Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 hours ago, vememah said:

 

Nisam video tu izjavu, ali ako je i izjavio, to jednostavno nije tačno. Sijetl ima podatke zaključno sa 3.1. i vakcinisani se po stopama hospitalizacije i smrtnosti ne približavaju nevakcinisanima.

 

e0qhWVz.png

 

wCUmf7T.png

 

 

https://www.nytimes.com/2022/01/11/briefing/omicron-deaths-vaccinated-vs-unvaccinated.html

 

Dalje, pogledaj skalu, malo je, narocito za smrtnost, razvucena vertikala. Smrtnost 1:0, pada za nevakcinisane.

Ja bih voleo da vidim, recimo, delta vs omicron za jednu i drugu grupu. Kolika je bila stopa hospitalizacije i smrtnosti za deltu?

Zasto smrtnost za nevakcinisane u Sijetlu pada a u Njujorku raste?

Zasto samo dva meseca?

 

 

Link to comment
13 minutes ago, Budja said:

 

Sta znaci ovo "fully"?

 

Nevakcinisani, bez druge doze ili bez bustera?

Za WA:

  Fully vaccinated: those who have reached 2 weeks after receiving the final recommended dose of an authorized COVID-19 vaccine.

• Partially vaccinated: those who have received one or more doses of an authorized vaccine but have not reached the full 14 days after the final dose.

• Unvaccinated: those who have not received any dose of a COVID-19 vaccine.

 

image.thumb.png.cc36f6e7ba1c5e0b3b6664eea6d2fdb9.png

Link to comment

O fajzer božanstvu će se ćutati do marta dok ne izađe new edition, jer ovaj stari izgleda fejluje na omikronu. Evo javlja mi se kolega koji je fajzerovan, temperatura 39 stepeni...

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, BlackGeorge said:

 

O fajzer božanstvu će se ćutati do marta dok ne izađe new edition, jer ovaj stari izgleda fejluje na omikronu. Evo javlja mi se kolega koji je fajzerovan, temperatura 39 stepeni...

 

Znači živ je? Radi fajzer.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
Just now, Mil@n said:

 

Znači živ je? Radi fajzer.

Živ je ali je teža klinička slika. Mislim "teža" što ima visoku temperaturu... Nije ni to toliko strašno. Za sad samo dva dana.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
1 minute ago, BlackGeorge said:

Živ je ali je teža klinička slika. Mislim "teža" što ima visoku temperaturu... Nije ni to toliko strašno. Za sad samo dva dana.


Druže, temperatura nije t od teže kritičke slike. Već teže upale pluća, kiseonik, respirator. 

Ako grešim neka me neko ispravi.

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Mil@n said:


Druže, temperatura nije t od teže kritičke slike. Već teže upale pluća, kiseonik, respirator. 

Ako grešim neka me neko ispravi.

Omikron je dosta slabiji od svih ostalih varijanti. Upala pluća, kiseonik, respirator bi po nekoj logici o omikronu trebao da bude rezervisan za ove nevakcinisane + prateće bolesti.

Link to comment

Ovo da potraje vekovima, ne bi kamen na kamenu ostao, ali jedna stvar bi sigurno ostala ista. Argument njegovog veličanstva 1 kolege/komšije biće navek dominantan nad statistikom i svim ostalim odgovarajućim naukama.

  • +1 4
Link to comment
9 minutes ago, BlackGeorge said:

O fajzer božanstvu će se ćutati do marta dok ne izađe new edition, jer ovaj stari izgleda fejluje na omikronu. Evo javlja mi se kolega koji je fajzerovan, temperatura 39 stepeni...

 

2 ili 3 doze Fajzera?

Link to comment
Just now, BlackGeorge said:

Omikron je dosta slabiji od svih ostalih varijanti. Upala pluća, kiseonik, respirator bi po nekoj logici o omikronu trebao da bude rezervisan za ove nevakcinisane + prateće bolesti.

 

Znači, za omikron je 39 temperatura "teža klinička slika"?

Link to comment

Vakcina postala cilj sama po sebi. Bolest mozga. I to ne koja vakcina, nego baš ono koja je predviđena za tebe. Videti šta je pisao @Gojko & Stojko o nemogućnosti da ga dve godine poseti majka koja vakicnisana 3 puta sinofarmom. Ništa antitela, ništa PCR, ništa karantin, fajzer 3 puta ili nema posete unucima.

 

  • +1 6
Link to comment

Ali imaju i 5X manje mrtvih na 4 X vise stanovnika od Srbije koja je usput imala gotovo sve vakcine. Jer smesan virus.

Sinofarm je priznat u Australiji ali ne za starije od 60 godina. Jer njih fajzer najbolje stiti. Znaju oni zasto su im takva pravila. A zna i Izrael npr.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
  • Hvala 1
  • -1 2
Link to comment
4 minutes ago, harper said:

 

Od koga?


Srbije. Okvirno, 26 miliona stanovnika prema recimo 7 u Srbiji


13000 umrlih u Srbiji oko 2600 kod njih.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...