Jump to content
IGNORED

Arhitektonske ikone, nista monument*


namenski

Recommended Posts

valjda 7+1

 

gledao onomad taj atelje u 45om. remek delo za običnog čoveka, +60kvm, a terasa 30ak kvm. pogled puca do obrenovca

 

i danas žalim što mi je bio van finansijskog domašaja. možda sam i mogao da se nategnem, al ne bi imao love gumicu na slavini da zamenim, a kamo li nešto drugo

 

a trebalo je sve da se radi

Link to comment
valjda 7+1
 
gledao onomad taj atelje u 45om. remek delo za običnog čoveka, +60kvm, a terasa 30ak kvm. pogled puca do obrenovca
 
i danas žalim što mi je bio van finansijskog domašaja. možda sam i mogao da se nategnem, al ne bi imao love gumicu na slavini da zamenim, a kamo li nešto drugo
 
a trebalo je sve da se radi
Namanji su 6 + atelje, zatim 8+atelje.
Uvom drugom sam stanovao na 8-om.
A jesu ti ateljei[emoji769] dobri na prvi pogled, no zahtevaju dosta investicija, plus te terase zapravo nisu u tolikoj kvadraturi u vlasništvu, ali kome treba krov i šta će ko na krovu [emoji6].
E sad ako je gore vajar ovima na osmom i nije baš ugodno. [emoji12]

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

ovo je bilo u onom soliteru do lazara kardenase, i celokupna terasa je bila u vlasništvu. ko je hteo na terasu morao je kroz dnevnu sobu da izađe

 

a je trebalo još 20k€ za adaptaciju

Link to comment
ovo je bilo u onom soliteru do lazara kardenase, i celokupna terasa je bila u vlasništvu. ko je hteo na terasu morao je kroz dnevnu sobu da izađe
 
a je trebalo još 20k€ za adaptaciju
To su oni najmanji soliteri 6+1 odlični

U ovim 8+1 nisu zapravo celi krovovi terase, no nominalno ni ti ateljei nisu davani u vlasništvo, pa sju u jednom trenutku korisnici uspevali da se uknjiže kao vlasnici, tako da verovatno je katastar imao "laku ruku"...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

ja nemam

 

našao jednu na fb, al to je samo deo terase ništa spec. poslednji sprat, jedna mala spavaća, kupatilo, hodnik, kuhinja i trpezarija(mala terasa od 1kvm), velika soba iz koje se izlazi na terasu od min 30kvm

 

ti stanovi su davani umetnicima za ateljee u međuvremenu su ih oni otkupljivali, pa kasnije njima raspolagali, prodavali

 

bio je i zaplet, ti stanovi su knjiženi kao “poslovni” i onda nisi imao mogućnost oslobađanja dela poreza za kupovinu novog stana

 

 

e

evo i slike

B6DBFFDD-9B60-4278-824D-E86FDED0DFB0.thumb.jpeg.2d24cfcfcccf2ae5efa7de81a7ef1d03.jpeg
 

ovo nije stan koji sam ja gledao

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment

Beograd, Profesorska kolonija i Dedinjetm: dva, svako na svoj nacin - geta, mahale, мале...

profesorska-kol.jpg

Професорска у свом изворном облику...

Prof-Kolonija-002.jpg

 

Prof-Kolonija-001.jpg

И касније, у време инвеститорских интервенција и пластичне столарије...

 

Опет, Дедиње...

dedinje-001.jpg

 

dedinje-002.jpg

 

dedinje-003.jpg

 

dedinje-004.jpg

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...