Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Danas:

Quote

Do sada je obavljeno ukupno 1.613.682 vakcinacija, drugu dozu primilo je 592.903 građana.

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/267784/Kovid-presek-u-Srbiji-Preminulo-17-pacijenata-virus-potvrdjen-kod-jos-4071-osobe.html

 

Prekjuče:

Quote

U Srbiji je, prema najnovijim podacima Vlade, obavljeno ukupno 1.501.917 vakcinacija. Od tog broja, dato je 530.863 druge doze vakcine.

https://rs.n1info.com/vesti/srbija-prva-u-evropi-po-broju-onih-koji-su-dobili-drugu-dozu-na-milion-gradjana/

 

Za 2 dana dato je dakle 111.765 vakcina, od čega 49.725 prvih, a 62.040 drugih doza.

 

Barem jednu dozu dosad je primilo 1.020.779 građana.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Brat, osoba sa posebnim potrebama, ne može da bude vakcinisan dok ne dobije potvrdu da je zdrav. Trebalo je danas da dođe ekipa iz kućnog lečenja da obavi pregled, ali u poslednji čas javili da oni tu potvrdu ne mogu da izdaju i pored pregleda ako nema laboratorijskog nalaza sa krvnom slikom i CRP-om. :frust:Doktorka koja je zvala se praktično izvinjavala, kaže da i ona prvi put čuje za takav protokol, proveriće o čemu se radi i pokušati da nešto izvede. 

Ovo je tačno da se poludi. 

Link to comment
6 hours ago, Frank Pembleton said:

Samo da javim SvemirZeka popustio...
Znači dva dana max to traje...

.... Shiit has hit the fan!
 

Mene je držalo do danas popodne. Lagana temperatura, drhtavica i magla u glavi. Sada sam otprilike 80% u redu, možda malo usporen.

Link to comment
10 minutes ago, Halvard said:

Brat, osoba sa posebnim potrebama, ne može da bude vakcinisan dok ne dobije potvrdu da je zdrav. Trebalo je danas da dođe ekipa iz kućnog lečenja da obavi pregled, ali u poslednji čas javili da oni tu potvrdu ne mogu da izdaju i pored pregleda ako nema laboratorijskog nalaza sa krvnom slikom i CRP-om. :frust:Doktorka koja je zvala se praktično izvinjavala, kaže da i ona prvi put čuje za takav protokol, proveriće o čemu se radi i pokušati da nešto izvede. 

Ovo je tačno da se poludi. 

 

Svaka veća laboratorija ima terenske ekipe koje ti dolaze kući i uzimaju krv za analizu. Naplaćuju na licu mesta, može i karticom da se plati, krv sa biohemijom uključujući navedeno + d-dimer oko 7k.

 

Rezultat na mejl.

Edited by Dankan Ajdaho
  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Primih u sredu oko tri Fajzera, nikakivih nuspojava nije bilo sem blagog bola (kao od modrice) na mestu uboda, evo, sada konstatujem da je i to prestalo. 

 

Kako su iskustva drugih koji su se pelcovali ovim dva dana nakon bockanja?

Posle prve doze Fajzera imao sam umeren bol u ramenu bez bilo kakvih drugih tegoba. Trećeg dana bol je prestao.

Juče druga doza, bol iste jačine, bez drugih tegoba.

Link to comment

Od subote u 12 do ponedeljka u 6 ne radi ništa sem prehrambenih prodavnica, apoteka, pumpi (pretpostavljam da će raditi i lili i dm jer uvek rade kad su drugi zatvoreni).

 

Radiće pozorišta, to je isto rekao Kon, a sad će valjda Vlada to da validira pa će da objave negde spisak.

 

Pijace će valjda isto da rade, a meni se nešto priišlo u muzej nauke i tehnike u nedelju, valjda će njih mučenike da puste da rade.

Edited by angelada
Link to comment
7 minutes ago, Lawless said:

Posle prve doze Fajzera imao sam umeren bol u ramenu bez bilo kakvih drugih tegoba. Trećeg dana bol je prestao.

Juče druga doza, bol iste jačine, bez drugih tegoba.

 

Fala vi!!!

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

protice sedmi sat od mog zeke, zasad ne osecam nista osim sto vrtim na repeat

 

 

Hahahahaaaaaa, meni Mejdeni jedini cd u kolima, u povratku preko Đilasovog (sic!) mosta sam odvalila Trupera do daske. 

 

 

Ni meni nije ništa za sad, kad sam došla kući stavila sam hladnu oblogu na ubod, da preveniram otok. Odmaram, čekam da dođe i prođe ako bude nešto. 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Frank Pembleton said:

Što se tiče reakcija, javi se večeras za jedno 10-ak sati

.... Shiit has hit the fan!
 

Moj otac je primio AZ pre 10ak dana i nikakvu reakciju nije imao. Drug je juce primio isto AZ i nikakvih reakcija nije imao (bio danas pre podne i kod zubara). Sestra je jutros primila AZ i za sada nikakv rekaciju nema.

Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

Primih u sredu oko tri Fajzera, nikakivih nuspojava nije bilo sem blagog bola (kao od modrice) na mestu uboda, evo, sada konstatujem da je i to prestalo. 

 

Kako su iskustva drugih koji su se pelcovali ovim dva dana nakon bockanja?

Isto. 24h bola u mišici i kraj.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Valkyrie said:

Hahahahaaaaaa, meni Mejdeni jedini cd u kolima, u povratku preko Đilasovog (sic!) mosta sam odvalila Trupera do daske. 

 

 

Ni meni nije ništa za sad, kad sam došla kući stavila sam hladnu oblogu na ubod, da preveniram otok. Odmaram, čekam da dođe i prođe ako bude nešto. 

 

eto, nakon visestrukih povratnika mejdena (posebno pamtim njihov koncert bas na sajmu u martu 2007) konacno jos nesto dobro da nam dodje od engleza  :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...