Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Just now, dragance said:

Ili bi bili zdraviji, sa manjim stomacima, podočnjacima, zdravim očnjacima, itd.

 

Paradoks: sumnja se u vakcine, plaše se nuspojava, a puši se i pije i prežderava sa salom 24/7.

da pratimo svaku novu informaciju koja se pojavi u bilo kom istrazivanju, mediju, svaki obrt i zaokret u preporukama, svaki slucaj koji se pojavi? bili bismo potpuno sludjeni. 

mera je upravo ono o cemu ovde govorimo. i sto je, naravno, najteze postici - narocito u ovoj fazi kada je nesto, potencijalno prilicno opasno za nas, jos uvek nepoznato i nedovoljno ispitano.

a inace se slazem, ako ovo pomogne nekome da se malo vise okrene prevenciji radi poboljsanja sopstveno zdravlja - super. ali za sada ne deluje da ce se otici u tom smeru - bar u srbiji, pre da ce biti suprotno.

Link to comment
12 minutes ago, Jozef K. said:

Da li je ovo neki avax sajt ili relevantan? Deluje neverovatno.

 

.

 

Pa izgeda kao oficijalni sajt, norveske agencije za lekarstvene preparate...Citao sam ja i pre ovog za slucajeve u raznim zemljama koji su umrli, ali  ljudi umiru svaki dan i bez covida i bez vakcine, ...malo informacija, kad umre neko ko ima naprimer 90 godina ja ne mogu automatski da kazem - Aha vakcina...mada verujem da ima onih koji hoce)))

 

Bilo dobro da znamo nesto vise o tih 23..i koliki je broj vakcinisanih u Norveskoj...

 

.

Link to comment

Pa umirali bi i da nisu vakcinisani

Prilikom triala (44000 ljudi) za fajzer umrlo 6, od njih 4 koji su primili placebo a ovih dvoje sto su umrli sto su primili vakcinu su umrli od srcanog udara i arteroskleroze i ne dovode se u vezu s vakcinom

 

Btw kolko placaju te za ispitivanja?

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, barba said:

 

.

 

Pa izgeda kao oficijalni sajt, norveske agencije za lekarstvene preparate...Citao sam ja i pre ovog za slucajeve u raznim zemljama koji su umrli, ali  ljudi umiru svaki dan i bez covida i bez vakcine, ...malo informacija, kad umre neko ko ima naprimer 90 godina ja ne mogu automatski da kazem - Aha vakcina...mada verujem da ima onih koji hoce)))

 

Bilo dobro da znamo nesto vise o tih 23..i koliki je broj vakcinisanih u Norveskoj...

 

.

25000+ je primilo. Tako da je tih 23 manje od promila. Manja smrtnost nego od kovida mnogostruko.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Jozef K. said:

25000+ je primilo. Tako da je tih 23 manje od promila. Manja smrtnost nego od kovida mnogostruko.

 

.

 

Pa o tome pricam, ne treba pridavati vaznost tome preveliku...

 

.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, InvisibleLight said:

Pa umirali bi i da nisu vakcinisani

Prilikom triala (44000 ljudi) za fajzer umrlo 6, od njih 4 koji su primili placebo a ovih dvoje sto su umrli sto su primili vakcinu su umrli od srcanog udara i arteroskleroze i ne dovode se u vezu s vakcinom

 

Btw kolko placaju te za ispitivanja?

 

.

 

Tacno...I dobro je da imamo ovakve podatke, transparentnost podataka kod ljudi koji zakljucuju na osnovu zdravog razuma i dostupnih informacija moze samo da potvrdi resenje primiti vakcinu...

Ja sam primio vakcinu za koju nisam imao ovakve podatke)...Inace oko 1200 evra su dobijali dobrovoljci u Rusiji...

 

.

  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, Jozef K. said:

25000+ je primilo. Tako da je tih 23 manje od promila. Manja smrtnost nego od kovida mnogostruko.

Samo sto se ne gleda tako

Porede se rizik od korone vs rizik od vakcine koji je razlicit za svakog pojedinacno (npr ako si mlad i zdrav 20god) a imas ozbiljnu alerg. reakciju na neku komponentu vakcine rizik za smrt od nje moze da prevazilazi visestruko rizik od korone

I sl

Ako si vunerabilan glede korone a nemas rizik od vakcinacije naravno da se vakcinises

 

U idealnom svetu bi se svi (99+%)vakcinisali da i oni malobrojni koji ne smeju (po proceni alergologa i imunologa) budu zasticeni bez vakcine jer bi virus nestao

 

 

Edited by InvisibleLight
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, gone fishing said:

oni su vakcinisali samo 25k ljudi do sada, ovo su neverovatne tvrdnje, kada pre su uočili ovo i zašto ostali  koji su vakcinisali stotine tisuća još nisu

Da, u usa od 9miliona nula smrtnih ishoda !(sem onog dr koji vrv nema veze s vakcinom)

Link to comment

Zvuci zastrasujuce taj 1 promil umrlih za par nedjelja od vakcine bez obzira na godine. Treba to provjerit.

Sto se tice vakcine kod Soraba i ostalih bratskih naroda istocno od EU mislim da ce svi na kraju zavrsiti sa Oksfordskom, posto ce se JNJ i Novavax vjerovatno pokazati efikasnijom pa ce biti visak vakcina od juna u EU. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...