Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 minutes ago, harper said:

 

To vec, bar nesto od toga, jesu ozbiljne promene rutina i licnih sloboda ali i da nisu nema veze. Sve to prosto nije dovoljno i ne garantuje potpunu izvesnost. Zaista mislim da je krajnje vreme da se pomirimo s tim da ovde operisemo u okviru statistike i da ne kontrolisemo outcome u potpunosti. Ponovicu treci put, osoba treba da uradi sve sto je u njenoj moci da se ne zarazi ali to ne znaci da se nece zaraziti vec ce samo umanjiti sanse da se zarazi.

 

S ovim se i ja slažem, ništa u životu nije 100% sigurno (osim smrti i poreza).

Ali svojim činjenjem možemo mnogo toga umanjiti.

Ono što meni smeta što većina ne želi da menja svoje rutine, ni zarad svog a kamo li tuđeg zdravlja.

  • +1 1
Link to comment

Mi smo prvo hteli da vakcinišemo i 12-godišnju ćerku, sad smo odustali. Omikron nas je prilično rastreznio.

 

Lično bih više voleo da se napravi napredak u sferi pouzdanosti i dostupnosti testova, recimo da to možeš uraditi sam, besplatno i pouzdano  i osloboditi zdravstveni sistem nereda na prvom koraku. Ako ćemo već morati da temeljimo život na novim realnostima, onda bar da steknemo tu vrstu kulture i hvatamo viruse na prvom koraku, to bi najviše smanjilo smrtnost.

  • +1 5
Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

 

S ovim se i ja slažem, ništa u životu nije 100% sigurno (osim smrti i poreza).

Ali svojim činjenjem možemo mnogo toga umanjiti.

Ono što meni smeta što većina ne želi da menja svoje rutine, ni zarad svog a kamo li tuđeg zdravlja.

 

Ne znam sta znaci vecina osim da kad su u strahu velike oci i pojedinac nam je vecina, ili mozda grupe sa kojima inace nemamo nikakvih dodirnih tacaka. Tacno je, ima previse debila na ovom svetu, ali to smo znali i pre nego sto je krenula pandemija. Po mom sudu, normalni su jos uvek vecina, sve tanja ali to je vec sasvim druga, tuzna prica.

Link to comment

Trebalo bi konacno shvatiti da je full control zivota nemoguc, ili korona ili psihicko pucanje :fantom:

 

Trenutno je optimalna kombinacija  2 Fajzera(full control) i stav sta bob da (statistika).

Link to comment
1 minute ago, Friend said:

Trebalo bi konacno shvatiti da je full control zivota nemoguc, ili korona ili psihicko pucanje :fantom:

 

Trenutno je optimalna kombinacija  2 Fajzera(full control) i stav sta bob da (statistika).

 

'sta bob da" je fatalizam. trenutno najgore sto moze da ti da je prehlada ili neki blazi grip. osim ako nisi posebno osetljiva grupa. osetljivi treba da se izoluju sto vise mogu, ostali da zive sto normalnije.

Edited by Nikodije
Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

 

S ovim se i ja slažem, ništa u životu nije 100% sigurno (osim smrti i poreza).

Ali svojim činjenjem možemo mnogo toga umanjiti.

Ono što meni smeta što većina ne želi da menja svoje rutine, ni zarad svog a kamo li tuđeg zdravlja.

To da većina neće ništa da menja je specifičnost Srbije. Evo Australija je drugi ekstrem pa i njih sahrani omikron. Možda bi globalni lockdown na mesec dana pomogao, mada teško, krenuo bi novi talas po otvaranju verovatno. 

 

Ne bih da te bedačim, ali nema ti spasa što se zaražavanja tiče. I ja sam se za sada provukao, ali u pitanju je heuristički proces beskonačnog trajanja. Šteluješ verovatnoću odgovornim ponašanjem, ali broj izvlačenja je beskonačan jer virus neće nestati i kad tad će nas zakačiti.

 

Vakcine, zdrav život i što manje izlaganje da virus load bude manji. Valjda će bude dovoljno za blagu kliničku sliku.

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

sta bob da" je fatalizam.

 

Fatalizam ili ne ali je realan deo jednacine vacc+bob.

To ne znaci da treba ici po masovkama i bez fizicke zastite vec pokusati odrzavati distancu koliko zivot dozvoljava.

Link to comment
3 minutes ago, Friend said:

 

Fatalizam ili ne ali je realan deo jednacine vacc+bob.

To ne znaci da treba ici po masovkama i bez fizicke zastite vec pokusati odrzavati distancu koliko zivot dozvoljava.

 

pa ok, svako procenjuje za sebe. ja sam dosta lako prosao i prvu zarazu na pocetku jesenjeg talasa 2020, i svejedno nakon toga primio tri doze jer sam smatrao da je to odgovorno. ali nakon svega toga sam procenio da nema potrebe da zivim u nekom posebnom rezimu, pa i ne zivim u posebnom rezimu. kapiram da svako poznaje sebe i svoje zdravlje i onda tako treba i da prilagodjava svoje ponasanje.

Edited by Nikodije
Link to comment
31 minutes ago, Filozof manijak said:

Ili ako se čuvaš, ne ideš na utakmice, proslave novih godina i ostala okupljanja, ili nemaš roditelje antivaksere.

Zaboravio si GSP :cry:.

 

Spoiler

Meni je muka od jebene korone, i od drastične promene životnog stila koja je u mom slučaju dovela do slabijeg kretanja i nikad grdjeg gojenja. :sad:

 

Ja se nadam da će ovo sranje da prodje do leta.

Link to comment
1 minute ago, Ros said:

da li je uopste moguce izracunati "koeficijent prenosivosti korone" za omikron/deltu i nevakcinisane/2xVax/3xVax ?

 

Teoretski je moguće ali je teško/nemoguće naći nekontaminiran data set. Procedura, kvalitet i frekvencija testiranja, kao i proces održavanja baze podataka bi morali da budi približno konstanti da bi se dobio pouzdan rezultat.

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

pa ok, svako procenjuje za sebe. ja sam dosta lako prosao i prvu zarazu na pocetku jesenjeg talasa 2020, i svejedno nakon toga primio tri doze jer sam smatrao da je to odgovorno. ali nakon svega toga sam procenio da nema potrebe da zivim u nekom posebnom rezimu, pa i ne zivim u posebnom rezimu. kapiram da svako poznaje sebe i svoje zdravlje i onda tako treba i da prilagodjava svoje ponasanje.

Upravo tako.

Problem je sto zele ista pravila za sve i da ta pravila zauzimaju svih 100% opcija ne ostavljajuci dovoljno mesta pojedincu za svoju licnu varijantu zivota sa koronom.

Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

Zaboravio si GSP :cry:.

 

  Hide contents

Meni je muka od jebene korone, i od drastične promene životnog stila koja je u mom slučaju dovela do slabijeg kretanja i nikad grdjeg gojenja. :sad:

 

Ja se nadam da će ovo sranje da prodje do leta.

Ja se usrao da ću da umrem pa pojačao sport i video da mi prija pa nastavio. Sad sam opet malo popustio ali sam i dalje u boljoj formi nego pre korone.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...