Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 minutes ago, dùda said:

nisam u toku, koliko je tu vakcine u opciji ?

 

i da, tebi svaka čast, videla sam prateći ovaj topik da spadaš u bolje obaveštene :thumbsup:

čitam tvoje postove uvek sa interesovanjem jer sam se uverila da ne pišeš uludo :)

e, hvala :) 

kad je rec o istrazivanju ruda i gubljenju vremena, tu sam.

 

oko milion i 800 hiljada bi trebalo da bude preko covaxa, doduse po kvartalima i do kraja 2021. 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, de Sisti said:

Zna li se uopste koliko smo narucili Fajzer/Moderna vakcina za ovu godinu? Ili se mi ovde samo nadamo da su narucili dovoljno

pre par dana rece neki od eksperata, 300 k do kraja februara, ako sam dobro zapamtila.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Aleksija said:

pre par dana rece neki od eksperata, 300 k do kraja februara, ako sam dobro zapamtila.

ojhaaa

pa ima svi da se ispelcujemo 

doduše, tih 300 je podeljeno sa dva, ali biće tu i ruske i bog da nas vidi :D

Link to comment

Ja licno mislim, sire mase se  kod nas  pre leta pelcovati nece, sto i nije tako strasno..ja se rpijavio, odnosno pokazao interesovanje, moji jos treba da vide, nije ni to rpjavljivanje tek tako za svakog..ali, ja sma s eprijavio, jer zelim da izadjem vise iz ove nocne ore, ovako cu barem znati da sam  pokusao..

Link to comment

ma sve to treba uzeti sa velikom rezervom, ali je poenta u vrlo malom interesovanju trenutno. 

valjda nikome ne ide u prilog mali odziv, iz raznih razloga, tako da racunam da moraju na pocetku pogurati proces  - kljakavo i radikalski, kako samo oni znaju, ali moraju krenuti.

tu je sansa nas politicki nepodobnih vaksera.

 

btw, videh juce neko podelio status coveka koji poziva ortake koji su UKLJUCILI MOZAK da se pomole za sve prijavljene za vakcinu.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
38 minutes ago, Kampokei said:

 

Gledam malopre presek vakcinacija po zemljama, i FR bas lose stoji. Pritom malopre gledam naslove na BFMTV, jedva da se pominje vakcina, samo priča o masovnom testiranju, engleskom virusu i novom karantinu. Da nemaš ti neku predstavu zašto tako loše stojimo? Počeću da verukem u onu teoriju da se čeka Sanofi. 

Pa samo o tome guslaju danima. Kada je pocelo vakcinisanje, prvu sedmicu su kakcinisali oko 500 ljudi. Tada je pocela hajka i sada polako ubrzavaju. Trenutno na dan vakcinsu oko 55k ljudi i to se svakim danom povecava.

 

Kod mene od danas otvaraju sportsku salu za vakcinisanje (i to bas skolsku salu skole mog sina). Rekli su da ce vakcinisati 1M ljudi do kraja januara i to ce se i deiti (vjerujem da ce broj biti veci).

 

Kada je pocela ova kampanja 60% frnacuza je bilo protiv vakcina :ph34r:. Vlada se sigurno prepala njih pa su poceli polako.

Sada brze bolje ubrzavaju.

Link to comment

Treba uraditi afirmativne spotove za vakcinaciju...npr.Soraja daje vakcinu Aci Lukasu...Biković u ulozi doktora pelcuje redom ...pa onda Slagalica,najduža reč:vakcinacija...i neka gotivna pesma da se uradi,Kiki iz Pilota recimo ili Leontina,što da ne...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
33 minutes ago, Kampokei said:

 

Gledam malopre presek vakcinacija po zemljama, i FR bas lose stoji. Pritom malopre gledam naslove na BFMTV, jedva da se pominje vakcina, samo priča o masovnom testiranju, engleskom virusu i novom karantinu. Da nemaš ti neku predstavu zašto tako loše stojimo? Počeću da verukem u onu teoriju da se čeka Sanofi. 

ako ti nesto znaci, prenosim ono sto ovde u uk pricaju o tome. bas gledao prilog preksinoc na newsnight-u.

 

kazu da je nastao picvajz jer je na nivou zajednice odluceno da ce vakcine eu kupovati za sve drzave zajedno (to potpisali letos) pa im je dugo trebalo da odobre vakcine (makar koje) pa su kasno narucili i sad cekaju da dodju na red. a pri tom je i narudzba pozamasna pa ce sve zajedno potrajati. pa se neke drzave (recimo nemacka) sad dovijaju kako da nabave za sebe neku kolicinu preko reda dok ne dodje velika narudzba a druge ih zbog toga kritikuju i tako.

 

naravno, sve uzmi sa zrnom brexit soli i krava vam se razboljeva....

Link to comment

Ja kontaktirao DZ gde sam ranije volontirao i gde je majka radila da ih priupitam da li imaju neki info vezan za vakcine i oni su mi rekli da prave spiskove zainteresovanih i da li hocu da me upisu na spisak.

 

Sa druge strane nacuo da smo dobili zadatak od EU da vakcinisemo 2.5 miliona ljudi (ili da kupimo 2.5 miliona vakcina , to vec ne znaju da ki kazu). Posto kupio toliko prodajem.

 

U svakom slucaju ocekujem zaokret u javnom prostoru u pogledu vakcinacije... mnogo vise pro-vaxx price na kanalima siroko dostupnim gradjanima Srbije. Ja cu licno da castim pice kada se bude Nestor vakcinisao u lajv programu kod Marica (nebitno koja vakcina bude u pitanju) :wub:

Link to comment

Francuska sedmicno dobija 0,5M fajzerovih vakcina. Sada je pocela da dolazi i ova druga vakcina. 

 

Sve zemlje ce imati problem sa logistikom jer jednostavno proizvodnja ne moze da isprati potraznju. To ce se srediti kada dodju na red druge vakcine. 

 

Zbog toga UK drugu dozu daje poslije 84 dana a ne 21 kako je propisano.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...