Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

"Sa naučnog stanovišta", nudiš isključivo dobre vibracije i pozitivnu energiju :yawn2:

"Nevelike razlike mogu biti izuzetno važne da se izbegne tipping point", kenjaš besramno dok u vesti stidljivo prodire informacija da se methane deposits najzad otopljavaju i oslobađaju u atmosferu, posle čega jednostavno nema nazad - sav ljudski carbon release postaje sasvim beznačajan. 

Tešiš se kako će tvoj glas za Bajdena promeniti stvari inkrementalno nabolje, zamišljajući da je svet teetering on the brink pa je dovoljna maaala korekcija da se izbegne propast. Odbijaš da vidiš da svet u stvari juri ka toj provaliji 200 na sat, te da maaala korekcija brzinu spušta na 195 kmh dok smer kretanja uopšte ne menja. 


Opet lupetas o stvarima o kojima ocigledno nemas pojma - kao o onoj seriji koji nisi ni gledao a ispisao sto postova. Atmosferski metan je moguce fiksirati iz atmosfere pomocu specijalizovanih bakterija. Nazalost, istrazivanja na tom polju su slabo podrzana - administracija koja negira klimatske promene moze tu da bude velika razlika u poredjenju sa nekom  prosecnom i pragmaticnon administracijom. Par miliona moze da otvori sasvim novi i neocekivani put, dok sa ideoloskim i profit po svaku cenu zelotima to ne moze ni u teoriji.

https://www.nature.com/articles/s41396-018-0065-5

https://www.pnas.org/content/116/17/8515

 

 

Link to comment
3 hours ago, copkillah said:

 

Više se radi o toj iluziji tj prividu da je ovaj ili onaj manje zlo. Nisu isti ali niko od njih nije manje zlo, samo su različiti oblici istog. 

 

 

Osim što nisam baš siguran da će populizam i desničarenje nešto specijalno oslabiti ako dođe do promene na čelu SAD. Mislim, okej, dobra je šansa da ćemo sutra imati drugog predsednika SAD (mada, 2020. je, sve je beskrajno otvoreno), ali po pitanju ostalih promena nisam nešto specijalno optimističan.

nisam ni ja. al sam skoro sto posto siguran da ce prilicno ojacati globalno ako ovaj degenerik opstane jos jedan mandat.

  • +1 3
Link to comment

Da je Tramp reagovao bar kao recimo Nemacka sa svim superiornim obavestajnim, naucnim i novcanim resursima koje federalna vlada ima, US bi imala nekih 40K mrtvih umesto 240K. 
Ali, to je svejetoisto - sve dok ti ili neko od tvojih nije medju tih 200K. Sramota.

Mislim, mozda ljude ovde i zabole za onoliki broj mrtvih, mozda misle da su nas oni bombardovali - ali, tu ima gomila ljudi koji su stradali i jos ce stradati ni krivi ni duzni. Ne samo u Americi nego i globalno jer prva svetska sila nije bila u stanju da fokusira svoje ogromne resurse na efektivan globalni, nacionalni i lokalni nacin. Umesto toga ide 24h zabava na TV/FB/TW dok stotine hiljada umiru a nekoliko istocno-azijskih drzava resilo problem.

Edited by Anduril
Link to comment
41 minutes ago, Anduril said:

Atmosferski metan je moguce fiksirati iz atmosfere pomocu specijalizovanih bakterija. Nazalost, istrazivanja na tom polju su slabo podrzana - administracija koja negira klimatske promene moze tu da bude velika razlika u poredjenju sa nekom prosecnom i pragmaticnon administracijom.

 

Kako da ne, geoinžinjering samo što nije. Sad će Biden očas posla da sune par miliona u istraživanje, i za koju deceniju bakterije počinu da oksidišu gigatone CH4.

 

Posle će Elon da te stavi u SSTO raketu (neeksplodirajuću naravno) i pravac Mars! Turistički, ne izbeglički.

