Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

17 minutes ago, Heaviside said:

Vakcina postala cilj sama po sebi. Bolest mozga. I to ne koja vakcina, nego baš ono koja je predviđena za tebe. Videti šta je pisao @Gojko & Stojko o nemogućnosti da ga dve godine poseti majka koja vakicnisana 3 puta sinofarmom. Ništa antitela, ništa PCR, ništa karantin, fajzer 3 puta ili nema posete unucima.

 

Suština je da nevakcinisani ljudi ugrožavaju širi smisao vakcinacije i sabotiraju stvaranje kolektivnog imuniteta. Ma kako oni bili u trenutku prelaska granice negativni i imali antitela, u nekom sledećem trenutku ih neće imati i predstavljaće plodno tle virusu da evoluira/mutira. Takoreći, nevakcinacija - to je saradnja sa okupatorom. :s_c:

 

Ludačka je sreća što se ovaj soj ovako manijaklno širi, a pritom ne donosi tešku kliničku sliku u meri u kojoj su to radili prethodni. Da se delta ovako razmnožavala ne smem ni da pomislim na šta bi zdravstveni sistemi ličili. Samo to ne treba da bude olakšavajuća okolnost za nevakcinisane, jer da su se vakcinisali kad su mogli, možda ni delte ne bi bilo, a svakako bi manje života odnela.

 

Tako da, pojednostavljeno, vakcina jeste cilj sam po sebi dok god daje nekakve rezultate. Ove vakcine nisu idealne, ali daju značajne rezultate.

 

E sad, priznavanje vakcina određenih proizvođača je drugi padež. U toj priči bismo se u velikoj meri, pretpostavljam složili.

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Moonwalker said:


Srbije. Okvirno, 26 miliona stanivnika prema recimo 7 u Srbiji


13000 umrlih u Srbiji oko 2600 kod njih.

 

Hajde, jebo te.:D Kako su nase vlasti hendlovale koronu i kako se vecina ljudi ponasala dobro je da je neko od nas ovde jos i pretekao ziv. Mozemo da posmatramo mere u Australiji u kontekstu drustava sa slicnom drustveno-politickom klimom, slicnom kulturom ponasanja i odnosu prema javnom interesu, slicnim geografskim polozajem, gustinom stanovnistva i da ih uporedjujemo s takvim drustvima. Srbija je, na zalost, neuporediva sa bilo kojom iole organizovanom drzavom koja ima bilo kakvu odgovornu politicku upravu. Danas je oteralo valjda preko 13.000 slucajeva u Srbiji, isao sam do prodavnice pre nekoliko sati i video ukupno 0 ljudi s maskom na ulici. To sto neko iz Srbije kritikuje odredjene mere u Australiji ne znaci da nije svestan razlike u kontekstu te drzave i Srbije jer koliko god da je Australija mozda zasrala s pojedinim resenjima Srbija je Divlji Zapad po pitanju odnosa prema epidemiji.

Link to comment
1 minute ago, kralj said:

 

Suština je da nevakcinisani ljudi ugrožavaju širi smisao vakcinacije i sabotiraju stvaranje kolektivnog imuniteta. Ma kako oni bili u trenutku prelaska granice negativni i imali antitela, u nekom sledećem trenutku ih neće imati i predstavljaće plodno tle virusu da evoluira/mutira. Takoreći, nevakcinacija - to je saradnja sa okupatorom. :s_c:

 

Ludačka je sreća što se ovaj soj ovako manijaklno širi, a pritom ne donosi tešku kliničku sliku u meri u kojoj su to radili prethodni. Da se delta ovako razmnožavala ne smem ni da pomislim na šta bi zdravstveni sistemi ličili. Samo to ne treba da bude olakšavajuća okolnost za nevakcinisane, jer da su se vakcinisali kad su mogli, možda ni delte ne bi bilo, a svakako bi manje života odnela.

 

Tako da, pojednostavljeno, vakcina jeste cilj sam po sebi dok god daje nekakve rezultate. Ove vakcine nisu idealne, ali daju značajne rezultate.

 

E sad, priznavanje vakcina određenih proizvođača je drugi padež. U toj priči bismo se u velikoj meri, pretpostavljam složili.

 

Delta se pojavila u Juznoj Africi jos pre nego sto su vakcine distribuirane po tim "nebitnim" delovima sveta. Malo je lame optuzivati za delta soj one koji su mogli da se vakcinisu a nisu jer prosto nisu mogli da se vakcinisu. Nije bilo vakcina.

Link to comment
2 minutes ago, kralj said:

Naravno, ne bi je bilo u pandemijskim okvirima, valjda se podrazumeva.

 

Napisao si da je mozda ne bi uopste bilo da su se ljudi vakcinisali kad su mogli. Velika vecina ljudi se vakcinisala cim je mogla. Naravno, to ne znaci da su ovi koji nisu hteli a mogli su manji supci nego sto jesu ali delta je jednostavno pretekla vakcinu i to je cinjenica.

Link to comment
17 minutes ago, harper said:

Hajde, jebo te.:D 


Sta je tacno smesno? Australijski korona “nacosi” su neka i u ekstremnoj varijanti i da se uzme u obzir gustina naseljenosti kao olaksica sacuvali ljude.

