Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Just now, Nikodije said:

 

imam komsiju koji od pocetka pandemije nijednom nije usao u lift, pa na peti sprat ide peske iako ima 70 godina. to je potpuno razumljivo, i kada imas nekog takvog u okolini moras da ga postujes, npr uvek pravim distancu kada mi on ide u susret. u prevozu uvek nosim masku iako se ne bojim za sebe, ali stvar je elementrane pristojnosti da u busu stavis masku. kada vidim nekoga bez maske u busu odmah znam kakav je covek.

 

Otac deteta iz podmlatkovog razreda, iskompleksirani retard, homeopata i osteopata, celog zivota kivan na doktore i, naravno, antivax. Prvo je odveo decu da se razbole, pa ih je poslao zarazene u skolu (vec sa simptomima), sinoc mu jedno dete zavrsilo u bolnici, jutros je i on pozitivan otisao da radi. Jer - sloboda izbora. Razmisljali da mu posaljemo pandure, ali bivsa zena mu je bila brza. Govno nedojebano.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Lucia said:

@Spooky moja mama je pfizer dobila u februaru, nas troje u martu. Sve smo obicni smrtnici. Nas troje smo oko 50 godina, mama preko 80, pretpostavljam da ste vi dosta mladji. Stariji obicne smrtnike koje znam isto su pozvani pre mene, utisak mi je da se islo po godistu (mozda i po datumu prijavljivanja) . Medicinari i profesori koje znam iako dosta mladji od mene jesu bili privilegovani pfizer-om pre nas, ali meni je to ok. Mada jedna prijateljica anesteziolog kao prvoborac u covid bolnici 2x kinez  (sad buster naravno pfizer). 

 

Medicinar, Fajzer u januaru 2021. (posle još dvaput) - ali, tada nismo mogli da biramo: kako je pisalo u dopisu Komore, tako smo dobili. Tek prilikom revakcinacije je bilo još i (mislim) kineskih. Muž - ne-medicinar - samo ušetao u Promenadu i natrčao na Fajzera, bez ikakve veze. Obe babe (80+) Fajzer. 

Link to comment
On 8.1.2022. at 14:23, Frank Pembleton said:

Pravo u metu:
 

  Reveal hidden contents



Svakako da neću moći da zapamtim sve COVID pacijente koji su prošli kroz moju bolnicu ali jednog svakako neću zaboraviti. U pitanju je pacijent srednjih godina koji je na prijemu u bolnicu u anamnezi naveo: "Nisam se vakcinisao protiv COVIDa jer želim da prebolim virus prirodno."

Nakon toga je zbog COVID upale pluća neko vreme ležao na COVID odeljenju gde je, prirodno, dobijao dodatni kiseonik, prirodnu antikoagulantnu terapiju da bi se prirodno sprečio nastanak tromboembolije i još par specifičnih i nespecifičnih, nadasve prirodnih lekova.

Pošto je zbog slabog stanja bio u krevetu, prirodno su ga negovale medicinske sestre, i povremeno je, prirodno, bio na snimanju pluća kako bi se potvrdilo da bolest progredira, što se već videlo klinički. Zbog toga je, prirodno, prebačen na potentnije modalitete oksigenoterapije.

Zbog dalje progresije bolesti bio je, prirodno, prevezen u drugu ustanovu, višeg ranga. Tamo je, prirodno, lečen u jedinici intenzivne terapije, gde je za njega, prirodno, brinulo još više lekara i sestara. Uz pomoć prirodne tehnologije, danas dostupne. Preživeo je.

Nakon toga je zbog, ovaj put zaista prirodne, slabosti svih mišića usled dvomesečnog ležanja, upućen u treću ustanovu, na rehabilitaciju, kako bi ga digli na noge. Opet angažovanje prirodnog saniteta uz pratnju. I nakon toga još bar jedno mesec dana, prirodne, rehabilitacije.

Nakon rehabilitacije biće mu potrebno bar još šest meseci, ako ne i godinu dana, da dođe blizu nivoa fizičkih mogućnosti koje je imao pre bolesti. Verovatno nikada neće uspeti da dostigne isti nivo koliko god se, prirodno, trudio. Ali to je ono što je i želeo. Ili ipak ne?

Da smo poštovali njegovu inicijalnu želju, koje se on svakako odrekao onog momenta kada je zakoračio u bolnicu, i da smo ga pustili da prirodno preboli virus, njega posle par dana već ne bi bilo. On je preživeo uz pomoć desetina ljudi koji se, evo, već dve godine lavovski bore.

Vakcina je došla pre godinu dana i na žalost nije ispunila sva očekivanja. Ali je i više nego dovoljna da spreči ovakve teške forme bolesti. I zato je nemoguće opisati osećaj kada svaki dan gurate sebe do maksimuma da ispravite ono što je moglo da se reši prostom vakcinacijom.

