Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

4 minutes ago, čekmeže said:

Jel bude nekad da izgubiš?

 

Naravno. Najradikalnije sta sam uradila je prodala 90%raznih akcija koje su bile u minusu (kad je bajden postao predsednik, naglo je sve palo na otc i nikako da krene da se dize)... Obicno se prodaje u toku pada, dumping ali jw sve toliko brzo islo da nisam uspela da prodam... I sad nedeljama sam u minusu a dobre akcije mi dolaze i prolaze, ja nemam kesha da ih kupim.imam u pozicijama okej sumu, sve je crveno, nema veze, dici ce se kad tad al meni treba sad kesh.i prodam ih skoro sve, sve su u minusu, al dobijem kesh za koji kupim nove akcije koje mi vrate sve to za nedelju dana. Posle mesec dana sam kupila ponovo iste one akcije sto sto sam prodala (da me ne bi duplo taksirali na profit) , za nizu cenu i na njima kasnije zaradila. Al to me naucilo da imam uvek minimum 1/3 u kesu u svako doba

 

Retko kad su sve pozicije zelene, ja to ni ne gledam. Gledam koliko koja dnevno raste i pada i ako vidim da ima razmenu, ulecem i okrecem je. 

 

I rekla bih da je prvo pravilo otc marketa - ne vezivati se za akciju. 

 

Link to comment

Kad kazem 1/3 kesha mislim na berzi. Sebi skidam mesecno za zivot al i dalje 1/3 kesha da je na raspolaganju. Tu trecinu uvek mogu da povucem na svoj bankovni racun. 

 

Sad sam muzu otvorila ameritrade pa i njemu gradim portfolio. Od 15 maja, ulozio je $500. 

 

Ne smem da se obrukam :D

Link to comment
2 hours ago, Ryo said:

Ok, tnx @mustang

 

Pls, ko je u toku, neka napise preko koje platforme mozemo da trgujemo iz Srbije?

 

Da li je dovoljno da se otvori Interactive Brokers?

 

Imas linkove na prvoj strani

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, mustang said:

Ko moze nek bid po market value slobodno sada na fsr, suti, katx, ilst, zonx... Ovi idu up. Prodaja sledece nedelje verovatno

 

Bravo za FSR preporuku, 20% gore za 5 dana. Kreten nije kupio, cekao da padne ispod 12, a najgore rekoh nekim ljudima kako je interesantna prica oko te kompanije  i oni kupise, tapsu me po ramenu svaki dan :frust:.

Link to comment
9 hours ago, mustang said:

A da, nije ti kasno za fsr, on ce tek da ide u visine 

 

Obicno ne kupujem na skoro 16 kada propustim na 12, ali ovde na duze nemam sta da kalkulisem. Cuo sam da je izjava Bank of America pogurala danas sve proizvodjace elektromobila i procenila Fisker na 31$ uskoro. Ipak cenim da ce malo o'laditi narednih dana pa cu dokupiti, mada je momentum jak.

 

Quote

spacer.png

 

Edited by Jusuf Hatunic
Link to comment

Samo da pohvalim Mustang koja je u medjuvremenu "kulturno kancelovana", otkad je preporucila Fisker, ko je poslusao odmah - bogatiji je 50%. Ja sam malo zakasnio, ali nije ni ovo lose

 

Sto se mene tice, mislim da je konacno doslo vreme zlata. Jos uvek nije jasna slika, da li je korekcija zavrsena, ali vreme je da se udje "za sve pare"! Sa ovim stampanjem toalet papira zvanog dolar - ne moze se pogresiti !

 

Pricam o rudnicima zlata. Njihove akcije rastu 5 puta brze i vise od samog zlata, doduse 10 puta brze i padaju. Preporucujem junior kompanije, to moze 'ladno da ide 1000% (moze i 10000%), ali treba znati koje, nije za amatere. Sto bi rekli u Srbiji - ko nabije - taj dobije!

Link to comment

Ipak pratite kamatu na americke hartije od 10 godina Treasury Yield 10 Years (^TNX), od njih direktno zavisi cena zlata, sve je moguce, zlato je nevidjeno kontrolisano kao neprijatelj dolara. Bajden ruinira Ameriku samo tako, ali jos uvek imaju moc kontrole, sve do neminovnog kraha. Oni stampaju hartije, oni i kupuju za nastampani toalet papir, niko drugi danas nece, budite oprezni.

Edited by Jusuf Hatunic
Link to comment
  • Redoran changed the title to Stocks & Crypto

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...