Jump to content
IGNORED

Prosta duša slovenska


pantelia

Recommended Posts

9 minutes ago, Tsai said:

ja cu da uvenem od tuge, od juce pokusavam da shvatim sta mi se desilo, a i ljudima oko mene. sigurno deset godina nisam slusao njegovu muziku, ranije sam znao sve tekstove napamet a u jednom trenutku mi se ucinilo da me to vise ne zanima. medjutim od juce bas nisam normalan, i cini mi se da nisam usamljen sto se toga tice, dosta ljudi oko mene je ovo okinulo na neki poseban nacin. mislim da me nijedna smrt javne licnosti nije ni 30% odvalila kao ovo. nesto nam se svima kolektivno dogodilo, dal i zbog pandemije i okolnosti plus zajednistvo


Ja se setio svih pokojnih/odseljenih baba, deda, rodjaka, porodicnih prijatelja, kumova, drugara iz najranijeg detinjstva, srednjih/kasnih devedesetih bez mobilnih telefona gde sam jedva cekao rodjendane i vikende i okupljanja od po 20-30 ljudi. Tokom kojih se dominantno slusao Balasevic, atmosfera u sustini kao u Al' se nekad dobro jelo. 

Siguran sam milijardu posto da u ovom zivotu vise nikad necu iskusiti tako nesto. 

Setio sam se i bivsih devojaka i prijatelja iz doba kad vise nisam slusao Balasevica, nakupilo se. Bukvalno ima po pesmu za svaku prokletu situaciju ikada prozivljenu. Neke nove klince ne bih pustao neko vreme, bas je teska sad.

Edited by Plajvi
  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

Ne bih se složio sa tim.

 

Poneo ga je u tom trenutku đavolak neki, kojeg verovatno svi imamo :D

 

 Ovo pod pretpostavkom da su srpski i hrvatski dva različita jezika, što je leksički, gramatički i normativno potpuno neodrživa teza. Reč je o jednom jeziku, koji ima istočnu i zapadnu varijantu, pa je, krenemo li odatle, sasvim svejedno kako će ga ko zvati. Bez namere da branim čoveka koji se sam umeo odlično braniti, verujem da je to bilo polazište te šale, a bilo je za očekivati da će falange nacoša odmah krenuti u najsuroviju egzekuciju izroda zbog takve izjave.

 

  Osim toga, mislim da je i Đoletova majka  bila napola Hrvatica (drugom polovinom Madžarica) te je teza o hrvatskom kao maternjem čak i formalno tačna. 

  • +1 3
Link to comment
ja cu da uvenem od tuge, od juce pokusavam da shvatim sta mi se desilo, a i ljudima oko mene. sigurno deset godina nisam slusao njegovu muziku, ranije sam znao sve tekstove napamet a u jednom trenutku mi se ucinilo da me to vise ne zanima. medjutim od juce bas nisam normalan, i cini mi se da nisam usamljen sto se toga tice, dosta ljudi oko mene je ovo okinulo na neki poseban nacin. mislim da me nijedna smrt javne licnosti nije ni 30% odvalila kao ovo. nesto nam se svima kolektivno dogodilo, dal i zbog pandemije i okolnosti plus zajednistvo
Ja sam na ivici
Setio se oca, bake, kuma, drugog kuma koji umro u ponedeljak, školske drugarice koja je umrla u utorak.
I sav sam u nekoj izmaglici.
Osećam kao da treba sahranu da organizujem, baš kao što sam za ove svoje organizovao
  • +1 2
  • Tužno 6
Link to comment

@simetrije

 

Ma kakva šala, potpuno nepotrebno je to bilo sa njegove strane. Ponelo ga je u tom trenutku i to je to. 

 

Ali je i potpuno nebitno šire gledano, baš sam se danas posvađao sa osobom koja se toga dohvatila kao pijan plota.

Edited by Milošica
Link to comment

Ma OK, to za jezik, sasvim benigni sliht publici. I Lambchop su na Kolarcu 2004. rekli da je Beograd jedan od najlepsih gradova koji su videli.

Edited by Kampokei
  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
3 minutes ago, Milošica said:

@simetrije

 

Ma kakva šala, potpuno nepotrebno je to bilo sa njegove strane. Ponelo ga je u tom trenutku i to je to. 

 

Ali je i potpuno nebitno šire gledano, baš sam se danas posvađao sa osobom koja se toga dohvatila kao pijan plota.

 

Dakle, ako dobro razumem, čovek kojem je majka (polu)Hrvatica izjavi da mu je maternji jezik hrvatski i to je nepotrebno? 

I, jebeš ga, jeste šala. I što reče Đole (ovo nije upućeno tebi, naravno): bolje se roditi bez razdeljka na dupetu nego bez smisla za humor. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, simetrije said:

 

Dakle, ako dobro razumem, čovek kojem je majka (polu)Hrvatica izjavi da mu je maternji jezik hrvatski i to je nepotrebno? 

I, jebeš ga, jeste šala. I što reče Đole (ovo nije upućeno tebi, naravno): bolje se roditi bez razdeljka na dupetu nego bez smisla za humor. 

Samo što nije bilo baš tako :D

 

Ali, što kaže @Kampokei, sasvim benigni sliht publici.

 

 

Edited by Milošica
Link to comment
16 hours ago, colonelo said:

A jel ima igdje originalni spot za Niko kao Bane?

Baneta je igrao Bule Goncić, koga na kraju spota hapse...

 


Imaš na Dailymotion cijeli tv film Celovečernji (The Kid), tu je i Bane.

  • +1 1
Link to comment

Ne pamtim da mi je nešto skoro izbacilo subotnju rutinu...ni kafe posle doručka i foruma natenane (kako god se pisala ova prokleta reč), ni tiketa kome posvetim bar sat vremena, ni fantazi ne proveravam, ni šetnja sa decom, fudbal nisam ni upalio,...

Samo slušam Djola i ovde kao manijak pišem i čitam i pišem i čitam..Uzeo jutros knjigu, 2,3 strane prevrnuo i ostavio...

Zdrobljen sam totalno, bezvoljan za bilo šta osim njegovih stihova...

 

  • Tužno 1
Link to comment
9 minutes ago, John Coltrane said:

Ne pamtim da mi je nešto skoro izbacilo subotnju rutinu...ni kafe posle doručka i foruma natenane (kako god se pisala ova prokleta reč), ni tiketa kome posvetim bar sat vremena, ni fantazi ne proveravam, ni šetnja sa decom, fudbal nisam ni upalio,...

Samo slušam Djola i ovde kao manijak pišem i čitam i pišem i čitam..Uzeo jutros knjigu, 2,3 strane prevrnuo i ostavio...

Zdrobljen sam totalno, bezvoljan za bilo šta osim njegovih stihova...

 


Ja imam dedlajn u ponedeljak ujutru koji cu uspeti da izbegnem samo ako budem do tada spavao ukupno 4h, a svaki ostali minut efektivno radio, juce i danas nista. Juce sam se smorio, ali otprilike na onom nivou kao kad je umro Vini Pol iz Pantere i kad se Kornel obesio. Danas sam PMS bukvalno. Kao da je nepostojeci stric umro. 

Edited by Plajvi
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...