Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

39 minutes ago, Max Morlock said:

 

Pričam samo, jedino i isključivo o aktuelnom slučaju sa Rambom Amadeusom.

Ukinut mu je ugovor koji je imao sa UNICEF -om. 

 

Suspendovan za sada.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, copkillah said:

 

"Daleko da automatski kvalifikuje, ali je isto tako veoma simptomatično"

 

Bukvalno prva rečenica, mada znam da previše zahtevam od tebe, moja greška.

 

edit: plus što uopšte nismo pričali o Rambu već o retorici (za koju niko nije rekao da je njegova)

 

 

 

 

 

 

Pa naravno da je simptomatično jer se hardkor lupetanje te vrste opasno približava definiciji seksualnog uznemiravanja (znači izlaganje ljudi koji to ne žele i nisu tražili sopstvenim seksualnim verbalnim bljuvotinama, bukvalno ljudsko biće nije dužno da bude izloženo zamišljanju tuđih mlohavih genitalija i frustracija i svedoči o nedostatku osećaja za granice, ako ništa drugo). 

 

Ovaj primer za školu i profesora to već jeste 10/10, matora krmača za otkaz i šamar. 

 

 

Razočaranost zbog situacije sa Rambom mi baš izaziva osećaj kognitivne disonance :/ i volela bih da nije istina, ali, sa druge strane, podvlači strahotu te vrste ljudskih prestupa i činjenicu da  zlostavljač može da bude i kul lik za kog se ne bi reklo i sve jebiga. 

 

(ako je istina, a žrtvi verujem dok se ne dokaže suprotno, tako da jebiga)

  • +1 9
Link to comment

U slučaju optužbi za seksualno zlostavljanje, ne, uz dopuštenje da se dokaže kasnije da su optužbe bulšit (bojim se da se to statistički retko dešava), ali ja nisam institucija, tužilac i sudija, pa se i ne osećam preterano pravno i moralno odgovornom da se ograđujemu tom smislu. 

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

Ovde, dakle, prezumpcija nevinosti ne postoji?

 

ne, postoji prezumpcija da niko normalan ne bi izlazio da priča javno da je ponižavan,  ako nema dobar razlog

  • +1 6
Link to comment
22 minutes ago, copkillah said:
25 minutes ago, Filozof manijak said:
Ček sad, ponižavan ili seksualno uznemiravan?

Prvo ne uljučujuje drugo, drugo uključuje prvo

Naravno, ali ima velike razlike kad se izađe u javnost sa terminom "ponižavo" ili sa terminom "seksualno uznemiravao".

Link to comment
Ček sad, ponižavan ili seksualno uznemiravan?
 
a da, već si rekao da za tebe to nije ponženje, nego da bi  baš voleo da te neka malo ispipa hehe. sad sam se setio, izvini
 
inače tako nešto priča i Lečić na onom snimku. da Danijela treba da bude počastvovana što je baš nju odabrao da ga primi
  • +1 2
Link to comment

Ono, ubacivanje Lečića u priču o Rambu je baš neki argument.

 

 

Pa naravno da bih voleo da me ispipa neka mlada djeva, ne bih valjda priželjkivao da me pipka Lanča. 

 

Koji si ti bijedni provokator, alal ti ćufta :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...