Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Zainteresovao sam se proteklih par dana a sad naletih na ovo. Ne znam nista ali uskoro cu na odmor, pa moze preporuka literatura za poceti trgovati na berzi?

Bravo @mustang 

Edited by kipo
Link to comment

Za ovo moje ne pomaze ti nikakva literatura, dzabe bi citao. To su sve ekipice ljudi pa ko provali sta rade taj moze da dobije. Nikakvi zakoni fizike ne pomazu. 

 

I svi sto ostavljaju tvitove, ne sme nikad uzimati bas zdravo za gotovo, nego nas zadatak je da pogledamo strukturu firme i vesti da bismo mogli bolje da procenimo. A i to ne garantuje jer dovoljno je da whales udare wall pa da se slikas jedno vreme. 

Edited by mustang
Link to comment

Mislio sam generalno, za dugorocno ulaganje i uopsteno berzanske fore i fazoni. Zasad znam samo kako da se registrujem na IB i kako da im prebacim novac bez konverzije :) Znam gdje pratiti osnovne parametre kompanija (yahoo finance, seeking alpha i trading view) , kontam fundamentalnu analizu ali isto kontam da trebam znati bilo sta o ekonomiji/ berzi/ terminologiji..

 

Pratim ovo svakako :thumbsup:

Link to comment

Ne pratim big boards jos.. Sasvim sam zadovoljna ovim otc marketom.

Juce, na plazi, izasla iz vode, obrnula koji krug na marketu, fino zaradila obzirom da trenutno pratim na jedno uvo. 

Link to comment

@mustang jedno pitanje, kad si već tu. Koliko u proseku uložiš para po poziciji, i koliko imaš pozicija istovremeno? Malo mi je neobično da mogu da kupim 1000 akcija za 5 dolara i slično, a hteo bih da preko IB ubacim koju stotinu dolara na OTC.

Link to comment

@Ayatollah

 

Jedino preko $5 sam kupila fisker i prodala kad je preslo $20

 

Sve ostalo kupujem po 0.0001-0.0012

 

Obicno imam od 13-22 pozicije. 

Pravilo je da nikad ne ulazes sve pare na jednu pozociju, nego pola. E sad ja uvek uvek drzim min 1/3kes, 1/3 u pozicijama a onu trecu skidam mesecno. Sad uglavnom kupujem za min $500 (uglavno do milion) . Kad je neka iza koje stoje jaki likovi onda kupujem u milionima. Mora da se prati level II i charts od otvaranja (ja stavim i volume na charts da vidim koliko se dampovalo ili pampovalo jer mi je tako laske da procenim da li da hold ili flip)... Izvini za recnik, nadam se da razumes terminologiju. Trebalo mi je jedno mesec dana da prihvatim taj otc slang recnik a sad ne znam u brzini kako bih pravilnije ili na srpskom rekla. Ako hoces, posalji mi na dm tvoj email pa cu ti poslati koga pratim i sta preporucujem i na primer screenshots od danas...mislim da sam bar jedno pet transakcija obavila. 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
  • Redoran changed the title to Stocks & Crypto

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...