Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

31 minutes ago, svashtabezneshto said:

 

ok, dato je fajzera, sputnika i sinofarma koliko ih ima, ostao je az koji ljudi neće (az vakcine su stigle krajem janura, 150k doza),

otprilike kad je i krenula frka sa njima po evropi. 

 

btw, evo link koliko se dnevno daje vakcina, prva 3 dana aprila su na 30k+, i to nam je rekord. ne znam da li se i može više dati.

 

https://ourworldindata.org/grapher/daily-covid-19-vaccination-doses?tab=map&time=2021-03-28&country=HUN~SRB~AUT~ROU~CZE

az vakcine su stigle 20 februara, rekord je bio oko 50k dnevno, u početku kada je bilo kineza u izobilju

  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, gone fishing said:

az vakcine su stigle 20 februara, rekord je bio oko 50k dnevno, u početku kada je bilo kineza u izobilju

 

 

da, krajem februara, 20inekog, ne znam zašto sam napisala janur.

sad gledam po danima, rekorg je bio 16. februara, 64+k, 10. februara je stiglo pola miliona sinofarma i poklapa se sa tim,

a tad je otprilike počelo i davanje druge doze vakcine, i tačno se može pratiti kako se povećava broj dnevno vakcinisanih sa isporukom sinofarma. od 20. marta se broj dnevno datih vakcina kretao oko 20k, +- par hiljada, kad je postalo izvesno da stiže pola miliona

digli su od. 29. na 30+k.

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Ok, to "narod neće" (osim ako treba u Halkidiki da se ide onda hoće), je potpuno druga situacija.

.... Shiit has hit the fan!
 

дада, лако може да се деси да за кикидики сачувају астрозеке, да се не баце. и онда цика вриска и - не баце се :mellow:

 

оно, нећу зато што не знам шта је унутра, осим ако се мора на море, онда нема везе. тачно ће тако да буде.

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

дада, лако може да се деси да за кикидики сачувају астрозеке, да се не баце. и онда цика вриска и - не баце се :mellow:

 

оно, нећу зато што не знам шта је унутра, осим ако се мора на море, онда нема везе. тачно ће тако да буде.

Nemaš pojma koliki antivakser ne postavlja pitanje da li mu ubrizgavaš mutogen ili lek, samo da se dupe osoli naleto. Meni su oni najveća sprdnja i njih sa zadovoljstvom valja tovariti. 

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, svashtabezneshto said:

dosadna sam sama sebi, elem, vakcinisano je onoliko ljudi koliko ima vakcina, svi ti koji još nisu vakcinisani

nisu ni mogli biti vakcinisani.

 

Mogli su biti umesto nekih koji su manje kritični u smislu ishoda ili broja kontakata (ili možda tvrdiš da je svejedno hoće li se vakcinisati osoba npr. iz starosne grupe u kojoj je smrtnost 10% i ona iz grupe sa smrtnošću od 0,1% i hoće li se vakcinisati zdravstveni radnik iz crvene zone ili osoba koja ne radi s ljudima) i umesto stranaca koji su puštani da dolaze ovde i kojima su deljene vakcine.

 

Plus, kako uopšte možeš da znaš da ne bi uspeli da izlobiraju za još neku isporuku da su se vakcine brže trošile ili da nisu odbili da iskoriste neku opciju da neka dogovorena tranša bude ranije isporučena.

  

2 hours ago, svashtabezneshto said:

az je bila pred istekom roka

 

Pa bila je upravo jer nije bilo viška prijavljenih kojima je ona bila jedna od izabranih zbog nepostojanja kampanje i puštanja kojekakvih budala koje su gadile ljudima vakcine na nacionalne medije i u tabloide.

 

Valjda je logičnije da na vreme pobudiš interes kod velike većine pa onda da možeš da biraš koga ćeš prvo da vakcinišeš i tako koliko-toliko upravljaš tokom epidemije ili barem stopom smrtnosti nego da uvek moraš da vakcinišeš one koji su se prijavili bez obzira na to imaju li 20 ili 70 godina i da još dodatno bacaš resurse na organizovanje mobilnih ekipa kako bi nahvatao dobrovoljce u nekim zabitima među kojima su i one gde virusa jedva i da ima dok ti gradovi gore.

