Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

  • 1 month later...

Svi automobilski giganti su izbacili rezultate za prvi semestar. Peugeot ima aadaleko najbolje rezultate od svih, u plusu i operativni rezultat je skoro kao što su očekivali prije virusa. U plusu još BMW i Tesla ali daleko od Peugeot-a. Prošle godine su imali najbolji rezultat u istoriji a sada samo nastavljaju.

 

Que vive Carlos Tavares. 

Edited by borris_
Link to comment

Mitsubishi napusta Evropu (i Ameriku). Sledeci je verovatno Suzuki. Globalizacija i ostri evropski ekoloski zakoni ubise raznolikost, ostace giganti, cije cemo modele razlikovati samo po bedzu. 

Link to comment
2 hours ago, Lancia said:

Mitsubishi napusta Evropu (i Ameriku). Sledeci je verovatno Suzuki. Globalizacija i ostri evropski ekoloski zakoni ubise raznolikost, ostace giganti, cije cemo modele razlikovati samo po bedzu. 

Generalano si u pravu, ali glede ovog dvojca i nije prevelika steta. Lani sam imo prilike voziti novu Vitaru i prilican je krs. Jedini gori novi auto koji sam ikad vozio je Fiat 500L.

Link to comment
13 minutes ago, Peter Fan said:

Generalano si u pravu, ali glede ovog dvojca i nije prevelika steta. Lani sam imo prilike voziti novu Vitaru i prilican je krs. Jedini gori novi auto koji sam ikad vozio je Fiat 500L.

I jedni i drugi su u proslom vremenu imali jako dobre modele, ocigledno da novi ekoloski zahtevi iziskuju ogromna ulaganja u nove modele a koji se opet ne uklapaju u njihovu predjasnju filozofiju proizvoda i ocekivanja kupaca.

 

btw, nova Vitara izgleda kao igracka u odnosu na staru.

Edited by Lancia
Link to comment

Video kojim se prezentuje enterijer nove S klase MB već u prvi kadar postavlja ogromni tablet na središnjoj konzoli. Iznad tableta su otvori za ventilaciju asimetrično postavljeni u odnosu na zamišljenu osu koja bi prošla sredinom ekrana. Ostalo, rekao bih sasvim dobro, ali bez elegancije koja krasi aktuelnu generaciju MB vozila i pri tom ne mislim samo na S klasu, već i na jeftinije modele. Takođe, izostaje VAU efekat koji bi trebalo da krasi vozilo nove generacije. Mislim da ih što se enterijera tiče Bentli sve šije (Continental/ Flying Spur). 

 

 

Edited by Ras
Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo "domaćih" vesti iz više sveta infrastrukture :-) Iako nije reč o automobilima reč je o infrastukturi, autor sam karte koju sam stavio ispod pa ako nekoga  interesuje trenutno stanje infrastrukture - može videti to na karti:

 

spacer.png

 

A uz to sam paralelno i startovao relativno opskuran Youtube kanal koji će se baviti dizajnom infrastrukture i uticaja na svakodnevnicu, prvi serijal će biti o auto-putevima. Tako ako vas interesuju te teme overite ovde:

 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...