Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

 
 
*i sad je interesovanje za az nikakvo, ne znam šta će raditi sa ovih 57k doza (što je i razumiljivo, jer su 
mediji bukvalno prepuno informacija o obustavljanju davanja te vakcine.  
 


Ako se ne varam kod nas nije zabeležen nijedan slučaj krvnog ugruška posle AZ vakcine (proizvedene u Indiji)? Zašto se jebeno ne insistira na širenju te informacije, nego samo neka Engleska i Norveška iskustva preplavila medije...
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, ducca said:

 


Ako se ne varam kod nas nije zabeležen nijedan slučaj krvnog ugruška posle AZ vakcine (proizvedene u Indiji)? Zašto se jebeno ne insistira na širenju te informacije, nego samo neka Engleska i Norveška iskustva preplavila medije...

 

 

 

ne znam

juče je na n1 išla vest: 'u velikoj britaniji prijavljeno 30 slučajeva tromboze, od toga 7 umrlo', tek u drugom

pasusu je rečeno da je to na 18 miliona datih doza.

Link to comment
 
az je bila pred istekom roka, do kraja marta je morala da se utroši i to u vreme kad je jedna po jedna država
eu prekidala vakcinianje tom vakcinom. imali su izbor da je bace, ili da pozovu sve koji hoće da je prime
i da to bude masovno. u srbiji u kojoj može da se bira, odziv za tu konkretnu vakcinu bi bio nikakav*
štp znači da b ise bar polovina doza bacila. ovako su smislili da na 3 mesta u državi (bgd, novi sad i niš) pozovu košije i da
im ponude tu vakcinu. oni su se odazvali. pr akcija samo takva.
 
*i sad je interesovanje za az nikakvo, ne znam šta će raditi sa ovih 57k doza (što je i razumiljivo, jer su 
mediji bukvalno prepuno informacija o obustavljanju davanja te vakcine.  
 
 
Pa onda ti pada u vodu ona rečenica "vakcinisano je onoliko koliko ima vakcina"
Dakle vakcina je bilo, ali ljudi nisu hteli da se vakcinišu.
I da ono kad neko neće da se vakciniše, a da nema konkretne kontraindikacije, nego je "čuo da ta AstraZeneka ne valja", to mi je isto kao "čuo sam da vakcina ne valja".

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, ducca said:


Ako se ne varam kod nas nije zabeležen nijedan slučaj krvnog ugruška posle AZ vakcine (proizvedene u Indiji)? Zašto se jebeno ne insistira na širenju te informacije, nego samo neka Engleska i Norveška iskustva preplavila medije...

 

Kod nas i da je zabeležen, pitanje da li bi se znalo nešto o tome.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Tihajeza said:

 

Mislim da je neko rekao da je ugovorima prilikom kupovine zabranjena preprodaja, prosleđivanje, davanje vakcina trećim državama a da su one sitne donacije Bosni, CG i Makedoniji u startu dogovorene prilikom kupovine.

da li imas neki izvor za ovaj drugi deo recenice? nisam videla da se to negde pominje - preprodaja ok, ali doniranje... ne kazem da nije moguce, ali zvuci pomalo nelogicno.

 

sad sam opet nasla da je  u martu bosni i hercegovini donirano dva puta po 5000 doza az, bez prelaska njihovih gradjana u srbiju. ne znam zasto to nije moglo na isti nacin, opet sa sve  slikanjem vucica na aerodromu u sarajevu ako treba, kad je vec bitno da se vidi da srbija nesto poklanja.

 

 

Link to comment
3 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa onda ti pada u vodu ona rečenica "vakcinisano je onoliko koliko ima vakcina"
Dakle vakcina je bilo, ali ljudi nisu hteli da se vakcinišu.
I da ono kad neko neće da se vakciniše, a da nema konkretne kontraindikacije, nego je "čuo da ta AstraZeneka ne valja", to mi je isto kao "čuo sam da vakcina ne valja".

.... Shiit has hit the fan!
 

 

ok, dato je fajzera, sputnika i sinofarma koliko ih ima, ostao je az koji ljudi neće (az vakcine su stigle krajem janura, 150k doza),

otprilike kad je i krenula frka sa njima po evropi. 

 

btw, evo link koliko se dnevno daje vakcina, prva 3 dana aprila su na 30k+, i to nam je rekord. ne znam da li se i može više dati.

 

https://ourworldindata.org/grapher/daily-covid-19-vaccination-doses?tab=map&time=2021-03-28&country=HUN~SRB~AUT~ROU~CZE

Link to comment
37 minutes ago, djordje geprat said:

meni bi zdrav razum naložio da se zaustavi vakcinisanje ovih zamašćenih. do detaljne analize. 

Medicina nije samo zdrav razum nego i neko znanje.

Zene koje piju estrogen su samo jedna grupa sa povecanim rizikom, postoje ljudi koji imaju urodjenu sklonost za trombozu a da toga nisu svjesni dok im se ne desi neki okidac poput operacije, prekookeanskog leta avionom, trudnoce...
Pametni i strucni ljudi u nekoliko ozbiljnih drzava su zakljucili da treba ograniciti upotrebu tu vakcine. 

