Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

pa za to suđenje i služi, da se utvrde sve činjenice i adekvatno donese presuda i kazna na osnovu dokaza. Ljudi čim vide neki ovakav slučaj, odmah bi prijeke sudove ili da se baci u bukagije a ključ u rijeku, razumijem poriv, ali jednostavno zato služi čitav taj postupak, da ne bismo divljali i skakali na prvu već da to ima neki red. 

  • +1 1
Link to comment

ti si mene optužio da učitavam, a sad ti radiš najpodlije moguće učitavanje, da ja "opravdavam puštanje"

i opet ti kažem, mašiš fudbal neopisivo, on nije pušten, nego su prestali razlozi za pritvor. Ajde prvo da razlučiš neke osnovne pojmove krivično procesnog prava. Sve ostalo je klasična histerija kad god je u pitanju ovakav neki slučaj, i ovim podmetanjem samo dodatno to dokazuješ. 

Link to comment

i još samo ovo - razlozi za pritvor su vrlo striktno određeni zakonom, nema tu mjesta za "ali u pitanju je zlostavljač djece itd" objašnjenja, nebitno koje je djelo u pitanju, ispunjavaju se uslovi za pritvor ili ne. 

Link to comment

okacio sam tvit bez komentara

komentar sam dao posle hamletovog posta da postoje slucajevi kada uticaj medija jeste razlog za prirvor i za pustanje iz pritvora

na to sam se nadovezao zasto ovde uticaj medija ne treba da je relevantan

nigde nisam rekao da je oslobodjen

ti pricas o ljudima koji bi bacali kljuc u reku posle mog posta

lezilebu sam odgovorio sta bi ja radio da sam neki faktor u vezi sudjenja, sto jasno implicira da ne mislim da je pusten zanavek, vec iz pritvora, jer jelte, treba biti sudjenja (ako je i bilo neke sumnje)

na osnovu odgovora odmah posle se ustvari vidi da nisam pogresio da meni ucitavas

a ti sad odgovori na ono sto sam te pitao, ako hoces (a nista ti ne ucitavam najstrasnije)

bi li ga pustio iz pritvora makar na jedan dan pre sudjenja u okolnostima  koje sam opisao ?

 

 

Edited by cedo
Link to comment

Ja sam govorio uopšte o raspoloženju kad god se pojavi ovakav slučaj, nikakve veze sa tobom nema, bilo je to i nakon slučaja Tijane Jurić - daj da ga koljemo, daj da kastriramo, ne puštaj ga nikad. Ovdje je pitanje hoćemo li da budemo država vladavine prava ili država vladavine rulje i linča. A linč je zajeban jer ako se provuče neko nevin a masi krvave oči pa im utiče na rasuđivanje, nema nazad.

Što se tiče medija - objasnio je Hamlet zašto je ova formulacija. 

To što je ovaj slučaj i ovo obrazloženje ovako nes(p)retno sročeno to nema nikakve veze sa ovim što ja pričam - ne gledaju se pojedinačni slučajevi, gleda se je li nešto u skladu sa zakonom ili nije. Kao što je glupo bilo i Šarića držati 8 godina u pritvoru, pa da je ne znam ti šta, Ajhman. Drugi je problem što je suđenje bilo opstruisano sa svih mogućih strana pa nije završeno u razumnom roku. 

 

Link to comment

to nes(p)retno moze lepo da se obije o glavu ... ali ne ovome sudiji ... da mu jebem mamu sa sve drzavom koja ga je postavila

cuj ... mediji u seoskoj sredini ...

a mi i dalje mozemo uopsteno da pricamo o ljudima koji bacaju kljuc busajuci se poznavanjem prava i negirajuci drugima to isto poznavanje

Link to comment

Juric vrlo dobro zna sta znaci "oslobadjanje" i "presuda", naucio je to na najtezi moguci nacin, pa je ocito da ovo radi namerno. COvek gura agendu da optuzeni za ova konkretna krivicna dela ne treba nikada da bude pusten iz pritvora.

Link to comment

Čekajte, ja sad tek čitam ovo, zar nije držanje u pritvoru i da ne ponovi delo?
Znam da do 6 meseci može da bude u pritvoru ako se ne podigne optužnica.

 

A opet koliko je potrebno vremena da se prikupe dokazi za podizanje optužnice? I od čega to zavisi sve?

 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment

Основ за притвор може да буде, грубо говорећи:

1. да не понови/ доврши дело - у принципу се гледа да ли је осуђиван, да ли је у прилици да понови дело ако га пусте из притвора и сл.

2. да не утиче на сведоке или прикрије доказе - гледа се да ли су у истрази саслушани сви сведоци и да ли су обезбеђени докази

3. да не побегне - гледа се да ли је пријављен негде, да није странац, где живи и слично.

4. узнемирење јавности 

 

У сваком појединачном случају ЈТ предлаже притвор из конкретних разлога а суд усваја или не предлог по сваком основу посебно. Када неки од основа отпадне током поступка (2 и 4 најчешће) обавеза је да се укине притвор - ЈТ да предложи и/ или суд прилико редовног преиспитивања да то учини.

 

Незахвално је коментарисати конкретан случај само на основу некомплетне последње странице решења о укидању притвора.

 

Време које је потребно зависи од најразличитијих околности - вештине окривљеног да прикрије доказе, сложености конкретних околности дела, способности полиције, вештине и оптерећености заменика који води истрагу, доступности сведока и спремности да дају исказ, опструкције одбране...

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...