Jump to content
IGNORED

Pretpostavka nevinosti


ultra plasticni

Recommended Posts

13 hours ago, Hermetico said:

Ako sam dobro shvatio, to znači da po zakonu mora da bude tragova fizičke prisile da bi se nešto računalo u silovanje. Ili svedoka prisile, dokaza o prisili. Znači da ako te neko grubo ne sputa fizički, ili ti prisloni oružje uz telo, i pojebe dok se ti gicaš to nije silovanje po srpskom zakonu.

Dovoljna je Danijelina izjava,ako je tužiocu verodostojna,nije kontradiktorna ,ako verzija  tuženog ima manjkavosti,plus ako žrtva ima  svedoke svog mentalnog stanja posle silovanja,možda  je išla kod psihologa ili je na primer ona htela da pobegne iz zemlje ...može da se podigne optužnica bez obzira na vremensku distancu .Naravno sa protokom vremena sećanje bledi pa je tužba manje izvesna

 

 Audio snimci nisu dokaz(ceo forum nešto učitava po principu što je babi milo to joj se snilo) ,ali mogu tužiocu i policiji da skrenu pažnju u pravcu istrage

  • +1 1
Link to comment
57 minutes ago, Uskebasi said:

Zasto onda nisu prosle godine odbili da igraju predstavu sa njim?

 

Sada je inkriminisan od strane koleginice. Ako se do sada i sumnjalo u neko agresivnije nabacivanje ili uznemiravanje ovo bi bio novi momenat. A i nije ovo sada samo stvar odnosa unutar kolektiva, nego se šalje poruka u javnu sferu. Mislim, mogla je Karanovićka da ode u neku emisiju i osudi sve, ali nema tu težinu ako se sutra sa njim pojavi na sceni.

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ja sam odbio da u pravilnik o radu unesem zabranu zabavljanja medju zaposlenima. Pristao sam na obavezu da prijave hr i to uveo kao osnov da ih preraspodele. Naravno uz zabranu ljubavisanja na poslu

не могу ни тајно да се љубавишу него морају да пријаве хр? :huh:

Link to comment

Mislim da pre pripada ovde neko na opštem topiku.

 

8 hours ago, Heaviside said:

Vezano za diskusiju oko posledica po karijeru, jedan od advokata Harvija Vajnstina je izgubio poziciju dekana (Faculty dean) na Harvardu posle protesta studenata protiv njega. Razlog za proteste je bila činjenica da je prihvatio da zastupa Vajnstina. Dakle, ne optuženi već njegov advokat, neverovatno. 

 

Podcast sa njim, dotakli su se nekih tema relevantnih za topik:

 

 

 

Link to comment

pratim i podižem videom ispod u kojem imamo:

- advokaticu Harvija Vajnstina (she's defended 40 men in sexual assault cases and only ever lost once): "we don't criminalize morality in this country" 

- špijuna koji je bivši agent mossad-a

- modelsica koju su ućutkali za milion dolara

 

za ovu temu trebalo bi poslušati samo prvih 12 minuta videa i diskutovati o izjavama odnosno stavovima advokatice.

 

 

 

Link to comment
  • 3 months later...

Šta je bilo sa ovim slučajevima?

1.

Quote

„Imam insajdere u domu i javljaju mi da moje dete seksualno uznemirava. Moje dete spava golo, sa trojicom obučenih u sobi. Tri godine sugerišem da moje dete ne može da živi normalnim životom. Podneo sam zahtev da se premesti u Beograd, međutim rekoše mi da nema mesta. I šta ću“, kaže nesrećni čovek.

 

 

2.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...