Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Ja sam generalno stava da ne treba raditi te testove i opterećivati se, bar ja neću. Ali koga kopka, bolje da uradi nego da se pita stalno.

Tetka i teča imaju 13 i 15 nečega, mesec dana nakon revakcine kinezom. Oni su 70+

Edited by mraki
Link to comment
13 minutes ago, mraki said:

Ja sam generalno stava da ne treba raditi te testove i opterećivati se, bar ja neću. Ali koga kopka, bolje da uradi nego da se pita stalno.

Tetka i teča imaju 13 i 15 nečega, mesec dana nakon revakcine kinezom. Oni su 70+

vidi se da si se udubio u problematiku :happy:

  • Haha 1
Link to comment
Pa ako si već u frci i ako te toliko kopka, uradi. Samo možeš biti mirnija nakon rezultata.
neka ne radi. ako su mala, zarozace se, ako su velika opustice se nece ni osetiti. chovek je stoka 1 nepregledna, ja sam stoka nepregledna, samo sam se spoznala u punom autobusu :isuse: a kao chuvam se, brnjicharim po ceo dan i sve kao po propisu. nelagodu u bliskom kontaktu sa ljudima osecam samo po navici, sad sam prevezbana na 2 metra. ko se plashi da ne pokupi, bolje da ne meri :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment
Just now, vememah said:

 

Od "nečega" do "proizvoljnih jedinica" (AU = arbitrary units) put uopšte nije dalek.

ma nije to, nego se obicno navede i neki limit - moze biti od 0.8 do 50 ili ko zna vec koliko...

mada je i on arbitraran.

nisam kritikovala, samo mi je simpatican pristup.

Link to comment
26 minutes ago, dùda said:

pa sad nisam u frci, ali mi je frka da radim, tj. tek posle bih mogla biti u frci :D

zato mi se ne narušava trenutna nirvana :violin:

 

Zivi kao da ih imas jedno surnajs iljada...ponasaj se kao da imas nulicu.

 

Ne mora hvala..ponedeljkom radim pro bono :)

 

 

  • Haha 2
Link to comment

@Aleksija

A bukvalno su mi tim rečima rekli, da imaju toliko nečega, ne znaju ni sami čega. :D

To je više bila ilustracija kako su oni eto radili test pod nekim pritiskom, ali su sad psihički mirniji jer im je rečeno da je to dobar rezultat.

Nisu brojke bile poenta posta, nisam lepo objasnio. Sasvim moguće da su ih oni pogrešno preneli.

 

Edited by mraki
Link to comment
2 minutes ago, mraki said:

@Aleksija

A bukvalno su mi tim rečima rekli, da imaju toliko nečega, ne znaju ni sami čega. :D

To je više bila ilustracija kako su oni eto radili test pod nekim pritiskom, ali su sad psihički mirniji jer im je rečeno da je to dobar rezultat.

Nisu brojke bile poenta posta, nisam lepo objasnio. Sasvim moguće da su ih oni pogrešno preneli.

 

upravo tako sam i shvatila :)

 

  • +1 1
Link to comment

razumem da su nam neophodne lepe vesti ali ova osetljivost spram bilo kakvog pominjanja problema AZ prilično je iracionalna, tim pre što trenutno imamo privremenu obustavu vakcinisanja u 17 zemalja.

Link to comment

sad upravo pričala sa drugaricom, 

kaže neki lik radio na tri mesta, svuda mu različit rezultat, i onda ponovi u inepu pod drugim imenom i prezimenom i dobije nula antitela, a u prvom pokušaju imao kao dobar rezultat :D

 

a njoj njena rodica ( inače naučnica, predaje hemiju na medicini) kaže da ne baca pare bzvz, kaže, toliko je to pouzdano , da su joj iz inepa isto to potvrdili, haha

 

ono što je manje smešno, insajd info od med. sestre u bataji, kaže da je tamo pre neki dan (u njenoj smeni ) umrlo 11 ljudi :ph34r:

 

nešto slično priča i poznanik koji je pre neki da izašao iz bataje, kaže ne zna kako će se psihički oporaviti, ljude su iz njegove sobe samo iznosili :cry:

Edited by dùda
Link to comment

Osetljivi smo i spram bilo kakvog negativnog pominjanja kineske vakcine.

Samo u UK nije p4rivremeno obustavljeno vakcinisanje AZ-om, a milioni je tamo pelcovano istom. 

Hmmm....šta misliti o svemu tome, nisam pametan... :unsure:

Link to comment

ja uopšte ništa ne tvrdim ali nisu obustavili priču sve sami istočni timori, ipak imamo posla i sa ozbiljnim zdravstvenim sistemima. s tim što bih sebi odmah protivurečio tvrdnjom da bukvalno evo smo već godinu dana svedoci da malo ko ima pojma šta nas je snašlo.:D

Edited by koksy
Link to comment

Pa eto...

Može još jedno istraživanje da se obavi, za one koje ne mrzi. Dakle, ako neko zna, koliko država je do sad vakcinisalo svoju populaciju AZ vakcinom?
Imamo li neku evidenciju o slučajevima smrti direktno prouzroukovanih AZ vakcinom? I u kojim to zemljama (znam za onih 17)

Kakva je situacija u Indiji, čime se oni vakcinišu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...