Jump to content
IGNORED

Quarantstralian Open 19+2


Ros

Recommended Posts

1 hour ago, W.F.C. said:

Smec u skoku iza glave, bez gledanja, mozda najlepsi trijumfalni GS poen od svih 18

 

Nemoj molim te, najlepsi trijumfalni GS poen je dedina frljoka nebu pod oblake na W2019. Znam da nije viner ali mora da se racuna :fantom:

  • +1 6
  • Haha 2
Link to comment

BBC takođe ima odličan komentar:

 

The world number one is firmly back on track. Two Slams behind Roger Federer and Rafael Nadal, with a six-year age advantage on the Swiss and 12 months on the Spaniard.

Where's your money?

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Jean-Luc Picard said:

malo sam zbunjen...zar nije svaki smeč "iznad glave". Mislim ono, zar to nije definicija smeča. 

 

:D

 

iza, iznad...same same :D

my bad, naravno da sam mislio "iza glave"

Link to comment

  Ovde je  dobro primećeno da bi Nolov broj GS titula već sada bio jednak ili veći Fedalu™ da nije prosipao neka finala ili da ga nije mrzelo da igra (ono vetrovito finale US Opena protiv Endija). Osim na ta finala, meni je dosta bolna i uspomena na razdoblje  Nolovog teniskog šuntavila, posle Rolan Garosa 2016. pa sve do Vimbldona 2018. godine. Kolike su razmere te štete vidi se sada, sa vremenske distance: u tom periodu odigrano je 8 GS turnira, Nolo je osvojio 0 (nula!), Rođa i Rafa po 3, plus Stanislas i Endi po 1. Poređenja radi, na 10 GS turnira koji su usledili nakon Nolovog "buđenja" (od Vimbldona 2018. naovamo) Nolo je osvojio čak 6, Rafa 3 i Dominik Tim 1 (deda Rođe nema ni u tragovima, mada je bio opako blizu u finalu Vimbldona 2019). 

Link to comment
41 minutes ago, simetrije said:

  Ovde je  dobro primećeno da bi Nolov broj GS titula već sada bio jednak ili veći Fedalu™ da nije prosipao neka finala ili da ga nije mrzelo da igra (ono vetrovito finale US Opena protiv Endija). Osim na ta finala, meni je dosta bolna i uspomena na razdoblje  Nolovog teniskog šuntavila, posle Rolan Garosa 2016. pa sve do Vimbldona 2018. godine. Kolike su razmere te štete vidi se sada, sa vremenske distance: u tom periodu odigrano je 8 GS turnira, Nolo je osvojio 0 (nula!), Rođa i Rafa po 3, plus Stanislas i Endi po 1. Poređenja radi, na 10 GS turnira koji su usledili nakon Nolovog "buđenja" (od Vimbldona 2018. naovamo) Nolo je osvojio čak 6, Rafa 3 i Dominik Tim 1 (deda Rođe nema ni u tragovima, mada je bio opako blizu u finalu Vimbldona 2019). 

 

imao je novak i veliku rupu 2012 i 2013 kad je osvoio samo australiju 2012 i 2013, pa nista do vimbldona 2014-e kad je krenuo gromovito. 

za to vreme je izgubio 5 finala grand slama. da je tad imao servis kao danas, bar tri bi osvojio

Link to comment
1 hour ago, simetrije said:

  Ovde je  dobro primećeno da bi Nolov broj GS titula već sada bio jednak ili veći Fedalu™ da nije prosipao neka finala ili da ga nije mrzelo da igra (ono vetrovito finale US Opena protiv Endija). 

 

Isto tako je primećeno da je bilo mečeva u osvojenim GS-ovima koji su vrlo lako mogli a možda i trebali da se završe drugačije. 

Ja žalim za prošlogodišnjim US Open-om, to je verovatno najgluplja diskvalifikacija u istoriji tenisa u kontekstu momenta, turnira, forme, konkurencije. A možda čak i isto žalim za polufinalem US opena vs Nišikori koga je u finalu otresao 1 Marin Ćilić koji Đokovića ne bi pobedio u milion mečeva. 

Ono za čim žalim takođe ali nije baš da je "trebalo" da pobedi je RG polufinale 2013 kada je imao brejk prednosti u polufinalu VS Nadal. Porazi od Vave su bili teški ali zasluženi na terenu. Porazi od Mareja takođe. Ali uprkos njima, Đoković i dalje ima sjajne statistike u finalima. i mečevima koji su jako bitni. Jednostavo, ima i on pravo na grešku, loš dan, i ko zna koje okolnosti koje su uticale na neke poraze.

 

Link to comment

A otkad i zasto se GOAT trka gleda skoro iskljucivo po slemovima? Je li to oduvek bilo tako? Meni je cisto intuitivno broj nedelja na broju 1 jednako vazan parametar. Ali vidim da se to jednostavno ne percepira tako.

Link to comment
Just now, Kampokei said:

A otkad i zasto se GOAT trka gleda skoro iskljucivo po slemovima? Je li to oduvek bilo tako? Meni je cisto intuitivno broj nedelja na broju 1 jednako vazan parametar. Ali vidim da se to jednostavno ne percepira tako.

 

fedal navijaci ce to da forsiraju jer drugo nemaju sta :D

h2h je novakov, svi mastersi pa po dva put, broj nedelja na broju 1, broj godina na broj 1 je vadzajna smouk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...