Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

28 minutes ago, Sandradjer said:

Imao si morbile? :ohmy:

Zar nismo vakcinisani protiv morbila?

Ja sam izgleda ona generacija (1980) koja je primila samo jednu dozu .. bar mi tako pise u kartonu vakcinacije.

Link to comment

MMR se nekada kod nas davao samo jednom (ja sam u kartonu imala samo sa šest godina). Čim sam se preselila u Nemačku i doktor mi pogledao spisak boca, odmah je rekao da obnovim tetanus (pošto je poslednji bio tipa na početku srednje škole) i uzmem drugu MMR, pogotovo ako želim decu u skorije vreme (samo onda ne treba raditi na potomstvu jedno šest meseci, ako se sećam dobro). Pre vackije smo proverili nivo antitela i stvarno mi je fino falilo za jednu od tih bolesti koje pokriva MMR, zaboravih koju. Kao mala sam inače preležala neke boginje, one koje smo rado delili sa drugom decom (ne znam koje su to), ali je i moja tetka dobila od mene i beše malo čupavo.

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, cartman said:

Ja sam izgleda ona generacija (1980) koja je primila samo jednu dozu .. bar mi tako pise u kartonu vakcinacije.

Stvarno nisi imao srece da potkacis to :sad:

Link to comment
6 minutes ago, I*m with the pilots said:

MMR se nekada kod nas davao samo jednom (ja sam u kartonu imala samo sa šest godina). Čim sam se preselila u Nemačku i doktor mi pogledao spisak boca, odmah je rekao da obnovim tetanus (pošto je poslednji bio tipa na početku srednje škole) i uzmem drugu MMR, pogotovo ako želim decu u skorije vreme (samo onda ne treba raditi na potomstvu jedno šest meseci, ako se sećam dobro). Pre vackije smo proverili nivo antitela i stvarno mi je fino falilo za jednu od tih bolesti koje pokriva MMR, zaboravih koju. Kao mala sam inače preležala neke boginje, one koje smo rado delili sa drugom decom (ne znam koje su to), ali je i moja tetka dobila od mene i beše malo čupavo.

Rubeola je opasna u trudnoci. I to je ovo R u MMR. 

A prelezala si Varicelu. Postoji vakcina ali nije obavezna u Srbiji i dan danas deca sticu imunitet prelezavanjem. 

  • +1 2
Link to comment

Bonus, varičele su herpes zoster (shingles na engleskom), kad se čovjek zarazi virus zauvijek ostaje u tijelu i može da se povampiri kad imuni sistem oslabi. Većini prođu bolovi za nekoliko sedmica ili mjeseci, neko najebe. Mater dobila nakon jedne od corona vakcina.

Link to comment

Za ovčije boginje bih pitao nekoga od dežurnih lekara. U poslednjih nekoliko nedelja sam video nekoliko mališana koje roditelji vode sa sve nezalečenim krastama, odnosno od zaražavanja pretpostavljam da nije prošlo više od nedelju dana i da takva deca mogu da zaraze vrlo lako druge. Sećam se da smo mi dve nedelje sedeli kod kuće kada smo se zarazili kao deca. Sin mi takođe nije išao nigde kada se neposredno posle prvog rođendana razboleo. Nekako pretpostavljam da je ovo čista nonšalancija roditelja, odnosno čim su prestali simptomi, zaraženo dete se gura u opštu populaciju. 

Link to comment

to ti je iz spektra 'ja se ne bojim', samo se iz korone preslikalo dalje, detetu je dobro, znachi nije zarazno. vi se bojte, mi se ne bojimo ph34r.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto





  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
1 hour ago, Nikodije said:

sad mi pade na pamet, gde je i sta radi sinofarm fabrika vakcina u srbiji?

 

Vesara reče pre neki dan da je spremna za rad.

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...