvalitet nase lige u kojoj mi odigramo 4-6 utakmica godisnje u visokom ritmu i to za nase prilike visokom.

 

Medjutim, ono o cemu pisem nema toliko veze sa kondicijom koliko sa disciplinom i koncentracijom u igri. Katai bi po svemu trebalo da bude vodja ekipe a objektivno, kad pogledas ove jace utakmice, uvek je neki drugi igrac taj koji na sebe skrene paznju. Zato kazem da nama ne treba Katai da metne 25 golova po sezoni u nasoj ligi, treba nam da nosi igru kad je rutavo. Samo u Glazgovu smo izgubili dvomec u 20 minuta jer jednom u cistoj situaciji nije pazio da li je u ofsajdu i promasio je penal, a onda je zbog toga potonuo i nigde ga nije bilo u celom dvomecu. Ljudi pricaju svasta o Benu, na primer, daje bezveze golove, puni boraniju i slicno, Katai nekako uvek prodje ispod radara. A Bencuga uvek nadje nacin da bas na tim utakmicama uhvati neki ucinak, vratio nas je u Trnavi promptno kad smo mogli opasno da izvisimo, dao dva komada Salcburgu za prolaz u LS, dao Napoliju, dao Milanu u gostima. Njegov ucinak na takvim utakmicama Katai moze samo da sanja. Cak i ona panjina od Pavkova ima veci CV kad su velike utakmice u pitanju.

Link to comment

Nadavao se Katai vaznih golova, doduse protiv manje atraktivnih protivnika - ali kljucne za prolaz u naredne faze - Ararat, Gent, Braga... Davao je i Kluzu, Ludogorecu, Liberecu, Kairatu, onima s Malte, mozda i onim Gibraltarima, tih tekmi se slabije secam. 

Srnic je dao 2 ultra vazna gola u Krasnodaru i ovde protiv Kelna. 

Link to comment
4 minutes ago, Plajvi said:

Nadavao se Katai vaznih golova, doduse protiv manje atraktivnih protivnika - ali kljucne za prolaz u naredne faze - Ararat, Gent, Braga... Davao je i Kluzu, Ludogorecu, Liberecu, Kairatu, onima s Malte, mozda i onim Gibraltarima, tih tekmi se slabije secam. 

Srnic je dao 2 ultra vazna gola u Krasnodaru i ovde protiv Kelna. 

 

Sam si nabrajanjem timova protiv kojih je davao golove potvrdio moju poentu. Uzmimo ovu sezonu. Taj jedan Bragi sto je dao, Bragu racunam kao jakog protivnika, iz penala ga je dao. Serif, kad nam je bilo najvaznije, nista, Ludogorec nista (Ivanic i Kanga za 6 bodova), Mitjiland nista, Rendzers nista. Dao je Kairatu dva od 6 koliko smo im dali i Kluzu tri (jedan iz penala) od takodje 6 koliko smo im dali. Dakle, od vaznih golova dao je iz penala (napravljen nad Ivanicem) taj jedan Bragi za 2:1. Katai nije bilo ko, vazi za naseg najboljeg igraca, taj ucinak na najtezim utakmicama je, po mom misljenju, dosta tanak.

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...