Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

1 minute ago, John Coltrane said:

Moj prvenac se rodio na današnji dan pre 5 godina, tako da je nama duplo slavlje svake godine :kecman:

 

koje si mu ime dao: zvezdan, darko ili milojko? :D

 

Link to comment
46 minutes ago, Ros said:

 

koje si mu ime dao: zvezdan, darko ili milojko? :D

 


Mihailo. 
Mada je kum, takodje ppp-ovac, “insistirao” na Darko :D . A i rodjen je negde pola sata pre ponoći skoro u isto vreme kad je Pančev savladao Olmetu.

Edited by John Coltrane
  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, John Coltrane said:


Mihailo. 
Mada je kum, takodje ppp-ovac, “insistirao” na Darko :D . A i rodjen je negde pola sata pre ponoći skoro u isto vreme kad je Pančev savladao Olmetu.

 

a i nikola bi bilo bas dobro. zbog stadiona :)

 

Link to comment

Glupo je da te iko pita "kako možeš da navijaš za ovo ili ono" kao što je nepristojno prenebregavati blato i moralno posrnuće i praviti se da toga nema. Baš zato što imamo retku privilegiju da navijamo za prvaka Evrope moramo da budemo posebno osetljivi na blato i moralno posrnuće i da ga žigošemo.

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, harper said:

I u najvecem blatu, u najvecem siromastvu, u najvecem moralnom posrnucu, kralju je kruna dress code.

:ziga::ziga::ziga:

  • +1 1
Link to comment

sto puta sam rekao, bari se pravio od loba maradone, od ferencvaros rekorda, od magle i piksijeve precke

od slamanja reala oba puta na marakani

od tuznih i nedostojnih padova protiv briza i panatinaikosa, preko manchestera pa sve do kraja rata i pobednicke vizije 

al bez pecata iz barija bi svi ovi momenti bili vremenom zaboravljeni, sad mozemo da se preko titule evropskog prvaka na miru prepustamo secanjima, sta nas briga sto ce nestati

cak se opusteno nadamo sledecoj tituli, ako dodje dodje

  • +1 6
Link to comment

Vecno ce mi biti zao sto to nije bilo u mom zivotu. Mislim, tehnicki jeste, sisao sam cuclu i ucio da hodam uz Bari i Tokio. :D

Kasete koje sam gledao - znao sam vec pre gledanja sta se desilo. Sto kazu i sami akteri, kako vreme ide taj uspeh je sve ogromniji. 

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment

Ne zaboravimo da do kraja sveta i veka možemo da karamo Grobare sa "mi smo prvaci Evrope i Sveta". I džaba Đorđevićeva trojka Huventudu kad znamo da je u fudbalu to mnogo teže. :cool:

Link to comment
12 hours ago, harper said:

30 godina je proslo, ala se omatorilo. Dan kada se Zvezda katapultirala u evropski fudbal poslednjim vozom koji je kretao sa jugoslovenske fudbalske stanice da bi iz njega bila prognana i likvidirana zbog politike i ratova. Evropski i svetski kralj bez otadzbine, fudbalska verzija kralja Johna Lacklanda. Kad me danas neki politicki korektni Veliki Moralizator & Postenjacina Opste Prakse sa dve leve noge pita kako mogu da navijam za jedan ovakav klub ne znam kako tacno da mu objasnim da sam gledao kako se nebo otvorilo i kako je jedna zlatna kopacka za sva vremena pozlatila evropski fudbal i da se tu sentiment zamrzava za sva vremena u trenutak posle kojeg vise nista nije bitno. Jer, kad se nebo otvori tamo iza mozes i da priviris, pa ako nesto tamo nadjes lakse ti je da ignorises ovo sto je s ove strane neba u nasoj, zemaljskoj ravni. Evo vec 30 godina je taj klub raspolucen izmedju mita i realnosti i sto vise evropski fudbal radi na tome da spreci svaku buducu Zvezdu da uzme ono sto je namenjeno zapadnim parajlijama time taj mit postaje sve veci i sve neobicniji.

 

I svake godine se setim jednog skromnog britanskog novinara iz tog vremena koji je posle Tokija suvo odgovorio odvratnoj politickoj visemesecnoj kampanji da se Zvezda izbaci iz evropskih takmicenja jer "cega su oni sampioni" recenicom - ako se neko pitao cega je Crvena Zvezda sampion sada zna, Crvena Zvezda je sampion Evrope i sveta. I ona ce to uvek ostati bez obzira na to odakle dolazi, ko njome upravlja, ko u njoj igra, koji su je sve tajkunski instant proizvodi od fudbalskih klubova nalupavali kao kantu, zatvarali Marakanu i gasili kurvu. I u najvecem blatu, u najvecem siromastvu, u najvecem moralnom posrnucu, kralju je kruna dress code.

 

30 godina...kao u nekom drugom životu da je bilo. 

Link to comment
4 minutes ago, Ivo Petović said:

 

30 godina...kao u nekom drugom životu da je bilo. 

 

Jebi ga, i jeste bilo u drugom zivotu.

  • +1 1
Link to comment
42 minutes ago, Plajvi said:

Vecno ce mi biti zao sto to nije bilo u mom zivotu. Mislim, tehnicki jeste, sisao sam cuclu i ucio da hodam uz Bari i Tokio. :D

Kasete koje sam gledao - znao sam vec pre gledanja sta se desilo. Sto kazu i sami akteri, kako vreme ide taj uspeh je sve ogromniji. 

 

Bari i Tokio je stojko...Real na Marakani '87 i Milan '88 e to je bila prava during the war priča. Kad cela škola, tokom odmora, bukvalno hoće da se sruši, kad je Piksi uvalio Milanu levicom. Neponovljivo. O Realu da ne pričam...taj klip pustim jednom mesečno, a sećam se svega kako je išlo. Faking Pikseta, bog fudbala. :) 

  • +1 9
Link to comment
 
Bari i Tokio je stojko...Real na Marakani '87 i Milan '88 e to je bila prava during the war priča. Kad cela škola, tokom odmora, bukvalno hoće da se sruši, kad je Piksi uvalio Milanu levicom. Neponovljivo. O Realu da ne pričam...taj klip pustim jednom mesečno, a sećam se svega kako je išlo. Faking Pikseta, bog fudbala. [emoji4] 
Tokom meča sa Realom je bila takva zima, da mi ni dve jakne nisu bile dovoljne. Što se tiče meča sa Milanom, sećam se da sam ostao na Severu suznih očiju, buljeći u teren još uvek u šoku posle penala. Kao što neko reče, imam osećaj kao da je sve to bilo u nekom drugom životu.

Sent from my HD1913 using Tapatalk


Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...