Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

7 hours ago, harper said:

 

Trebalo bi samo dobrom doktoru neko da kaze da nije zabranjeno reci "ne znam" na pitanje na koje ne se ne zna odgovor, umesto da ad hoc smislja "odgovore".

Ne znam na šta u ovom slučaju konkretno misliš,  ali to je jedan od ozbiljnijih problema. Pojavljuje se more doktora koji o koroni ne znaju ništa više od prosečnog slučajnog prolaznika, ali niko od njih ne kaže ne znam. Dobar deo još želi da privuče pažnju, pa svima u poverenju priča što je čuo od nekog ko je hteo da privuče pažnju. Priča da vakcine nisu štetne manje je zanimljiva od priče šta mogu da izazovu vakcine. Dobar deo onih koji neće da se vakciniše stavove zasniva na tome što su čuli od nekog lekara, eventualno medicinske sestre. Naravno, Nestor i Danica pokrivaju 50% slučajeva.

  • +1 4
Link to comment

Upravo sam se prijavio za vakcinisanje, po drugi put . Prvi put sam bio prinuđen da propustim termin usled obolevanja od kovida. Prijavio se za datum posle 11.04. jer pada negde ~45 dana nakon prvog simptoma, što valjda odgovara preporučenoj vremenskoj distanci od zaražavanja, često se da pročitati da se bar mesec dana ljudi suzdrže od vakcine, nakon bolesti.

 

Jedna zanimljivost:

Nakon popune e-prijave i pritiskom na zeleno polje za slanje prijave, SMS i e-mail za uspešno popunjavanje prijave su stigle nakon 1 sekunde. Kad sam se onomad prijavio 12.01. čekao sam više od 4-5h na povratni SMS, dok je e-mail stigao posle nekoliko dana. Ovo govori ili da su popravili softverska "uska grla" ili da je zaista interesovanje novih, odnosno nevakcinisanih, za vakcinu nikakvo.

 

edit: moderna i pfizer kao i u januaru

Edited by J-♣
Link to comment

kada su lekari u pitanju, ja sam očekivao od njih argumentovano, stručno mišljenje koje bi, sažeto, bilo jasno svima šta im je činiti. moguće je da ne znaju ništa o Covid virusu, nov je, neispitan, ali lekari imaju osnovu znanja, znaju gde da traže i istraže. tu su i specijalisti: virusolozi, pulmolozi, anesteziolozi, oni koji se bave alergijama ......... dosta njih je na nekim medijima, "slobodnim", iznelo  svoje viđenje koje je bilo potpuno suprotno od onih koje smo čuli od vlasti i Njegovih medija podobnih lekara. tu je nastalo 1 sluđivanje naroda. za potrebe vlasti koja evo skoro deceniju uništava zdravorazumsko razmišljanje i donošenje odluka.

Link to comment
16 minutes ago, MocaVukotic said:

i dalje gomila njih dolazi bez popunjene saglasnosti... 

 

Pa dobro, to se popuni za minut. Meni vakcinacija bila u nedelju ujutru, mrzelo me da idem do kancelarije da štampam, pošto sam zaboravio u petak, pa sam na licu mesta ispisao tih nekoliko podataka za 30 sekundi.

Edited by napadaj
Link to comment
41 minutes ago, J-♣ said:

Kad sam se onomad prijavio 12.01. čekao sam više od 4-5h na povratni SMS, dok je e-mail stigao posle nekoliko dana. 

Isto se prijavila 12. 01. i dobila odmah sms i mail. Doduše to je bila maltene ponoć 11. na 12. pa je možda bio manji priliv prijava.

Link to comment
33 minutes ago, MocaVukotic said:

Ma nema veze, danas je lep dan, neradan, vakcinisan, sad cu lepo s klincem u setnju, laksi za jedno 50 kila.. 

 

To je pogled na svet. Na vrh svake strane.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

I meni se dvoje kolega revakcinisalo.
Jel to danas na sajmu da samo za revax.

.... Shiit has hit the fan!
 

Mislim da da, koliko sam video radi samo hala 3, svi oko mene su bili druga doza

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...