Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

^

Ne, nego su rekli: ne pitamo šta košta.

 

Quote

Israel will reportedly pay much more than US, EU for Pfizer coronavirus vaccine
American government will be charged $39 for each two-shot dose, and the European bloc even less, but Jerusalem said to agree to pay $56

https://www.timesofisrael.com/israel-will-reportedly-pay-more-than-us-eu-for-pfizer-coronavirus-vaccine/

Edited by vememah
Link to comment
2 minutes ago, dùda said:

u čenu je fora kod izraelaca  ?

imali sreće kod izvlačenja, pa tipovali mnooooogo fajzera, na vreme :blink: 

 

.

 

Netanyahu ima licne, prijateljske odnose sa sefom Pfizera,...i placaju vise...

 

.

Link to comment
47 minutes ago, dragance said:

Jebo te, ja dok dodjem na red kod NHS biće 2023 godina. :( 

nemoj tako, rekao henkok sve ce da nas cipuju do jeseni. :lolol:

 

sad kad se otvore ovi novi centri, cilj je da se vakcinise dva miliona nedeljno. ambiciozno al izvodljivo. :sleep:

 

 

 

 

Link to comment

Ima smisla, getoizirani su do maximuma i u interesu im je da (se) oslobode, uskrativši vakcine palestinskim sanitarcima koji rade u okupiranom pojasu Gaze. Dok se neko već navukao i prima drugu...



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Mislim da smo linkovali Isidoru Stanković
https://www.facebook.com/100000706280512/posts/3931081173592053/

Ko sme, a ko ne sme da primi RNK vakcinu, prema američkom CDC-ju (Centar za kontrolu i prevenciju bolesti)* :

Sve zdrave osobe starije od 16 god. smeju da prime Pfizerovu vakcinu, a starije od 18 god. i Moderninu.

- Šta ako je osoba preležala kovid?

Osobe koje su preležale kovid smeju da prime vakcinu. Podaci iz kliničkih ispitivanja pokazuju da je vakcina bezbedna za davanje osobama koje su preležale kovid i ona se preporučuje i u ovim slučajevima. Sa primanjem vakcine treba sačekati ako je bolest u toku, kako se ne bi izložilo medicinsko osoblje pri vakcinaciji.

- Šta sa trudnicama i dojiljama?

Trudnice i dojilje smeju da prime vakcinu. Na osnovu trenutnih saznanja naučnici veruju da iRNK vakcina ne predstavlja opasnost za trudnice i dojilje. Trudnice i dojilje nisu uključivanje u klinička testiranja vakcine, ali je tokom Pfizerovih i Moderninih ispitivanja 36 žena ostalo trudno (nakon primanja vakcine ili placeba). Studije na životinjama su pokazale da nije bilo neželjenih efekta u vezi reprodukcije, razvića fetusa i postnatalnog razvića kod pacova koji su primili Moderninu vakcinu pre/tokom gestacije.
Naučnici takodje smatraju da iRNK vakcine ne predstavljaju rizik za dojilje i novorodjenče i CDC preporučuje zdravstvenim radnicima koji doje da prime vakcinu.

- Šta sa ljudima koji imaju autoimuna oboljenja?

Osobe sa autoimunim oboljenjima smeju primiti Pfizerovu vakcinu. U kliničkim testiranjima nisu opisane neželjene reakcije povezane sa autoimunim oboljenjem kod onih ispitanika koji ista imaju. Sama klinička testiranja nisu imala dovoljan broj ispitanika sa autoimunim oboljenjima da bi se došlo do čvrste preporuke ali CDC kaže da ova grupa može primiti vakcinu ako već nemaju kontraindikacije za ostale vakcine.

- Šta sa osobama koje imaju alergije?

Jedina grupa ljudi koja NE SME primiti vakcinu trenutno su osobe sa teškim alergijskim reakcijama (anafilaktički šok, osobe koje nose injekcije adrenalina sa sobom), osobe alergične na PEG (polietilen glikol) i osobe alergične na polisorbat, osim ako njihov alergeolog nije izvršio pregled i utvrdio suprotno.
Osobe alergične na penicilin, hranu, polen, životinje, lateks i co. SMEJU da prime vakcinu.