 

Nadam se da privatno kapiraš za kakve se slamke hvataš, iako naravno nema šanse da ćeš to javno priznati.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Roger Sanchez said:

Amerikanci, ako se smije znati, kako ste glasovali downballot?

 

uterase mi mitch & ekipa pamet u glavu, sve same demone sam automatski zaokruzio bez gledanja.

Link to comment
7 minutes ago, Roger Sanchez said:

Amerikanci, ako se smije znati, kako ste glasovali downballot?

E ne moze vise u Teksasu da pritisnes jedan gumb pa dowballot zasvetle favoriti iz iste partije. Moras klik klik klik svakog ponaosob. Te tako ja kliknuh pedeset puta za Demokrate. 

 

Moj on the eve of election survey huda u kome zivim kaze 4 kuce za Bajdena jedna za Trampa. Prosli put ih je bilo ukupno bar deset, i bilo je otprilike pola-pola. 

Link to comment
26 minutes ago, Anduril said:

Da je Tramp reagovao bar kao recimo Nemacka sa svim superiornim obavestajnim, naucnim i novcanim resursima koje federalna vlada ima, US bi imala nekih 40K mrtvih umesto 240K. 

Upravo. Gledas Angelu Merkel kako lepo objasnjava sta znaci kad je koeficijent sirenja 1.05 a sta znaci kada je ispod jedan, zasto je to bitno, i sta treba da se radi da se spusti ispod 1. Vidis zenu koja ima naucno obrazovanje i komotno se oseca kada prica o parametrima koje je nauka postavila a ume da lepo da ih pojednostavi da svakom bude jasno. Onda imas ovog klovna koji kaze "Jednog dana ce virus sam od sebe da nestane, bice to jedno cudo". Ali neces Srbina zajebati, zna on da su svi oni isti. 

Edited by ObiW
  • +1 8
Link to comment
29 minutes ago, Anduril said:

Da je Tramp reagovao bar kao recimo Nemacka sa svim superiornim obavestajnim, naucnim i novcanim resursima koje federalna vlada ima, US bi imala nekih 40K mrtvih umesto 240K. 
Ali, to je svejetoisto - sve dok ti ili neko od tvojih nije medju tih 200K. Sramota.

Mislim, mozda ljude ovde i zabole za onoliki broj mrtvih, mozda misle da su nas oni bombardovali - ali, tu ima gomila ljudi koji su stradali i jos ce stradati ni krivi ni duzni. Ne samo u Americi nego i globalno jer prva svetska sila nije bila u stanju da fokusira svoje ogromne resurse na efektivan globalni, nacionalni i lokalni nacin. Umesto toga ide 24h zabava na TV/FB/TW dok stotine hiljada umiru a nekoliko istocno-azijskih drzava resilo problem.

 

3 minutes ago, ObiW said:

Upravo. Gledas Angelu Merkel kako lepo objasnjava sta znaci kad je koeficijent sirenja 1.05 a sta znaci kada je ispod jedan, zasto je to bitno, i sta treba da se radi da se spusti ispod 1. Vidis zenu koja ima naucno obrazovanje i komotno se oseca kada prica o parametrima koje je nauka postavila a ume da lepo da ih pojednostavi da svakom bude jasno. Onda imas ovog klovna koji kaze "Jednog dana ce virus sam od sebe da nestane, bice to jedno cudo". Ali neces Srbina zajebati, oni znaju da su svi oni isti. 

 

nema to mnogo veze sa trampom, problem je neoliberalni kapitalizam gde je ljudski zivot dosta jeftin tako da ko god da je bio u mesto trampa bilo bi manje vise isto. ne moze biti boljeg primera od ovog virusa koji dokazuje koliko je truli i nehumani taj sistem

 

 

  • +1 1
Link to comment

@ObiW, @3opge, bravo, pametni truli inkrementalni demonkrati kao vi znaju da je census year redistricting year, i da je poslije gerrymandered distrikte teško pomaknuti osim ako si Lenjin lično pa pobiješ što ti smeta

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Redoran locked and unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...