Jump to content
IGNORED

Android TV Boxovi - vredi li platiti više za Xiaomi?


JakeBlues

Recommended Posts

Imam neki vremešan (MXQPro) Android box koji je nekako sve ćudljiviji i ćudljiviji kako vreme odmiče (čaš radi ok, čas neće da uđe ni u vlastita setovanja, Kodi nekad lepo reproduje 720p fajlove sa USB a nekad koči, secka... da je gledanje gotovo pa nemoguće...) i hteo bih da ga zamenim novim.

Gledao sam na kupujem prodajem, ima svega i svačega, uglavnom nekih no-name brandova sa ovakvim ili onakvim hardverom...  A prodaje se i Xiaomi, koji je barem 20tak posto skuplji za isti hardware. Ima li ko iskustva ovom materijom da me uputi šta je ok, šta izbegavati a i valja li dati tu razliku u ceni i uzeti Xiaomi Mi Box S ?

 

 

Link to comment
1 hour ago, JakeBlues said:

Imam neki vremešan (MXQPro) Android box koji je nekako sve ćudljiviji i ćudljiviji kako vreme odmiče (čaš radi ok, čas neće da uđe ni u vlastita setovanja, Kodi nekad lepo reproduje 720p fajlove sa USB a nekad koči, secka... da je gledanje gotovo pa nemoguće...) i hteo bih da ga zamenim novim.

Gledao sam na kupujem prodajem, ima svega i svačega, uglavnom nekih no-name brandova sa ovakvim ili onakvim hardverom...  A prodaje se i Xiaomi, koji je barem 20tak posto skuplji za isti hardware. Ima li ko iskustva ovom materijom da me uputi šta je ok, šta izbegavati a i valja li dati tu razliku u ceni i uzeti Xiaomi Mi Box S ?

 

 

Xiaomi ima Netflix ako ti znaci nesto.

Link to comment

Da, na taj momenat sam zaboravio. :)

Nisam baš nešto ljubitelj Netflixa, tako da mi to nije previše bitno.

Kod Xiaomi mi interesantno to što ima ko da se stara o updateovima i hotfixovoma i sl. Makar teoretski. Kod onih no-name kineskih si on your own... i obično to što si kupio, to ti je, dok ne kupiš drugi box :)

 

Link to comment

Ja sam uzeo ovaj u februaru i za sad radi bez problema, sve formate pusta bez ikakvog smrzavanja itd.  Zakucao se jednom za ovih devet meseci, sto se resilo obicnim restartom. Android 9.0 je na njemu, a i izasao je i update firmware-a negde u julu/avgustu. Generalno sam inace zadovoljan sa tim noname boxovima, a imao sam iskustva sa 4 komada sto kod mene, sto kod brata za 7-8 godina. Ako i ne izadje zvanicni update, na freaktab i 4pda forumima ima uvek uglavnom custom ROM-ova u kojima su bugovi reseni, skinute neke junk aplikacije itd. A mogu da se nadju i saveti razni, npr. kako se vadi iz problema ako se box bas zestoko zakuca. Vidim po aliexpressu da sad ima i modela sa Android 10 sa bas dosta prodatih primeraka, kao ovaj npr. ali ne znam kakvi su. Budu uglavnom na yt testovi tih popularnih modela, pa pogledaj ako nadjes nesto interesantno na aliju.

Link to comment

Hvala za linkove na te forume! Pogledaću ima li šta za ovaj moj uređaj. Greota mi da ga bacim ima onaj S905 čip koji ima podršku i za H.265, generalno bi trebalo da gura do 4K reprodukcije. Mene 4K ič ne interesuje, uglavnom gledam video u 720p i vrlo je frustrirajuće kad to povremeno štuca... I da makar štuca stalno pa da kažem da je mator uređaj i da uzmem lepo neki noviji mirne savesti, ali ne, on ponekad radi tako glatko i savršeno da je to prosto milina.

Plus ima i optički izlaz, što mi je povezano u risiver, i to lepo radi... Dakle, nebih ga bacao ako ne moram :)

 

Link to comment

Na svakom može da se instalira netflix ali ne postoji podrška za HD,osim kod Ćomia,Amazona,Nvidia,Chromecast

 

9 minutes ago, JakeBlues said:

Dakle, nebih ga bacao ako ne moram

ne moraš,instaliraj Libreelec ili coreelec sistem,zavisno od uređaja.To je operativni sistem zasnovan na kodiu i jedino imaš kodi kao radno okruženje ali radi perfektno i dosta 

brže nego kodi preko androida

Staviš odgovarajuće fajlove na sd karticu i sistem se pokrene preko kartice.

Par minuta posla ima dosta o tome na jutubu    

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Imam android box X96Q Max Pro koji ustvari ima operativni sistem kao android tv.
Instalirao sam ja šta meni treba (hbo max, rts planeta, supernova po tvom...), ali većina aplikacija se ne pojavljuje na početnoj stranici, već moram te iste aplkacije da otvaram kroz sistem instaliranih aplikacija.
Da li neko zna, šta treba i gde da štikliram ili otkačim, da mi se iste pojave na početnom ekranu boxa?

Poslato sa Casio digitrona pomoću Tapatoka



Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...