Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

5 minutes ago, Ros said:

 

vala bas. bajden je bas ono bio pravi srboljub, i sad ce da okrene curak

 

szbog toga postoji diplomatija, lobiranje itd....  ali nebitno, šta je tu je, ljubljenje dupeta trampu sigurno neće popraviti srpsku poziciju ako veceras pobedi bajden. malo pametnija politika mozda bi. 

Link to comment
3 minutes ago, pasha said:

Sto se tice populazima. Tramp je bio brana njegovom rastu u Evropi. Populizam je u Evropi bujao za vreme Obame a zastao za vreme Trampa.

 

wow, znaci sve ove milicije i fasisticke armade koje presrecu bajdenove autobuse ne bi li ih skrenuli s puta i izazvali nesrecu su izraz cega -

ezoterizma? 

Link to comment
10 minutes ago, Tsai said:

Kad ubijes kraljicu populizma i drugi krecu u slobodni pad

 

Veruj mi, uticaj o kome pričaš je mnogo manji nego što ti se čini, nije on izazivač populizma već samo posledica. Bukvalno će za tebe lično biti minimalne razlike ko pobedi, to je realno samo pitanje histerije za same Amerikance, za tebe i ostale je samo rialiti šou.

 

 

  • +1 2
Link to comment
Just now, 3opge said:

 

wow, znaci sve ove milicije i fasisticke armade koje presrecu bajdenove autobuse ne bi li ih skrenuli s puta i izazvali nesrecu su izraz cega -

ezoterizma? 


+1000

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, 3opge said:

 

wow, znaci sve ove milicije i fasisticke armade koje presrecu bajdenove autobuse ne bi li ih skrenuli s puta i izazvali nesrecu su izraz cega -

ezoterizma? 

 

Ne znam kako je to kod vas na kraju sveta, govorim o evropi, sto sam napisao.

Edited by pasha
Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

Naš vrli predsjednik ima nepogrešiv instinkt da odabere pogrešnog kandidata kojem će se ulizivati, i to pred same izbore

ako neko moze da nadje onaj legendarni twit svega sto je nesrecnik uspeo da izbaksuzira, bio bih jako zahvalan. 

Edited by Joe D
  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Tsai said:

Kad ubijes kraljicu populizma i drugi krecu u slobodni pad

 

prema svecu i tropar. obama je ispao isto takav populista, samo je njegov populizam bio za moje uši lep i suptilan a trampov nije, otvoren je, klovnovski. 

 

potrebno je da dodje do mnogo ozbiljnije promene da bi došlo do slobodnog pada populizma.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, pasha said:

Pa ne znam kada se desio brexit i kada je doticni iskocio u prvi plan tokom te kampanje?

nije boris dosao kao posledica trampa, samo sam ga naveo kao primer da populizam ne opada od dolaska trampa.

 

svet ide vec dosta dugo na stranu populizma al dobio je ozbiljan vetar u ledja postavljanjem narandzastog sarlatana pored koga i orban i erdogan izgledaju mudro i dostojanstveno.

 

a jos ako pobedi (a iskreno se nadam da nece), ogromne su sanse da ce populizam i desnicarenje i dalje rasti diljem planete jer ce upravo on svojim degenericnim istupima i idejama davati vetar u ledja sve jednoj belosvetskoj budaletini - i medj narodom i medj politicarima.

 

ponasanje (a ne samo odlucivanje) us predsednika je i te kako bitno za svetsku politicku scenu.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
41 minutes ago, Joe D said:

svejeistizam definitivno pobedio na forumu.

 

Više se radi o toj iluziji tj prividu da je ovaj ili onaj manje zlo. Nisu isti ali niko od njih nije manje zlo, samo su različiti oblici istog. 

 

17 minutes ago, adam said:

nije boris dosao kao posledica trampa, samo sam ga naveo kao primer da populizam ne opada od dolaska trampa.

 

svet ide vec dosta dugo na stranu populizma al dobio je ozbiljan vetar u ledja postavljanjem narandzastog sarlatana pored koga i orban i erdogan izgledaju mudro i dostojanstveno.

 

a jos ako pobedi (a iskreno se nadam da nece), ogromne su sanse da ce populizam i desnicarenje i dalje rasti diljem planete jer ce upravo on svojim degenericnim istupima i idejama davati vetar u ledja sve jednoj belosvetskoj budaletini - i medj narodom i medj politicarima.

 

ponasanje (a ne samo odlucivanje) us predsednika je i te kako bitno za svetsku politicku scenu.

 

Osim što nisam baš siguran da će populizam i desničarenje nešto specijalno oslabiti ako dođe do promene na čelu SAD. Mislim, okej, dobra je šansa da ćemo sutra imati drugog predsednika SAD (mada, 2020. je, sve je beskrajno otvoreno), ali po pitanju ostalih promena nisam nešto specijalno optimističan.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Redoran locked and unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...