 

Nigde vise ljudi srednjih godina sa jos sitnom decom nije poumiralo. 


Izgleda da tu nije Divlji zapad samo sto se tice zdravstvene higijene, vec i drugih stvari. 

Edited by Moonwalker
Link to comment
34 minutes ago, Moonwalker said:

Ali imaju i 5X manje mrtvih na 4 X vise stanovnika od Srbije koja je usput imala gotovo sve vakcine. Jer smesan virus.

Sinofarm je priznat u Australiji ali ne za starije od 60 godina. Jer njih fajzer najbolje stiti. Znaju oni zasto su im takva pravila. A zna i Izrael npr.

Zato sam i napisao da imaš primiti vakcinu koja je tebi namenjena. I ta baka koja je starija od 60 da ne viđa unuke zato što postoji bolja vakcina od te koja je njoj bila dostupna. Sjajno. Imaju manje mrtvih zbog visokog stepena vakcinacije, što je fantastično, niko ovde to ne poriče, kao što niko ne tvrdi da je Srbija primer koji treba slediti. Samo što to nije opravdanje za ograničavanje slobode kretanja ljudima koji mogu nedvosmisleno da dokažu da nisu zarazni, a usput su možda i vakcinisani.

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment
Just now, Budja said:

 

Ovo je prilicno sramotno, gotovo rasistiscki.

 

Jer, Srbija NIJE MOGLA DA KUPI PFIZER U ISTO VREME KAO AUS I ISR. Nije bio dostupan. Samo male kolicine.

 

Dakle, ljudi koji su se na vreme vakcinisali su kaznjeni zbog toga sto zive u Srbiji i sto su revnosno sledili zdravstvene savete. Sta je trebalo da rade? Da cekaju sest meseci da dodje Fajzer?

 

Broj takvih ljudi koji ce doci u Aastraliju je mali i ima sasvim dovoljno metoda da se zastiti javno zdravlje bez da se odredjena grupa ljudi kaznjava zbog tipa vakcine koju su primili i koju je, za razliku od Sputnjika, WHO odobrila.

 


Mani me rasizma nego idi na koronaski pdf pa proveri medju ekipom kad su primili fajzera

Link to comment
2 minutes ago, Moonwalker said:


Sta je tacno smesno? Australijski korona “nacosi” su neka i u ekstremnoj varijanti i da se uzme u obzir gustina naseljenosti kao olaksica sacuvali ljude.

 

Nigde vise ljudi srednjih godina sa jos sitnom decom nije poumiralo. 


Izgleda da tu nije Divlji zapad samo sto se tice zdravstvene higijene, vec i drugih stvari. 

 

Smesno je poredjenje jedne organizovane drzave, sa svim svojim manama i vrlinama, i SNS Srbije. Mislio sam da je to jasno.

Link to comment
4 minutes ago, Moonwalker said:


Mani me rasizma nego idi na koronaski pdf pa proveri medju ekipom kad su primili fajzera

 

moonwalker ...u mnogocemu si u pravu

ovde nisi

uslovljavati nad 60 vakcinu je bzvz ... bezveznije od uslovljavanja ruske

Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Zato sam i napisao da imaš primiti vakcinu koja je tebi namenjena. I ta baka koja je starija od 60 da ne viđa unuke zato što postoji bolja vakcina od te koja je njoj bila dostupna. Sjajno. Imaju manje mrtvih zbog visokog stepena vakcinacije, što je fantastično, niko ovde to ne poriče, kao što niko ne tvrdi da je Srbija primer koji treba slediti. Samo što to nije opravdanje za ograničavanje slobode kretanja ljudima koji mogu nedvosmisleno da dokažu da nisu zarazni, a usput su možda i vakcinisani.


Ja ne znam zasto baka nije primila treceg fajzera. To pitaj Gojka. Mnoga deca na Balkanu nece vise videti ne bake i deke, nego roditelje. U dobu kad mu vreme nije.

Link to comment
4 minutes ago, cedo said:

 

moonwalker ...u mnogocemu si u pravu

ovde nisi

uslovljavati nad 60 vakcinu je bzvz ... bezveznije od uslovljavanja ruske


Aman postavljali su ljudi tabelu gde se sukcesivno vidi kako je koja vakcina u Australiji dobila upotrebnu dozvolu. Rusi svoju nisu sertifikovali u WHO. Zasto, pitaj njih.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
2 minutes ago, Moonwalker said:


Mani me rasizma nego idi na koronaski pdf pa proveri medju ekipom kad su primili fajzera

 

Sta da proveri? Covek je apsolutno u pravu. Bilo je nesto Fajzera na pocetku ali vrlo male kolicine, uglavnom su otisle na "elitu", ubedljivo najveci kontigent na pocetku su bile Sinofarm i jedan veci kontigent Sputnjika. Ja sam promenio prvobitnu aplikaciju sa Fajzera na bilo koju jer sam shvatio da cu u suprotnom podebelo da cekam, mnogo ljudi i sa foruma je to isto uradilo. Shvatam da je tesko razumeti iz pozicije stanovnika privilegovane i bogate drzave da su vakcine prvobitno bile rasporedjene po sistemu "daj nama belim WASP-ovcima a za druge sta ostane" ali to je tako bilo.

  • +1 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...