- Šta sa dijabetičarima?

Ljudi sa dijabetesom tip 1 i dijabetesom tip 2 takodje smeju primiti vakcinu i u Americi se organizacije koje se bave ovim bolestima već angažuju da ova grupa ljudi ima prioritet pri vakcinaciji.**
_______________________
Izvor:

* https://www.cdc.gov/vaccines/covid-19/info-by-product/clinical-considerations.html
** https://www.jdrf.org/blog/2020/12/21/answering-your-questions-about-the-covid-19-vaccines/

.... Shiit has hit the fan!

  • Hvala 2
Link to comment
34 minutes ago, Frank Pembleton said:

.
- Šta sa osobama koje imaju alergije?

Jedina grupa ljudi koja NE SME primiti vakcinu trenutno su osobe sa teškim alergijskim reakcijama (anafilaktički šok, osobe koje nose injekcije adrenalina sa sobom), osobe alergične na PEG (polietilen glikol) i osobe alergične na polisorbat, osim ako njihov alergeolog nije izvršio pregled i utvrdio suprotno.
Osobe alergične na penicilin, hranu, polen, životinje, lateks i co. SMEJU da prime vakcinu.

- Šta sa dijabetičarima?

Ljudi sa dijabetesom tip 1 i dijabetesom tip 2 takodje smeju primiti vakcinu i u Americi se organizacije koje se bave ovim bolestima već angažuju da ova grupa ljudi ima prioritet pri vakcinaciji.**
_______________________
Izvor:

* https://www.cdc.gov/vaccines/covid-19/info-by-product/clinical-considerations.html
** https://www.jdrf.org/blog/2020/12/21/answering-your-questions-about-the-covid-19-vaccines/

.... Shiit has hit the fan!
 

Znaci ipak ne mogu :frust:

Glava mi puca

Ne bih virus ne bih vakcinu

Osecam se ko kad sam s 6 god grizla zubarku  zbog bola kad krene da mi busi u ustima pa me digla sa stolice i mama kaze:"biraj, ako neces ovo onda ides da primis ekstencilin"(neka uzas bolna injekcija, a ja glupa poverovala)

Pa sam se vratila na stolicu, msm ovu uvek mogu da grizem za ruku kad zaboli a onu sto mi ubada injekciju u dupe ne mogu

 

Edited by InvisibleLight
Link to comment
2 minutes ago, InvisibleLight said:

Znaci ipak ne mogu :frust:

Glava mi puca

Ne bih virus ne bih vakcinu

Osecam se ko kad sam s 6 god grizla zubarku  zbog bola kad krene da mi busi u ustima pa me digla sa stolice i mama kaze:"biraj, ako neces ovo onda ides da primis ekstencilin(neka uzas bolna injekcija, a ja glupa poverovala)" 

Pa sam se vratila na stolicu, msm ovu uvek mogu da grizem za ruku kad zaboli a onu sto mi ubada injekciju u dupe ne mogu

 

eh, bas bezveze

(zamisljam malu IL kako razvija strategije za onemogucavanje zdravstvenih radnica :heart: )

bice i drugih vakcina.

Link to comment
1 hour ago, InvisibleLight said:

Znaci ipak ne mogu :frust:

Glava mi puca

Ne bih virus ne bih vakcinu

Osecam se ko kad sam s 6 god grizla zubarku  zbog bola kad krene da mi busi u ustima pa me digla sa stolice i mama kaze:"biraj, ako neces ovo onda ides da primis ekstencilin"(neka uzas bolna injekcija, a ja glupa poverovala)

Pa sam se vratila na stolicu, msm ovu uvek mogu da grizem za ruku kad zaboli a onu sto mi ubada injekciju u dupe ne mogu

 

 

ovo ne vazi za Sputnik i Oxford jer funckionisu po drugom principu. proveri te dve

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...