Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

5 hours ago, InvisibleLight said:

Svi pelcuju al nznm kolko su pouzdani podaci koje ce izlaziti za sigurnost i efektivnost kad je u pitanju rusija i kina

Dodusr eto Brazil izneo nesto za rusku vakcinu, treba i to pratiti

 

.

 

U prvom kvartalu RFDI ce isporuciti 10 miliona doza Brazilu, vakcinacija pocela...Brazilska farmaceutska kompanija Uniao Quimica ce isporuciti 150 miliona doza do kraja godine...

 

 

  • +1 1
Link to comment

Jedna fb koja me bombarduje antivakcinaškim sadržajem mi maločas šibnula ovo ( zna da sam se prijavila :) jel zna ko da ovo protumači od stručnih , treba mi argument da joj odgovorim  jači od zabole me ;) poenta je na onom nema dozvolu :D

 

 

viber_image_2021-01-13_17-48-55.jpg

Edited by ljuttko
Link to comment

Mislim da je ovo sertifikat za uzorke za proveru serije koja se uvozi (u ovom slučaju EL0200) pogotovu što piše količina 19

Na ALIMS-u ima još dva rešenja za njihove vakcine iz dve različite serije. 

Link to comment

@ljuttko

 

LOL, ovi otkrili toplu vodu, pa misle da su pametni. Pa naravno da nema dozvolu (nema punu dozvolu ni u EU, a mislim ni u UK i US), već je izdato odobrenje za privremeni uvoz uzoraka vakcine, radi njene analize u postupku izdavanja dozvole. Obzirom da uzorak ispunjava regulatorne zahteve ALIMS-a, pretpostavljam da će se onda ići ili na ubrzani postupak izdavanja dozvole po članu 34 Zakona o lekovima, ili na uslovnu dozvolu, po članu 35 Zakona o lekovima, jer postoji opasnost po javno zdravlje koji opravdava oba izuzetka. Pretpostavljam da će biti uslovna dozvola, jer će većina regulatora verovatno da rezonuje da je to bolje nego hitno izdavanje pune dozvole.   

  • +1 4
Link to comment

I dalje imam dilemu za koje vakcine da se prijavim:

- kinesku ne bih jer ne deluje provereno ali ce je izgleda biti najvise i najbrze bih dosao na red

- ruska deluje prihvatljivo  po kvalitetu i po broju ali me brine da se mozda nece priznavati za kovid pasose ako ih bude bilo

- fajzer mi je prvi pik ali me kod nje brine to sto je ima malo pa ako uzmem samo nju ko zna kada cu stici na red i da li ce ovi nasi zaista lepo da je skladiste na tih -70 ili ce da se skuva uz put i bude bezvredna kad me budu vakcinisali

- ove ostale koliko vidim necemo ni imati

 

eto ne znam sta da odaberem i onda odugovlacim sa prijavom... 

 

Link to comment
32 minutes ago, Ayatollah said:

@ljuttko

 

LOL, ovi otkrili toplu vodu, pa misle da su pametni. Pa naravno da nema dozvolu (nema punu dozvolu ni u EU, a mislim ni u UK i US), već je izdato odobrenje za privremeni uvoz uzoraka vakcine, radi njene analize u postupku izdavanja dozvole. Obzirom da uzorak ispunjava regulatorne zahteve ALIMS-a, pretpostavljam da će se onda ići ili na ubrzani postupak izdavanja dozvole po članu 34 Zakona o lekovima, ili na uslovnu dozvolu, po članu 35 Zakona o lekovima, jer postoji opasnost po javno zdravlje koji opravdava oba izuzetka. Pretpostavljam da će biti uslovna dozvola, jer će većina regulatora verovatno da rezonuje da je to bolje nego hitno izdavanje pune dozvole.   

fala lepo, sad ću da ja bombardjujempošiljaoca :D u principu sam i ja tako skontala plus da se radi o uzorku vakcine al neću d akačim fotku na kojoj je ovo nema dozvolu podvučeno prst debelim crvenim :D

 

Link to comment
fala lepo, sad ću da ja bombardjujempošiljaoca [emoji3] u principu sam i ja tako skontala plus da se radi o uzorku vakcine al neću d akačim fotku na kojoj je ovo nema dozvolu podvučeno prst debelim crvenim [emoji3]
 
Al reci osobi da je glupa i da se ne blamira više.
Makar i uvijeno.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 4
Link to comment
On 11.1.2021. at 21:04, Zlurad said:

 

Biti medju 0.5% necega je svakako sjajno. Ajd dam ti 10 evra da mi uplatis loto, koliko je ove nedelje opet preko 10 miliona evra :lolol:

 

U utorak stize i Moderna, znajuci berlinsku organizaciju sira populacija ce da se vakcinise tamo nekad 2023 godine.

 

A charlottenburška gospoda boc :nobles:

Tih 0.5% mi je donelo i infekciju u decembru, sa lakšim simptomima, a nadam se i bez posledica.

 

Elem, pelcovah se danas, za sada samo blaga bol u ramenu na mestu uboda. Izuzetna organizacija u Areni u Treptower Parku, moram priznati. Pratnja 1:1 od ulaska, prijave i popunjavanja dokumentacije do izlaska, sve je trajalo oko 15 minuta. Vakcinacija registrovana nalepnicom u Impfausweisu (žuta knjižica), drugi termin za tačno 21 dan.

  • +1 3
Link to comment



 
A charlottenburška gospoda boc :nobles:
Tih 0.5% mi je donelo i infekciju u decembru, sa lakšim simptomima, a nadam se i bez posledica.
 
Elem, pelcovah se danas, za sada samo blaga bol u ramenu na mestu uboda. Izuzetna organizacija u Areni u Treptower Parku, moram priznati. Pratnja 1:1 od ulaska, prijave i popunjavanja dokumentacije do izlaska, sve je trajalo oko 15 minuta. Vakcinacija registrovana nalepnicom u Impfausweisu (žuta knjižica), drugi termin za tačno 21 dan.


Ah. Trebalo je da znam da je west berlin. But seriously, zašto još uvek mrze nas hipstere sa istoka? :fantom: 0.5%, danas videh da je eurojackpot preko 65 miliona evra. 80/20 za mene ako uplatis i dobiješ? [emoji14]

Anyway, javljaj dalje i kazi tamo da požure :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...