Mi ne biramo svoje pacijente. Podjednako lečimo i one koji su odgovorni prema sebi i ove druge. Ali i mi smo ljudi, sa svim spektrom emocija koje su, kako pandemija teče, sve naglašenije. Te emocije ne utiču na naš posao, ali utiču na nas lično. I na poslu i van njega.

I zato ne možemo ćutke da gledamo na poteze raznoraznih anonimnih i javnih ličnosti koje iz svog sebičluka i samoživosti, ljudske gluposti, ograničenosti i zatucanosti, rade sve kako bi sabotirali borbu protiv virusa i otežali nam posao. To nije samo pitanje razuma već i emocija.

Kao što svako ima pravo da se poziva na svoje slobode i pravo da se ponaša kako mu se digne, isto tako i mi imamo pravo da nas bole kurci za to vaše trabunjanje i bulažnjenje koje je samo paravan za vaš egocentrizam. I ne, ne zanimaju nas vaše filozofije, to se žalite mami.
[bold]
Kada jednog dana zbog svoje gluposti zaglavite u bolnici, a to će se desiti, lečićemo vas po svim protokolima ali ne očekujte ni zrnce empatije jer to nećete dobiti. Bićemo poslovično uljudni ali znajte da iza toga preziremo svaku vijugu vašeg štetočinskog mozga. [\bold]
Do viđenja.
 









... Shiit has hit the fan
 

 

Šta je ovde u metu, lik je doktor koji se buni što mora da pomaže ljudima. Šta njega boli kurac dal se neko vakcinisao ili nije kao što bi trebalo da ga boli kurac kada mu dodje xxx pacijenata koji isto zaglave u bolnhici zbog nekog tipa rizičnog ponašanja. Iz posta odiše odijum prema poslu kojim se bavi i prema ljudima koje leči. Možda bi trebalo momak da se bavi nečim drugim. 

Link to comment

@cedo To reče novinar, nastavljajući se na to da se neki iz WHO-a moraju pretvarati da i dalje žive u normalnom svijetu koji je iskorjenio boginje i zamalo i polio te da WHO kao belosvecka međunarodna organizacija mora misliti na sve svugdje, ne samo na Djokere de Monaco

 

Quote

Dr Mike Ryan, executive director of WHO’s Health Emergencies Program, said vaccine mandates should be used with caution and only when a government facing a severe outbreak has failed to persuade its population to get jabbed.

... ''So yes, there are circumstances in which vaccine mandates are supported by WHO but, again, it is subjected to the basic principle that the best way to get people vaccinated is to inform them, to educate, to have a dialogue and to address people’s genuine concerns.''

“We always ask that those mandates be clear, be explicit, be time-limited and at the same time ... governments continue to explain to people why they’re doing things and continue to try and convince people of the benefits of vaccine rather than reverting to mandates as a single approach.”

. . .

The director of WHO’s Department of Immunisation, Vaccines and Biologicals, Katherine O’Brien, added that no one should be denied access to international travel based on their vaccination status because not everyone in the world has the same access to vaccines.

 

“Free and full access to safe and effective vaccines is the absolute precondition before a mandate is made and that is a grounding principle,” she said.

 

 

Edited by Roger Sanchez
  • Hvala 1
Link to comment

to samo kazuje kako je pogresno tretirana pandemija od samoga pocetka (kako od who, tako i od drzava) do,  nadam se i kraja ... ako omikron nekim cudom bude end game ... ili barem neki pretposlednji korak

Link to comment

Demokratske države su sebične i samožive jer to od njih traže njihovi elektorati, jer su ljudi prirodno sebični i samoživi, a kad to prenesu na ''svoj'' kolektiv nije im ni krivo zbog toga.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
 
Šta je ovde u metu, lik je doktor koji se buni što mora da pomaže ljudima. Šta njega boli kurac dal se neko vakcinisao ili nije kao što bi trebalo da ga boli kurac kada mu dodje xxx pacijenata koji isto zaglave u bolnhici zbog nekog tipa rizičnog ponašanja. Iz posta odiše odijum prema poslu kojim se bavi i prema ljudima koje leči. Možda bi trebalo momak da se bavi nečim drugim. 
Lupetaš. Naravno da se ne buni, samo mu je pun kikiriki mudrosera koji se pretvore u miševe kad ih dohvati virus.
Naravno da ga boli kurac, ako je dokazano da vakcinacija nosi blažu kliničku sliku, pa zapravo rasterećuje kapacitete za više bolesnika i od drugih bolesti. A i za ostale obolele.
Čovek je za vreme epidemije vrlo često davao odlične savete i dobra pojašnjenja.







... Shiit has hit the fan

  • +1 3
Link to comment
35 minutes ago, Roger Sanchez said:

Demokratske države su sebične i samožive jer to od njih traže njihovi elektorati, jer su ljudi prirodno sebični i samoživi, a kad to prenesu na ''svoj'' kolektiv nije im ni krivo zbog toga.

 

jeste . i kad rezervisu za sebe tristapetstoosamsto posto available vakcina

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...