Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

Nosta neocekivano,bio bi sokiran da beskicmenjaci iz uefe nekog kazne,mislim posle ovoga dozvoliti Perezu,Anjeliju da se pitaju za nesto ili da uopste opstanu na svojim funkcijama je smesno.Ameri iz Junajteda su bar onog iz isturenog odeljenja sklonili.Lepo rece Big Sem,ako ne urade sada nesto,opet ce se ovo desiti,samo je  pitanje kad.

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, dragance said:

Pa sad, povukli su odluku. Da nisu bili bi izbačeni. 

Ni ja kao navijac Wednesday-a nisam kriv sto je Chansiri krsio pravila... pa sam kaznjen.

Link to comment

Ni navijaci, igraci i trener Juventusa nisu krsili pravila pa im je tim svejedno izbacen u Serie B i oduzete su mu dve titule.

Edited by Meazza
Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

 

e nasmeja me  :D

puna liga takvog saspensa, zato ce zvezda i osvojiti prvenstvo sa rekordnih 110 bodova

To mene čini srećnim. ♥️

Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

Ni navijaci, igraci i trener Juventusa nisu krsili pravila pa im je tim svejedno izbacen u Serie B i oduzete su mu dve titule.

 

Da, ali ko ce da kazni te klubove i za sta? Oni formalno nikada nisu ni najavljivali a ni uradili nista sto bi kompromitovalo njihov status u Premijer ligi. Moze da ih kazni UEFA ali verujem da su se pravno obezbedili od toga jer su na takvu vrstu reakcije racunali. Naravno da bi usvajanje i igranje ove propale lige imalo implikacija na razne stvari koje se ticu Premijer lige i statusa njih kao i drugih klubova ali se nista od toga nije realizovalo a iz ove perspektive bi bilo tesko dokazati da su time sto su hteli da igraju drugo evropsko takmicenje ugrozili integritet Premijer lige.

 

Cak i ne mislim da prioritet u ovom trenutku treba da bude kaznjavanje klubova, koliko god da razumem sentiment, mislim da je mnogo vaznije da se na bolji nacin regulise vlasnistvo nad klubovima. Za mene je najporaznija informacija koju smo dobili poslednjih dana to da pojedini klubovi imaju vlasnike koji ne samo bez ikakvih konsultacija vec i bilo kakvog informisanja stakeholder-a tih klubova donose odluke ovog tipa. Nerealno je da strucni stabovi, igraci, akcionari pa cak ni visoko pozicionirani klupski sluzbenici, poput, recimo, sportskog direktora AC Milan Paola Maldinija, nisu imali pojma da se ovo priprema.

Link to comment
6 hours ago, levi said:

nema fudbala bez ofsajda jer  te ofsajd tera da dođeš do gola kroz igru tako što ćeš da nadigraš protivnika koji je ispred tebe, a ne na prevaru, da ga čekaš iza leđa itd

 

ali svakako pravilo treba da se modernizuje,  da se spreči da ga koriste za opstrukciju igre. npr vraćanje iz ofsajda treba da se ukine kao prekršaj, jer to nije u duhu igre. ako je igrač u ofsajdu u trenutku dodavanja, a ide u nazad i primi loptu u regularnoj poziciji, treba da igra jer ima protivnika ispred sebe

 

kao i ofsajd ispred samog gola, npr za dodavanja u petercu ili možda čak u 16-cu. tu je ofsajd  već besmislen i prelazi u opstrukciju igre, jer ako je ekipa prešla ceo teren regularno kroz igru, besmisleno je da se hvata u ofsajd zamku  kad je već ispred gola. nešto kao polukrug ispod koša u kome nema faula u napadu u košarci

 

Ovo su odlična zapažanja, koja se i meni često vrzmaju po glavi.

 

Btw, Meaca, pišeš ovde dosta smisleno i realno, i hvala ti na kopiranju i prevođenju tekstova, bukvalno mi je ova tema bila jedini izvor informacija. Ipak ne razumem o čemu pričaš kada kažeš da je nagrađivanje dajvera neka nova stvar u fudbalu, koja se dešava odskora i koja ga uništava. A verujem da si, kao i svi mi, bio veliki ljubitelj Kalča sa kraja prošlog veka, a bolje da ne nabrajam kakvi su majstori dajvinga tamo igrali.

 

Takođe, nisam mišljenja da su potrebne neke preterane korekcije pravila koje su na snazi, u cilju 'oživljavanja' fudbala. Možda neke finese, tipa smanjivanje i zaobljavanje kaznenog prostora, sa ciljem smanjenja broja penala. Fudbal u Engleskoj je trenutno izuzetno brz, atraktivan, zabavan i vrlo gledljiv. Čini mi se kao dobra ideja da se vrati stari sistem Kupa šampiona, i napravi neko mega jako 2nd grade takmičenje sa mnogo zajebanim nagradnim fondom, i koje bi bilo prestiž osvojiti. I naravno vratiti Kup kupova.

