Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

5 minutes ago, Roger Sanchez said:

Ovo je hiljadita manifestacija logičke greške ''po mojoj proceni sudariću se svejedno pa ne moram ni da kočim''

U suprotnom, vozi 5 na sat, kocije...

Sreca da se kod nas zivelo koliko, toliko normalno... Posebno kakva nam je drustvena situacija. Zao mi Australaca, razumem njihov bes. Mogli su da preskoce organizaciju GS, ako vec toliko paze.

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Jbg, sudar se može izbeći, ne slažem se s tim fatalizmom gore.

 

Teoretski moze ali sada vec brojke tvrde da nije realno. Na stranu to sto ovo "teoretski" ukljucuje toliko znacajne promene dnevnih rutina i licnih sloboda da je pitanje sta od ta dva izbora ima vece posledice. Jebi ga, mozemo mi da se zavaravamo koliko hoces, ne bi nam bilo prvi put od pocetka pandemije, ali u svako nase zavaravanje korona se do sada veselo pokakila.

Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Ili ako se čuvaš, ne ideš na utakmice, proslave novih godina i ostala okupljanja, ili nemaš roditelje antivaksere.

 

isao sam 5 puta u pun pionir, na koncerte, u klubove, vidjao ljude normalno. nikakav simptom. zajebi vise.

  • +1 1
Link to comment
 
Manjkas s logikom. Zapravo je logicki niz - kocicu koliko mogu ali vidim da sudar ne mogu da izbegnem pa cu se potruditi da ga docekam sto je moguce bezbednije i sa sto je moguce vecom koncentracijom da reagujem kad se desi.
Ima dakle ljudi koji se allegedly trude sami od sebe, nekima pak trebaju prijetnje, ucjene i packe jer njima kočenje smrdi, zamislili su si da bi mogli istegnuti list na nozi ili izgubiti mojo jer su ispali chicken pred društvom
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Teoretski moze ali sada vec brojke tvrde da nije realno. Na stranu to sto ovo "teoretski" ukljucuje toliko znacajne promene dnevnih rutina i licnih sloboda da je pitanje sta od ta dva izbora ima vece posledice. Jebi ga, mozemo mi da se zavaravamo koliko hoces, ne bi nam bilo prvi put od pocetka pandemije, ali u svako nase zavaravanje korona se do sada veselo pokakila.

 

Što se mene tiče, nije potrebna tolika promena rutine i sloboda, koliko da se poveća odgovornost ljudi koji primete kod sebe simptome. Da idu odmah na testiranje, da se ne šetaju zaraženi okolo,  da se nose maske u gužvi,  da se izbegavaju slavlja i i ne ide na proslave po svaku cenu.

Žalosno je što to uvek naučimo na teži način, kad mi ili neko iz naše porodice žestoko najebe.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Ili ako se čuvaš, ne ideš na utakmice, proslave novih godina i ostala okupljanja, ili nemaš roditelje antivaksere.

 

Koliko ljudi znas koji su sve to radili pa su ipak zakacili? Ja ih, sto posredno sto neposredno, znam bar desetak. Pristalica sam toga da osoba treba sve da ucini da se ne zarazi, sam se tako ponasam od pocetka pandemije, samo kazem da denial ne pomaze.

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Što se mene tiče, nije potrebna tolika promena rutine i sloboda, koliko da se poveća odgovornost ljudi koji primete kod sebe simptome. Da idu odmah na testiranje, da se ne šetaju zaraženi okolo,  da se nose maske u gužvi,  da se izbegavaju slavlja i i ne ide na proslave po svaku cenu.

Žalosno je što to uvek naučimo na teži način, kad mi ili neko iz naše porodice žestoko najebe.

 

al to ces imati na sveti nikad

Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

 

isao sam 5 puta u pun pionir, na koncerte, u klubove, vidjao ljude normalno. nikakav simptom. zajebi vise.

I?

Propašće ti život u pm ako ne budeš išao?

 

Link to comment
 
isao sam 5 puta u pun pionir, na koncerte, u klubove, vidjao ljude normalno. nikakav simptom. zajebi vise.
I ja sam se bustao jer želim živjeti život i da mi to bude dopušteno, a zauzvrat sam učinio sve što ja mogu učiniti da bude tako i da pritom minimalno ugrožavam druge.

CBP je tražio dvije kao uvjet. Ja sam se potrudio izboksati i treću na vrijeme za dodatnu zaštitu sebe, svojih i onih oko sebe

It's simple really
  • +1 6
Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Koliko ljudi znas koji su sve to radili pa su ipak zakacili? Ja ih, sto posredno sto neposredno, znam bar desetak. Pristalica sam toga da osoba treba sve da ucini da se ne zarazi, sam se tako ponasam od pocetka pandemije, samo kazem da denial ne pomaze.

Ja sam primio metak jer sam morao, a do tada nisam imao šanse da zarazim. Bio sam na par koncerata na otvorenom, u klubove i zagušljive sportske dvorane razum mi kaže da nije baš pametno ići. Ali to samo ja tako rezonujem izgleda.

Link to comment
4 minutes ago, Roger Sanchez said:

I ja sam se bustao jer želim živjeti život i da mi to bude dopušteno, a zauzvrat sam učinio sve što ja mogu učiniti da bude tako i da pritom minimalno ugrožavam druge.

It's simple really

 

al bi poljubio vozaca bagija ? ... ili sam pogresno razumeo

Spoiler

post ti je ok

 

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Što se mene tiče, nije potrebna tolika promena rutine i sloboda, koliko da se poveća odgovornost ljudi koji primete kod sebe simptome. Da idu odmah na testiranje, da se ne šetaju zaraženi okolo,  da se nose maske u gužvi,  da se izbegavaju slavlja i i ne ide na proslave po svaku cenu.

Žalosno je što to uvek naučimo na teži način, kad mi ili neko iz naše porodice žestoko najebe.

 

To vec, bar nesto od toga, jesu ozbiljne promene rutina i licnih sloboda ali i da nisu nema veze. Sve to prosto nije dovoljno i ne garantuje potpunu izvesnost. Zaista mislim da je krajnje vreme da se pomirimo s tim da ovde operisemo u okviru statistike i da ne kontrolisemo outcome u potpunosti. Ponovicu treci put, osoba treba da uradi sve sto je u njenoj moci da se ne zarazi ali to ne znaci da se nece zaraziti vec ce samo umanjiti sanse da se zarazi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...