Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

23 minutes ago, Hermetico said:

'Stan na dan' biznis ojadi državu, a ovi što izdaju za mesečnu rentu kao plaćaju porez... Hau jes nou.

 

Ja ne znam da li postoji podstanar koji ne plaća u evrima na ruke, a čisto sumnjam da vlasnik to posle "razdužuje". Ali to je (starije) glasačko telo, ne valja ih ljutiti, a mladi ko ih j***, reče Brbana danas da je dobro ako se odlivaju mozgovi. :sleep:

Link to comment

Ja sveze prekrsajno osudjen zbog neprijavljivanja poreza (za koji nisam ni znao da treba da ga prijavim) tako da molim druge da se ne igraju nego da se raspitaju sta i kako treba da placaju. Ocigledno manjka para u budzetu pa poreska radi sve u 16. 

Link to comment

Ma nije problem. Porez na godisnji dohodak gradjana - ako predjes 3 prosecne srpske plate moras sam da racunas koliko si zaradio i onda popunjavas obrazac i to dostavis drzavi da ti odredi porez. Fora je sto meni niko ziv to nije rekao da treba da radim a sklopila mi se bila ranije jedna rodna godina i - bum. Stize poziv na sud ko da si utajio porez. 

 

Tako da, zato kazem neko sve to ceslja i ne bih se ja igrao ako ne moram. Za iznog poreza preko 150 000 dinara moze krivicno da te gone, tj. da zaglavis tvorza.

Link to comment
42 minutes ago, Time Crisis said:

 

Ja ne znam da li postoji podstanar koji ne plaća u evrima na ruke, a čisto sumnjam da vlasnik to posle "razdužuje". Ali to je (starije) glasačko telo, ne valja ih ljutiti, a mladi ko ih j***, reče Brbana danas da je dobro ako se odlivaju mozgovi. :sleep:

Postoje. Oni koji plaćaju preko računa - firme

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Shan Jan said:

Za iznog poreza preko 150 000 dinara moze krivicno da te gone, tj. da zaglavis tvorza.

 

Krivično delo poreske utaje postoji tek ako iznos obaveze čije se plaćanje izbegava prelazi 1.000.000 dinara, a i u tom slučaju može da se zaključi sporazum o odlaganju krivičnog dela sve dok ne prelazi 5.000.000, tako da je zatvor prilično daleko od ljudi kojima može da se desi nešto poput toga što se tebi dogodilo.

 

 

 

 

Edited by napadaj
Link to comment
1 minute ago, Далибор said:

Pa firme plaćaju. Vlasnici dogovore svoj neto deo.... ne tangiraju se previše

Па да, тако је по закону. Закупац је у обавези да исплаћује.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...