Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Koliko li moze dnevno da se vakcinise ljudi u srpskom zdravstvenom sistemu? Ako je neki maksimum za testiranje bio do 20000 pretpostavljam da bi moglo da se dobaci dotle i za vakcinisanje.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Link to comment
12 minutes ago, Taihoskopija said:

 

 

A sigurni smo u kredibilitet WIN-a i statističku i istraživačku metodologiju? 

 

(potpuni sam diletant, baš potpuni, uzmimo u obzir da pitam iz pozicije jednog Mileta™) 

nije mnogo bolje, verovatno. a nije ni vazno, sigurno smo na zacelju - secam se da su po nekom istrazivanju od nas bile neznatno gore samo albanija, makedonija, bosna... tako nekako.

 

pa nista, ostaje da se nadamo da vakcine pokrivaju bar trenutne mutacije i da nas nece pelcovati izlapelim fajzerom. pa nek svako stice licni imunitet po izboru, a krdo kako hoce.

 

naravno, ovo je nepravedno prema ljudima koji ne smeju da prime vakcinu iz odredjenih razloga - ali je vec odavno jasno da smo drustvo kome jednostavno nije stalo. 

Edited by Aleksija
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

rapidno će procenat da se povećava kako se leto bude približavalo

 

 

”ma brt uplatio sam hanioti, a ovi slepci ne puštaju preko, jel imaš neku šemu da se vakcinišem? da ne propadne aranžman”

 

tm 1 mileta

  • +1 4
Link to comment
34 minutes ago, Aleksija said:

naravno, ovo je nepravedno prema ljudima koji ne smeju da prime vakcinu iz odredjenih razloga - ali je vec odavno jasno da smo drustvo kome jednostavno nije stalo. 

to mozesh da pobelish objashnjavajuci. neka najjachi mile pobedi :ph34r:

Link to comment
14 hours ago, Krošek said:

bas je glup taj tekst. gardijan stvarno zna da bude ekstra glup nekad 

Ne znam za UK ali u AUS je poznat kao ekstremno lijevo glasilo. Novinari su im bukvalno drustveno-politicki radnici opozicionih ALP i partije zelenih.

Neki doktori bezpotrebno podigli prasinu oko programa vakcinacije iako je i vrapcima na grani jasno da nije moguce nabaviti u ovoj godini vise Fajzera ili Moderne, kao i cinjenice da imamo i Novavax zlu ne trebalo.

Link to comment

pa to je čak 0,5% od prijvljenih. za oko pola godine, do godine će vakcinisate sve koji su se do sada prijaviti tim tempom :D Ja i inace nisam ocekivao da dobijem vakcinu pre leta. znaci sve se uklapa

 

Link to comment
7 hours ago, Aleksija said:

bilo je ono istrazivanje demostatata, tzv. bojkot opozicija je bila najubedljivije protiv vakcinacije. samo ne mogu da se setim, ovako niski procenti se nisu pominjali za srbiju pre mesec-dva. jeste bilo manje od pola, ali ne ovoliko manje, rekla bih.

https://demostat.rs/sr/vesti/istrazivanja/vecina-bi-se-vakcinisala-ako-preporuce-lekari-i-strucnjaci/1044

u stvari obe grupe tesnom većinom bile za vakcinisanje, ovi koji se izričito  protive su nešto jači na bojkot strani, ali podosta na drugoj strani bi pristali samo ako Vučić preporuči. Dakle, pošto Vučić čeka rusku vakcinu... Podaci su mereni u septembru, sada ko zna... A ne pomažu ni medicinari koji neće da se špricaju.

 

Politizovano ili ne, dok ne bude obavezno, ništa od masovne vakcinacije. Ali to nije dobro za rejting.

  • Hvala 1
Link to comment

Ja mislim da ce clanovima sns biti dobronamerno sugerisano™ od strane preds.opstinskih odbora da se vakcinisu i to kad krene kineska kod nas, zato se i ceka da vucic bas nju primi, kao primer.

 

Secam se da je moj ex direktor(ds) nevoljno primio neku pre 10ak god, tuzna faca i "morao sam" a on je odvsjao deo plate stranci, znaci bio im duznik. Posle umro od infarkta jadnicak.

 

 

Link to comment
11 minutes ago, InvisibleLight said:

Secam se da je moj ex direktor(ds) nevoljno primio neku pre 10ak god, tuzna faca i "morao sam" a on je odvsjao deo plate stranci, znaci bio im duznik. Posle umro od infarkta jadnicak.

 

:blush: Ja tad postradao od nekog usputnog gripa, plus još bio u "vojsci" i zaradio 2 nedelje bolovanja. To mora da je bila ona vakcina za svinjski ili ptičji grip, koji beše, znam da je išlo vakcinisanje po nekim institucijama, al ne znam koliko je bilo moranje. Sećam se da je i tada sumnjičvosti prema vakcinama bila na visokom nivou. Posle su ljudi sve više koristili Fejsbuk i ode mast u propast. 

Link to comment
20 minutes ago, Filozof manijak said:

jesi sigurna da je u pitanju infarkt, a ne posledice vakcinisanja? :fantom:

:D

msm da sam citala da se tad jaaaaako retko desavala narkolepsija kao nuscefekat. Vakcina protiv svinj.gripa iz 1976npr je imala kao nus efekat neku neurolosku pojavu koja paralise. Al zadnja ne

 

inace, u tekxu nyt, o onom lekaru koji umro 16 dana nakon fajzera (nemogucnost zgrusavanja krvi i ne povezuje se s vakcinom) nasla da:

 

About nine million people in the United States have received at least one shot of either the Pfizer or Moderna coronavirus vaccine, the two authorized in the United States. Serious reported problems have included 29 cases of anaphylaxis, a severe allergic reaction, though none were reported as fatal. Many people have had side effects like sore arms, fatigue, headache and fever, which are usually transient.

 

 

ovo je super safety presek, sto se mene tice, a to pratim.

 

 

E sad nznm jel su medju tih 29 ljudi inace s istorijom anefilakse il ne (edit, evo pise ko je imao reakcije, u textu sa linka iz gornjeg citata)

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...