 

Link to comment

Niko ne treba da kazni klubove,samo vlasnike i funcionere istih,inace im se ovo opet sprema jednog lepog dana.Sta sprecava Pereza ili nekog novog koji dodje u Real ili neki drugi klub da opet urade isto,samo sad mnogo bolje i pametnije?

Link to comment
4 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Ipak ne razumem o čemu pričaš kada kažeš da je nagrađivanje dajvera neka nova stvar u fudbalu, koja se dešava odskora i koja ga uništava. A verujem da si, kao i svi mi, bio veliki ljubitelj Kalča sa kraja prošlog veka, a bolje da ne nabrajam kakvi su majstori dajvinga tamo igrali.

 

Nije nova ali je eskalirala. U Serie A je bilo ovako - ako je reprezentativac ili zvezda, italijanski stoper sme nekaznjeno da bije kao sveti Ilija, a napadac da dajvuje. Isticali su se Inzagi i Toti. (Ko jos ako se secas?) Strancima i "obicnim" Italijanima nije bilo dozvoljeno ni jedno ni drugo.

 

 

 

Quote

Čini mi se kao dobra ideja da se vrati stari sistem Kupa šampiona, i napravi neko mega jako 2nd grade takmičenje sa mnogo zajebanim nagradnim fondom, i koje bi bilo prestiž osvojiti. I naravno vratiti Kup kupova.

 

Moj covek. :) 

 

Inace, stari kup UEFA, iako po prestizu treci evropski kup, do ubacivanja vicesampiona u LS bio je duplo jace takmicenje od Kupa Evropskih Sampiona. Ko ne veruje neka pogleda spisak ucesnika pocetkom devedesetih.

 

 

1 minute ago, copkillah said:

 

Znači instruirali su sudije da reaguju samo kada se igrač teatralno baci u kaznenom?

 

 

?

Link to comment
4 minutes ago, copkillah said:

@Meazza pa kažeš UEFA i FIFA krivi, znači oni su nametnuli sudijama da potpuno promene kriterijume za sviranje penala?

 

Samo znam da su pocetkom milenijuma pljustali kartoni za dajving i FIFA je najavila ostru borbu protiv toga, a na kraju smo dosli do ove situacije. Nesto se u medjuvremenu desilo, otkud znam kako i sta.

Link to comment
Just now, Meazza said:

 

Samo znam da su pocetkom milenijuma pljustali kartoni za dajving i FIFA je najavila ostru borbu protiv toga, a na kraju smo dosli do ove situacije. Nesto se u medjuvremenu desilo, otkud znam kako i sta.

 

Nisam baš siguran da su pljuštali tako kako se sećaš, uostalom sam si rekao: 

 

10 minutes ago, Meazza said:

 

Nije nova ali je eskalirala. U Serie A je bilo ovako - ako je reprezentativac ili zvezda, italijanski stoper sme nekaznjeno da bije kao sveti Ilija, a napadac da dajvuje. Isticali su se Inzagi i Toti. (Ko jos ako se secas?) Strancima i "obicnim" Italijanima nije bilo dozvoljeno ni jedno ni drugo.

 

I sigurno si primetio da je i danas tako, zvezde su zaštićene i dalje, s tim što imaš mnogo više zvezda u napadu nego u odbrani, ali gledali smo u PL šta se sve toleriše Megvajeru (ako pričamo o štoperima). Pojam superstara tada i danas nije isti, danas je to globalnije i komercijalnije nego što je bilo ranije.

 

UEFA i FIFA mogu da budu krivi samo zbog inertnosti, ali sudije su te koje su vremenom postale pičkice koje široko otvorenih očiju gledaju u fudbalske zvezde na terenu, čast izuzecima naravno. 


Uostalom, tada to još nije bilo zastupljeno toliko, ali evo i ovo je npr bio jedan od začetaka ovog problema koji imamo danas:
 

 

Link to comment

Čist dajving je maltene iskorenjen u PL, čak mislim da ove sezone nijedan igrač nije kažnjen sa dva meča suspenzije, koliko se dobija za simuliranje penala. Razlog je naravno VAR. Ostali su i dalje kao problem ti kontakti koji nisu dovoljni za faul (iako to copi zove faulom), ali igrači padaju i ponekad dobijaju penale za to. U tim situacijama je VAR često i kontraproduktivan jer secira i uveličava nekakav mizeran kontakt, koji potom pod lupom postaje odjednom faul. Za takve kontakte/faulove, mora se mnogo više poštovati i verovati u prvobitni osećaj sudije koji je na licu mesta.

Edited by Mindaugas Žukauskas
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...