Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Da li neko stvarno veruje da će se bilo kakve mere sprovoditi duže od 7 dana? I da će deca uzrasta 7-10 godina zaista moći da budu toliko disciplinovani da poštuju mere koje ne poštuju ni odrasli, ili da će učitelji i nastavnici nositi 8 sati masku i predavati?

U školi u koju moje dete ide još uvek ne znaju šta će i kako će. Otprilike se nadaju da će neko sa strane doći i napraviti im plan. Apsolutno nemaju ni teorijsku šansu da organizuju sve kako treba, jer su i do sada improvizovali. U toaletima nema tople vode (nije ni predviđena), roditelji su slali po deci sapun i ubruse jer ni to nije predviđeno budžetom, a dobar deo godine se učionice dogrevaju sa klimom.

Jedino se zna da će verovatno roditelji skupljati pare za sredstva za dezinfekciju i maske, a da će produženi boravak raditi normalno i da tamo nema ograničenja broja dece i da maske nisu obavezne :blink:

 

Link to comment

Tri nedelje će potrajati redovna školska godina. Važno je da se ovi iz ministarstva izreklamiraju kako je sve u najboljem redu, i da mogu sve organizovati uprkos virusu. Posle će realnost samo da opali još jedan očekivani šamar za nesposobnost i nemogućnost sprovođenja mera. 

Link to comment

Kod mene organizacija bolja nego sto sam ocekivao. Obavezne maske za sve radnike skole, o trosku skole nabavljeno dovoljno maski za prva tri meseca (djaci mogu da skinu maske kad udju u ucionice ali jbg), nabavljeno dovoljno hemije i dezinfekcionih sredstava, nema menjanja ucionica izmedju casova itede. U ponedeljak dolaze prvaci i petaci da se upoznaju sa uciteljima i razrednim staresinama, prozivka ispred skole pa uvodjenje u ucionice, ali je roditeljima strogo zabranjen ulaz u skolu (recima direktora "to dodju i babe i dede i tetke i komsije i napravi se ispracaj u skoli"). Kako ce sve to funkcionisati u praksi videcemo.

  • +1 1
Link to comment

ovaj....kakav je odnos izmedju cene besplatne i privatne osnovne skole? mislim u Srbiji.

posto vidim da roditelji finansiraju sve i svasta od tog besplatnog, a ne znam koliko kosta privatna.

cerkica sledece godine krece u osnovnu. ima li neko uopste iskustva sa privatnom osnovnom?

Edited by Ted
Link to comment
21 minutes ago, Ted said:

ovaj....kakav je odnos izmedju cene besplatne i privatne osnovne skole? mislim u Srbiji.

posto vidim da roditelji finansiraju sve i svasta od tog besplatnog, a ne znam koliko kosta privatna.

cerkica sledece godine krece u osnovnu. ima li neko uopste iskustva sa privatnom osnovnom?

Dobar pokazatelj kvaliteta privatnih škola u Srbiji su rezultati sa male mature od ove godine. Suma sumarum - podbacuju u nivou znanja.

Link to comment

3-5k godišnje, moze na rate...

 

Imam ja posredno iskustvo sa srednjom(tj. kolegin sin je isao), i djak i roditelji su bili jako zadovoljni... Dobijalo se ok znanje, mnogo drugaciji pristup casovima i ucenju i bolji odnos izmedju profesora i djaka... Mali je inace u osnovnoj bio extratalenat za fiziku, upisao zemunsku gimnaziju, spec. odeljenje fizike, i odlepio posle polugodista od idiotluka... Posle se prebacio u privatnu...

 

Link to comment

Fizika u srednjim školama je žalosna.Čast izuzecima,kao što je moja gimnazija :D

 

Drugar i ja smo se čudili prošle godine na faksu koliki problem ljudi imaju sa fizikom,a sve zbog katastrofalne fizike u srednjoj.

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

3-5k godišnje, moze na rate...

 

Imam ja posredno iskustvo sa srednjom(tj. kolegin sin je isao), i djak i roditelji su bili jako zadovoljni... Dobijalo se ok znanje, mnogo drugaciji pristup casovima i ucenju i bolji odnos izmedju profesora i djaka... Mali je inace u osnovnoj bio extratalenat za fiziku, upisao zemunsku gimnaziju, spec. odeljenje fizike, i odlepio posle polugodista od idiotluka... Posle se prebacio u privatnu...

 

da, jake su cene....vise mi logike ima da stekam pare za period kad zavrsi srednju i kad bude odlucivala sta dalje

Link to comment
Fizika u srednjim školama je žalosna.Čast izuzecima,kao što je moja gimnazija [emoji3]
 
Drugar i ja smo se čudili prošle godine na faksu koliki problem ljudi imaju sa fizikom,a sve zbog katastrofalne fizike u srednjoj.
ima tu josh jedan problem, kad se nechemu pristupa sa tolikom kolichinom drushtveno podrzanih predrasuda, u tom vozu sve stanice postaju pogreshne, od pochetka pa celim putem sad.gif

to se radi matematici, to se radi fizici. skoro da je kul nemati pojma i hvatati se za glavu, kao jao.

jao a kako matematika, jelda da je teshko. tetka techa stric strina, odmah od petog razreda, neprekidna chista sugestija. i ako ti nije strashno, bice...

nije to samo fizika.

sent from bubamoto



  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, Ted said:

da, jake su cene....vise mi logike ima da stekam pare za period kad zavrsi srednju i kad bude odlucivala sta dalje

Osnovna nema smisla, srednju je bolje platiti neko inostranstvo nego ovde... A onda i fax... Ako se ima, naravno...

Link to comment

Moja procena je da je fizika previše "zahtevna", ali ne za đake nego za roditelje!
Ono kad dete krene da ti kmeči, i ti umesto da kmeči kako mu je teško, a ti kažeš :
Ma šta su zapeli sa tom fizikom dete će mi pregoreti...

To sam video i kao:
Daj da vidim?

A ono ništa preterano, mislim za nekog ko je upisao dobru srednju.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...