Link to comment

@Aleksija

Nemam izvor. Ali mi je i za doniranje logično da je zabranjeno, zato što se to lako da završiti kao ipak transakcija (valutom, ili uslugom, ispod žita, razne države razni odnosi), pogotovu među bananerijom kakve su balkanske.

 

  • +1 1
Link to comment
 
ok, dato je fajzera, sputnika i sinofarma koliko ih ima, ostao je az koji ljudi neće (az vakcine su stigle krajem janura, 150k doza),
otprilike kad je i krenula frka sa njima po evropi. 
 
btw, evo link koliko se dnevno daje vakcina, prva 3 dana aprila su na 30k+, i to nam je rekord. ne znam da li se i može više dati.
 
https://ourworldindata.org/grapher/daily-covid-19-vaccination-doses?tab=map&time=2021-03-28&country=HUN~SRB~AUT~ROU~CZE
Ok, to "narod neće" (osim ako treba u Halkidiki da se ide onda hoće), je potpuno druga situacija.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Tihajeza said:

@Aleksija

Nemam izvor. Ali mi je i za doniranje logično da je zabranjeno, zato što se to lako da završiti kao ipak transakcija (valutom, ili uslugom, ispod žita, razne države razni odnosi), pogotovu među bananerijom kakve su balkanske.

 

:D

 

Quote

Vučić je ranije, u intervjuu Radio Sarajevu, rekao da je veoma srećan što može da dođe u Sarajevo i da donese prve doze vakcina.

To, kaže, nije pomoć, jer je to „nešto što pripada jednako svima nama“, a Srbija je, kako dodaje, „imala tu sreću da obezbedi više vakcina“.

„Biću srećan da ove vakcine mogu da koriste i Bošnjaci i Srbi i Hrvati, bez ikakve razlike, a pomoći ćemo, ako to tako nazivamo, i u budućnosti. Biću isto tako slobodan da tražim od Bosne i Hercegovine pomoć u nekim drugim pitanjima kada nama bude trebalo. Tako prijatelji i komšije treba da razgovaraju jedni sa drugima“, poručio je Vučić, dodajući da je to njegova najvažnija poruka u Sarajevu.

 

https://rs.n1info.com/region/u-sarajevo-stiglo-5-000-vakcina-astrazeneke-koje-je-donirala-srbija/

 

sad me bas zanima, ali ne verujem da je zabrana doniranja uticala na odluku da se ljudi pozovu u srbiju.

 

Link to comment

nije zabrana doniranja, već rok isporuke, ne može se u 7 dana organizovati doniranje isporuka i primanje tamo,

i ponavljam, to se dešava kad jedna po jedna država eu isključuju tu vakcinu iz upotrebe.

(za donacije fajzera makedoniji bilo je priče da se čeka dozvola fajzera, sinofarm navodno ne dozvoljava 

slanje vakcine u druge zemlje, ne znam za sputnik. sad je otišla neka donacija makedoniji, ne znam koliko doza)

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, ducca said:

 


Ako se ne varam kod nas nije zabeležen nijedan slučaj krvnog ugruška posle AZ vakcine (proizvedene u Indiji)? Zašto se jebeno ne insistira na širenju te informacije, nego samo neka Engleska i Norveška iskustva preplavila medije...

 

mozda da indusi plate da ih velichamo kao dokazana vakserska sila? :hihi:

 

nikog nije briga, zato shto nashi nece, ko nash hoce za njega ce biti, ostalo za komshiluk i svima super. osim naravno komshijskim vlastima koje se velelepno kolateralno brukaju kao nesposobne (shto u ovom sluchaju i jesu, nekako), za razliku od nashe, koja u ovom sluchaju nije (ali to cemo chuti za par godina shta je tachno bilo i shta mu je poshlo za rukom i naravno koliko nas to koshta i u kojoj valuti). naravno, i mi astro-zerrrcovi se moramo revakcinisati u maju. mora da ostane i za nas.

Edited by gospa buba
Link to comment
6 minutes ago, svashtabezneshto said:

nije zabrana doniranja, već rok isporuke, ne može se u 7 dana organizovati doniranje isporuka i primanje tamo,

i ponavljam, to se dešava kad jedna po jedna država eu isključuju tu vakcinu iz upotrebe.

(za donacije fajzera makedoniji bilo je priče da se čeka dozvola fajzera, sinofarm navodno ne dozvoljava 

slanje vakcine u druge zemlje, ne znam za sputnik. sad je otišla neka donacija makedoniji, ne znam koliko doza)

pa nije bas da se moralo u 7 dana, vec je radjeno

Quote

Nadležne ustanove u Federaciji BiH iskoristile su sve vakcine donirane iz Srbije prije isteka roka trajanja. Najveći dio utrošen je za imunizaciju zdravstvenih radnika, zatim štićenika staračkih domova i osoba starijih od 60 godina.

Republika Srbija je kroz donaciju u dva kontingenta Federaciji Bosne i Hercegovine donirala ukupno deset hiljada doza vakcina protiv zaraze koronavirusom proizvođača AstraZeneca. Vakcinama u obje pošiljke rok trajanja je bio do 29. marta ove godine, do kada je i izvršeno njihovo apliciranje.

 

https://bihvijesti.com/vijesti/federacija-bih-potrosila-sve-vakcine-donirane-iz-srbije/

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...