Jump to content
IGNORED

Sve o senfu


Anonymous

Recommended Posts

Ja sam se s vremenom navikao na taj senf od kojeg se place al i dalje volim nase/nemacke verzije. Pa kako mi kad prija i kako s cim... 

 

A slatki pravim kao Banacanin, dodam kashicicu meda u dizon i dobro promesam. Taj najvise volim u tostiranim sendvicima sa tvrdim zrelim sirom i svezim ktastavcem. A i sa sunkom dobro ide taj s medom. Al ako u sengic ide peceno june (roast beef) il pastrami, tu mora ljuti engleski sto cisti sinuse.

 

Virsle uvek nemacki/tomi, navika. 

Link to comment
18 hours ago, banatjanin said:

ovo o ljutini senfa me podsetilo epizodu iz tamo negde 2007. bazamo po sajmu vina u Bordou ceo dan, spali s nogu, gladni, a nigde ničega na vidiku da se na brzinu pojede. i nabasamo na budicu kraj jednog od ulaza sa kafom, osveženjem i viršlama u kifli. od priloga, samo senf, viršle tanušne, a kifle suvkaste. uzmem ja dve odmah i kažem onoj sestri da pojača senf. jebote... ono oslepljuje, a sinuse od onda ni nemam više :laugh: jeo sam ga onako ljutog, a suze samo teku. jedan sam uspeo da sabijem, drugi bacio.

 

@JakeBlues je imao zanimljivu epizodu kada je njegov junior prvi put probao Delezov dižonac, no mora se istaći da je omladinac sam insistirao da proba :D

 

I dalje tugujem za onim pakovanjem dižonca od 1100 g u tegli kao za kompot, sa gumenim prstenom, koje se prodavalo po Maxiju pre petnaestak godina. Ista vrsta kao i ovaj današnji, samo što je na etiketi bila matična firma proizvođača. 

Edited by ajgor
  • +1 1
Link to comment

Na temu ljutih senfova - sećam se ko juče da je bilo kad sam dobio teglicu Düsseldorfer Löwensenf - Extra Scharf.

Beše to negde 2001. ili 2002. Stajalo u frižideru do 2008.  Ništa mu nije falilo. Stavljao se na viršle na vrh noža jer u protivnom suze... :) 

Dobio sam ga iz Nemačke, ali verujem da se može naći po bolje snabdevenim radnjama u EU. Ko ima priliku i voli baš ljuto nek kupi i proba, neće se pokajati.

 

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, renne said:

Boga mi, ima mnogo više od 15 godina

 

Moguće, biće da je bliže 20... Na kraju sam špartao po celom gradu po Jabukinim samiškama jer se tamo umela da zaturi pokoja tegla. 

Link to comment

Sutra ću da krenem u nabavku sastojaka iz aramovog recepta (pošto je ovde izgleda neizvodljivo drugačije dobiti slatki senf) i daću ih nekom sposobnijem od mene da to spremi, pa za mesec dana javljam šta je ispalo.

Link to comment
Sutra ću da krenem u nabavku sastojaka iz aramovog recepta (pošto je ovde izgleda neizvodljivo drugačije dobiti slatki senf) i daću ih nekom sposobnijem od mene da to spremi, pa za mesec dana javljam šta je ispalo.
ja sam se odluchila da poshecerim medom postojeci senf. javljam chim poshecerim :D


sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...