Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 minute ago, radisa said:

Ma da, na milion kineza 1400 je 0,14%...

 

48/150K je još smenišnije, to je 0.03%... Statističke greške...

 

AKo su brojevi na nivou cele Srbije, naravno...

pa ne znac ida je ceo milion koji je primio kineza bio izlozen virusu pa da racunamo tako procenat..

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, InvisibleLight said:

pa ne znac ida je ceo milion koji je primio kineza bio izlozen virusu pa da racunamo tako procenat..

To si u pravu...

 

Trebalo bi malo drugačije računati, svakako, ali ne znamo stepen izloženosti...

Link to comment

sve je to super, ali inep je radio do sad, koliko ja znam, jedno istrazivanje na lekarima i nekoliko ovih prigodnih uzoraka + prati one koji se testiraju u inep-u.

dok se uzorak malo ne pomeri od radno sposobnog stanovnistva, koje preovladjuje u ovim statistikama trenutno, ka populaciji 65+, necemo znati ono sto bi trebalo da nas vise zanima. nadam se da rade i na tome.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, radisa said:

To si u pravu...

 

Trebalo bi malo drugačije računati, svakako, ali ne znamo stepen izloženosti...

ne znam koliko je stepen izlozenosti merljiv - odnosno, koliko bi bilo moguce iskljuciti mogucnost da je neko imao kontakt.

koliko sam ja razumela, 4. faza - real world data, prosto prati zarazavanje vakcinisanih u nekom duzem periodu, prati uzrasne i druge kategorije, sta god je zanimljivo i kako god da se dizajnira istrazivanje. 

Link to comment
36 minutes ago, InvisibleLight said:

pa ne znac ida je ceo milion koji je primio kineza bio izlozen virusu pa da racunamo tako procenat..

ne zna se ni za nevakcinianu grupu, to je najbolje sto imamo kao poredjenje za efikasnost. rekao bih da su te brojke sasvim dobre u odnou na generalnu populaciju, sigurno dosta preko 50%.

Link to comment
35 minutes ago, radisa said:

To si u pravu...

 

Trebalo bi malo drugačije računati, svakako, ali ne znamo stepen izloženosti...

aproksimativno, ako se dnevno zarazi oko 7k ljudi, računam po zvaničnim podacima + asimptomatski, a znamo da su ljudi najzarazniji 2 dana pre pojave simptoma i u naradna 3 dana, dakle ukupno 5 dana, to mu dođe da je oko 35k iliti 0,5% virusonoša ovih dana u srbistanu...

- dakle od oko 700-800k kineza revakcinisanih je njih možda 7 ili 8k bilo izloženo virusu 15+ dana od 2 doze

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, gone fishing said:

aproksimativno, ako se dnevno zarazi oko 7k ljudi, računam po zvaničnim podacima + asimptomatski, a znamo da su ljudi najzarazniji 2 dana pre pojave simptoma i u naradna 3 dana, dakle ukupno 5 dana, to mu dođe da je oko 35k iliti 0,5% virusonoša ovih dana u srbistanu...

- dakle od oko 700-800k kineza revakcinisanih je njih možda 7 ili 8k bilo izloženo virusu 15+ dana od 2 doze

Ispada da je 20 %... pa to je negde i u skladu sa očekivanima, zar ne?

 

E sad, još da znamo kakva im je kilinička slika...

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, morgana said:

astro zeka sutra u 12 i 40 na sajmu :evilsmile:

 

nisam uopšte smjela da se približim topiku već tri dana jer od migrene nisam mogla na sajam :D.

 

kad danas stize ljubavno pismo od batuta.

ja sam vec pomislila da si ti vucic.

  • Haha 6
Link to comment
47 minutes ago, radisa said:

Ispada da je 20 %... pa to je negde i u skladu sa očekivanima, zar ne?

 

E sad, još da znamo kakva im je kilinička slika...

teško je proceniti, ono što znamo je da je većina novozaraženih ovih dana uzrasta 30-50 godina, opet većina čipovanih kinezom su seniori :happy:, koji imaju manje kontakata, bolje se čuvaju od radno aktivne populacije itd...

- tako da vakcina može biti efikasna između 60 i 90% :D to znaju oni koji su radili istraživanja, ipak za  podatke o efektivnosti koji će biti +/- 2% od stvarnog rezultata ćemo morati da se strpimo još 2, najviše 3 nedelje :tongue:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...