  • +1 4
Link to comment
On 3.4.2021. at 12:40, harper said:

 

Mislim da jeste i do inteligencije i do obrazovanja i da je problem u tome kako se ta dva pojma nasiroko tumace. Obrazovanje je materijal, inteligencija sposobnost da taj materijal uvedes u ispravne i funkcionalne logicke veze. Mi inteligenciju najcesce tumacimo kao visprenost i sposobnost verbalizacije sadrzaja a obrazovanje kao posedovanje formalne, institucionalne potvrde da smo zavrsili neki stepen skolovanja. Drugim recima, ako imas neku diplomu i umes da seres do beskonacnosti i nazad o svemu i svacemu, ukljucujuci i o onome o cemu nemas pojma, daleko mozes da doguras kao "inteligentna i obrazovana" osoba. Takvim folirantima internet je izum ravan pronalasku vatre i tocka jer sa njega mogu da poskidaju i zapamte gomilu povrsnog sadrzaja koje onda vrte, a ako ih pritisnes internet im obezbedjuje i beskonacnu sposobnost pozivanja na izvore. Problem s tim sadrzajem je, naravno, to sto ako mi das 15 minuta mogu da povezem pet razlicitih nepovezanih informacija i dokazem da si zensko ali to je tacno ono sto njima treba. Svi smo autoritet, niko nije autoritet, misljenje je kao dupe, bla, bla,...

 

 

 

Dostupnost informacija povecava mogucnosti induktivnog, probabilistickog zakljucivanja, u odnosu na cvrsto deduktivno zakljucivanje.

 

Lakse je racionalno opovrgnuti neku tezu ako raspolazes sa tri premise koje se nekako povezu, nego ako imas 300 razlicitih premisa, naravno izabranih tako da potvrde sopstvenu tezu.

 

Danas je, stoga, predubedjeja mnogo lakse braniti nego ranije, lakse ces da nadjes razlog za to.

 

 

E, sad, ja tu vidim i problem big data i svega toga. Ako imas big data, mogucnosti za statisticku manipulaciju tako da svaka teza nadje svoju evidenciju su mnogo vece nego ranije kada su statisticari morali da bockaju u one kartice i da ih ubacuju u racunarske kutije, nego danas.

 

Link to comment
7 hours ago, djordje geprat said:

pa, pobogu, 5 od 400000 slučajeva zaustavi vakcinaciju. zdrav razum, po meni, ne bi ovo uzeo kao argument protiv vakcinacije.

 

Nisam siguran da se zdrav razum tu mnogo pita.

Link to comment

po istraživanjima, 1/3 je za čipovanje, 38% bi da još malo sačeka a ostatak je protiv

- dakle kada neodlučni preseku i pristanu na čipovanje ako se ne čipuju maloletnici ostaće 40% avakcinisanih, sasvim dovoljan rezervoar da virus preživi i pravi probleme na svakih 2 do 3 meseca i potencijalno mutira u srpski soj :happy:

Link to comment
22 hours ago, Caligula said:

 

 

Ma to je jasno, samo sto primecujem da u realnosti ima objektivno inteligentnih ljudi koji mogu da veruju u teorije zavere i obrnuto, nisu svi koji su potrcali da dobiju vakcinu clanovi mense.

 

Neka rupa u inteligenciji postoji (inteligencija je sirok pojam), meni sve vezano za ovu kovid ludnicu vuce na primitivizam, neki retrogradni atavizam. I naravno, vuce u desno.

 

22 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

uz njih rame uz rame idu i ovi new age hippies

ono, grlimo drveće, sungazing...

 

oni mu dođu s leva, a ovde su u istoj koloni

nema to mnogo veze sa klasičnom levo, desno političkom podelom

 

 

Evo ti Radovanovic me pokrao :lol:

 

Kaze da su ova sebicna govna po pravilu desnicari

 

Dobar u emisiji

 

Edited by Caligula
Link to comment
7 hours ago, dùda said:

još jedna potvrda za kineza iz prve ruke

 

kćerka (idiot, kao, nema vremena da se vakciniše) se zarazila pa zarazila i roditelje, oboje 70+ i oboje vakcinisani

oni i ne bi išli lekaru jer se kod njih pojavila kao neka mala hunjavica, ali obzirom da je kćerka bila pozitivna, naterala i njih na testiranje

i oni pozitivni, ali ništa više od blage hunjavice, prošlo već desetak dana

za razliku od njih kćerka na antibioticima, ali je ipak relativno dobro prošla

Sekler sve vise ovakvih prica deli:D..ziveo brrat Si!

Edited by Misko
Link to comment
11 hours ago, adam said:

narod koji masovno jede iz matijevica shilji kurac na vakcinu.

 

Ovo je apsolutno fenomenalno primećeno.

 

Lik na poslu (nije antivakser, ali mu je frka da se vakciniše) uredno svaki dan jede onu groznu karneksovu paštetu, usmrdi čitavu ogromnu prostoriju. Lakše mi je da podnesem hemiju iz velikog štampača nego smrad te paštete.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...