Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

otcmarkets.com

 

U srbiji - interactive brokers

 

Usa - ameritrade (ja taj koristim), shwab (jeftiniji al ne radi kako treba kad je najbitnije) 

 

Za usa, otvoriti IRA ASAP i preko njega mesetariti zbog taksi

 

 

Gospodo, ne mozgajte previse nego otvarajte racune. Pomoci cu vam koliko mogu

Edited by mustang
Link to comment

Zonx i katx su akcije koje sam uzela, ima ih jos ispod al sam isekla

Ispod pise koliko akcija, prva kolona po koj ceni sam uzela, druga koliko je trenutno treca profit ili gubitak... 

 

 

Link to comment

Zainteresovan. Nije da se lozim, odgovaralo bi mi i 800 kinti mesecno za pljuge, pivo i vutru. Podrazumevam i gubitke, naravno, jer sam tako u mogucnosti :D. Svega imam samo vremena nemam.

 

 

Edited by Jusuf Hatunic
Link to comment
On 24.5.2021. at 20:40, mustang said:

U srbiji - interactive brokers

Je l može neko objašnjenje zašto su ti oni preporuka za Srbiju? 

 

I da li znaš kako je ovo poreski regulisano, obzirom da koliko znam državljanima Srbije nije dozvoljena trgovina na inostranim berzama? I ako prolazi koliki se onda porezi plaćaju prilikom povlačenja novca nazad? Ako su veliki % to onda ozbiljno menja računicu isplativosti. 

 

Hvala! 

Edited by Svarog
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Svarog said:

Je l može neko objašnjenje zašto su ti oni preporuka za Srbiju? 

 

I da li znaš kako je ovo poreski regulisano, obzirom da koliko znam državljanima Srbije nije dozvoljena trgovina na inostranim berzama? I ako prolazi koliki se onda porezi plaćaju prilikom povlačenja novca nazad? Ako su veliki % to onda ozbiljno menja računicu isplativosti. 

 

Hvala! 

 

Državljanima Srbije je apsolutno dozvoljena trgovina na stranim berzama, jedino što se to sada radi na način kao pre 40 godina, putem naloga brokeru. Interactive Brokers je preporuka jer su ozbiljna brokerska kuća, a hoće da primaju klijente i novac iz Srbije, što sam ja empirijski potvrdio, doduše uz dosta muke. Što se poreza tiče, postoje dve vrste poreza - na dividendu (15% na uplaćeni iznos, ako nema sporazuma o dvostrukom oporezivanju) i na kapitalnu dobit (15% na razliku kupovne i prodajne cene).

  • +1 1
Link to comment

hvala @Ayatollah, na to sam i mislio da nije moguće direktno tj. bez posrednika.

znam da si i ti nešto pisao o eksperimentisanju sa određenom kućom, al nisam povezao da je ista firma u pitanju.

 

ok, malo sam razgledao okolo vezano za Penny Stocks. ovo je, u stvari, trgovina na "standardnoj" berzi uz razliku što su akcije firmi koje manje vrede.

vidim da savetuju da se izbegava. generalno je high risk, bez obzira što se očekuje da su uložene sume manje pa i "manje" rizikujete da izgubite.

kao izuzetak navode ovo što mislim da i Mustang radi. da ste spremni da budete vrlo aktivni na dnevnoj osnovi (swing trading) i/ili da imatee dobar insajd info za određene firme.

 

što se tiče poreza u Srbiji, opet je, koliko razumem, isto kao kod "standardne" berze.

 

pomislio sam da je nešto drugačiji koncept i mehanizam od "stanardne" trgovine na berzi.

definitivno nije za mene. ne mogu da reagujem brzo niti imam živaca da ozbiljno i detaljno pratim informacije.

Edited by Svarog
Link to comment

@Svarog

 

Ja zelim da uspete i imate vise para.

 

Mogu da vam govorim/preporucujem kad sta da kupite i kad da prodate. Ne morate da budete aktivni kao ja, ima gomila akcija koje su na stand-by da skacu za par nedelja, mesec dana gde biste i do 200% zaradili. 

 

Ako ja, koja mrzi novce, matematika mi nije jaca strana, mogu ovo da naucim i da zivim od ovoga fino, mozete i vi. A moj standard je svakako skuplji gde ja zivim nego vi. Pa ti vidi koliko je to para. 

 

A pocela sam sa sa $500

Link to comment

Na glupavom fsk sto kupim/prodam sam samo prosle nedelje 3-4 puta $2000 zaradila. Sa kauca! Dok se kucam sa vama

Pa jebem mu. 

 

A fsk je long term, ono cuvas ga posto je sad bottom, nego bilo mi dosadno. 

Edited by mustang
Link to comment

https://blog.pausal.rs/sta-frilenserima-donosi-novi-predlog-vlade/

 

https://blog.pausal.rs/postignut-dogovor-izmedju-frilensera-i-vlade/

 

https://www.tradewin24.com/porez.html

 

https://bankar.rs/2019/03/13/trgovanje-akcijama-na-svetskim-berzama-iz-srbije/

 

Freelansera zajebavaju traze im da na prilive plate 20% poreza + 25% za PIP + jos 10% dodatno za one koji su nezaposleni. Sad nemam pojma da li nas ovo kaci ili 15 % na.kapitalnu dobit...

 

 

 

To mi je poslato od prijatelja koji je sad poceo da se bavi otc, u srbiji je. 

 

Valjda cete razumeti, posto ja nemam pojma ni sta je PIP

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, mustang said:

Na glupavom fsk sto kupim/prodam sam samo prosle nedelje 3-4 puta $2000 zaradila. Sa kauca! Dok se kucam sa vama

 

Eto. Da nije bilo Bajdena, ne bi ni znala da mozes u Americi da ostvaris crnogorski san: lezis, a radis. 

  • Haha 1
Link to comment
  • Redoran changed the title to Stocks & Crypto

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...