Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 minute ago, Filozof manijak said:

dobro bre, jel postoji neki kalendar koji može sve neradne praznike lepo smestiti u radne dane, da ne prolaze uludo vikendima? :mad:

 

ima onaj freelancer kalendar :D

 

Link to comment

Imate Sretenje, pada neradno 15 i 16, ponedeljak i utorak...spojite pa uzivancija. Jedino sto je svuda sneg do kolena, i ne moze se dalje od Hogosa ili Batrovaca... ali sta ima veze..

Link to comment
13 minutes ago, Filozof manijak said:

neki kalendar koji može sve neradne praznike lepo smestiti u radne dane

Beše je u Irskoj svaki svetovni neradan dan uvek ponedeljak, a ako ovih par duhovnih padne za vikend, ne radi se opet ponedeljak - što bi rekli, ako ne možeš da promeniš crkvene datume, a ti im se prilagodi.

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Public_holidays_in_the_Republic_of_Ireland

Link to comment

Ja sam se prijavio juče na eUpravi, isključivo za zapadne vakcine. Žena i tako treba da dobije Pfizera svaki dan, deca se ne vakcinišu (još uvek, koliko znam). Hteo sam i kevu da prijavim, ali nisam, jer nismo sigurni da li je preležala Covid prošlog februara ili nije, pa nismo baš načisto da li treba da se vakciniše i čime, a uz to je ona i teško pokretna, pa bi morala da čeka da krenu da vakcinišu po kućama. Svakako mogu da je prijavim i naknadno.

Link to comment
20 minutes ago, Filozof manijak said:

dobro bre, jel postoji neki kalendar koji može sve neradne praznike lepo smestiti u radne dane, da ne prolaze uludo vikendima? :mad:

Dovoljno je samo da se promeni Zakon o praznicima tako što bi se prebacivanje praznika za radni dan proširilo i na slučaj da praznik pada u subotu, a ne samo u nedelju, kako je sada slučaj.

Link to comment
11 minutes ago, Ayatollah said:

Dovoljno je samo da se promeni Zakon o praznicima tako što bi se prebacivanje praznika za radni dan proširilo i na slučaj da praznik pada u subotu, a ne samo u nedelju, kako je sada slučaj.

 

u nemackoj nema toga. ako praznik pada na vikend, bad luck

Link to comment
2 hours ago, arkonada said:

To nije klasična anketa, već možemo reći prvi korak ka masovnoj imunizaciji građana, jer sve one koji iskažu interesovanje, obavestićemo putem SMS-a i imejla o terminu i mestu vakcinacije u zavisnosti od prioriteta imunizacije koji definiše Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“. Takođe, želimo da napomenemo da brzina iskazivanja interesovanja nije faktor koji će odlučiti ko će se kad vakcinisati, već će to biti prvo sprovođeno prema prioritetima koje je definisao Batut“, naveli su u odgovoru N1 iz Kancelarije za informacione tehnologije i elektronsku upravu.

bas me zanima, jos od pre neki dan, kako ce da iskombinuju one koji su se prijavili, one koji su prioriteti i iskazane zelje za konkretnim vakcinama.

sta ako rese (sto nije van pameti) da prosveti udele kinesku, a jedan deo nas se vec izjasnio za neku drugu?

takodje, kako ce znati ko se od prijavljenih vec vakcinisao prema pripadnosti prioritetnoj grupi?

jos, ako budu isli po firmama, tesko da ce nositi 5 razlicitih vakcina... i slicna pitanja.

koja ce i njima pasti na pamet sa jedno 3 meseca zakasnjenja. jer radikali.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...