Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

3 hours ago, duma said:
Đubrad jedna, zaraziće i vas 2%.
Kada je u pitanju škola zasad se ponašaju kao normalne države. Smanjiće odeljenja. Ako ostave da može i online, ne vidim šta mogu još. Vas 2% možete da zalljučate decu i spasete se. 
Ne može svako da priušti ličnu učiteljicu, niti svako dete od 7 godina može samostalno da prati nastavu. Naravno, to ne važi za vas 2%.


Ličnu učiteljicu? Ne može. Takodje, nema svako taj luksuz da ima babe i dede, tetke, stričeve, kumove i prijatelje ili da plati dadilju ili bejbisiterku koji mogu da priskoče u pomoć ako čoveku nešto treba. Očigledno, vas 98% to može da priušti a nas 2% koji nemamo kome da ostavimo decu ako bi se nešto ne daj bože desilo moramo da se zaključamo jer za nas je bukvalno pitanje života i smrti. Izmedju toga da ne rizikujemo život i da ne rizikujemo finansijsku propast biramo ovo prvo. U našem slučaju potpuno je nebitno da li dete može samostalno da prati nastavu - mora. Tako ti je to kad nemaš izbor, ali sit gladnom ne veruje pa tako ti zamišljaš da sam ja buržuj koji se luksuzira a ne da spašavam živu glavu. Za mene je u ovoj situaciji slanje dece u školu luksuz koji ne mogu da priuštim.

Edited by trustno1
Link to comment
5 minutes ago, Haralampije said:

Ok, ali Tanjug je maligni ogranak SNSa, time se meni direktno inputira šta?

Iskreno, nemam pojma. Ako hoće, neka pojasni, ako ne, onda je natezanje i lični domen shvatanja napisanog. Iskreno, mislim da previše učitavaš u te prizemne postove 

Link to comment

 

 

 

Prijavio sam maliciozni post gde se pominje Tanjug.Prvo ja sam citirao tekst Foneta objavljen samo na 021.rs.Dakle ne Tanjug i ne Informer.Na to se pojavljuju komentari likova sa ne baš izbrazdanom sivom masom kako je sve to bez veze, kako to služi da se pokaže kako smo mi bolji od njih ( sic) , kako je to samo mali procenat škola u Berlinu, kako oni idu VEĆ 12 dana u školu iako je juče bio petak, vest od četvrtka tako da 12 dana sigurni nije.Elem, šta je cilj tih budalastih i bezobraznih komentara? Da je zaražavanje u školi minorno? Da neko nešto ovde izmišlja? Tanjug? Moderacijo sve 5 ?

Edit

[mention=475]aram[/mention] ne odnosi se na tebe da ne bude zabune

 

Mene si prijavio za moj post o Berlinu? Pa ja jebeno živim u Berlinu, imam dete koje ide u drugi razred već drugu nedelju i da malo pratiš ovaj pdf video bi da sam pre 10 dana napisao da mi se dete posle 3 dana u školi razbolelo, sa sve kijavicom, kašljem i malaksaloscu te da nisam siguran koliko je sistem pametno urađen pa sve i da je Nemačka. Odgvorio sam ti za Berlin sa podacima jer pratim, šta ću. Postavio si članak nije prvi da sam ga video u srpskoj štampi. Eto, taman si me lepo opisao kao nekog ko baš voli i opravdava da se korona raširi pa makar po cenu da mi se dete razboli, razboli i nas dvoje pa ko ga jebe, 5g anetnu neću makar dumremo. fantom.gif

 

Hvala ti inače na svim lepim rečima. To više govori o tebi nego o meni. Inače ne ulazim u rasprave ovakvog tipa, tj. da vraćam uvrede jer su me roditelji lepo vaspitali.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
15 minutes ago, Zlurad said:

Mene si prijavio za moj post o Berlinu? Pa ja jebeno živim u Berlinu, imam dete koje ide u drugi razred već drugu nedelju i da malo pratiš ovaj pdf video bi da sam pre 10 dana napisao da mi se dete posle 3 dana u školi razbolelo, sa sve kijavicom, kašljem i malaksaloscu te da nisam siguran koliko je sistem pametno urađen pa sve i da je Nemačka. Odgvorio sam ti za Berlin sa podacima jer pratim, šta ću. Postavio si članak nije prvi da sam ga video u srpskoj štampi. Eto, taman si me lepo opisao kao nekog ko baš voli i opravdava da se korona raširi pa makar po cenu da mi se dete razboli, razboli i nas dvoje pa ko ga jebe, 5g anetnu neću makar dumremo. fantom.gif

 

Hvala ti inače na svim lepim rečima. To više govori o tebi nego o meni. Inače ne ulazim u rasprave ovakvog tipa, tj. da vraćam uvrede jer su me roditelji lepo vaspitali.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

Exactly. Ne uzbudjuj se, eno mene i dalje neki napadaju da sam nadobudno govno zato što živim u Njujorku. Zar ne znaš pravilo: ko živi u inostranstvu ne zna ni kako je u Srbiji, ni kako je u inostranstvu. Ko živi u Srbiji taj zna i kako je u inostranstvu bolje od ovih koji tamo žive. Ako napišeš bilo šta o tom mestu na kom živiš - pljuješ po sirotinji. Pa čak i ako si sam sirotinja. Kad bi svi ovde raspravljali o onome što je napisano a ne o ličnostima forumaša, gde bi bio kraj. :)

Link to comment

Pitanje:

 

Šta mislite o instagram nalogu koji bi bio podrška onlajn lekcijama / galerijama radova učenika viših razreda na sajtu škole i platformama (svi ćemo koristiti Google Classroom)? To bi, zapravo, bio neobavezan izvor zanimljivih vannastavnih sadržaja, ili sredstvo za isticanje nastavnih sadržaja koji su već okačeni. I mene i koleginicu učenici već prate (ne znam za njen nalog, ja na mom uglavnom kačim profesionalne umetničke stvari - radove, vesti i vrlo retko svoje fotografije). I inače najbrže i najlakše primete instagram sadržaje, automatski.

 

Kolko sam skontao, može da se otvori tako da bude skroz kid friendly. Na sastanku u martu su neki u školi odbacili tu ideju sa gađenjem. Ja mislim da bi to bio vrlo efikasan način da dobiju neke sadržaje na izvolte (da ne kažem hteli - ne hteli) i da im se oblast približi. Iako smo kao proverili, paničar sam kad su deca u pitanju pa me grdite ako grešim, ako to može da otvori prostor za pristup informacijama o deci ili ako postoje bilo kakve moguće negativne posledice.

 

Trebalo bi da su naročito korisna mišljenja roditelja, ali nikad ne znaš odakle će pametan savet doći... :) Da li da insistiramo na tome ili da odustanemo?

Link to comment

da li instagtam moze da se gleda bez imanja naloga tamo, to je bitno pitanje. ne moze da otvori informacije o deci koje deca sama ne daju. ja sam npr otvorila na pochetuku korone svoj, samo kachim neka svoja zezanja, neke sumanute fotografije/crteze, ali mi je postao fantastichan izvor za neka moja interesovanja i za neke stvari koje nikad nisam chula (ja josh volim da se obrazujem). i da mogu nesmetano da se krecem u svetu istomishljenika i odrzavam svoj babl raznovrsnim a urednim. deca imaju odavno, junior radi neku svoju delatnost, hudini samo gleda shta rade drugi ljudi, jer je sramota da kachi sebe, a i ja se mrshtim na to. ali tamo se deshava vrlo ziva aktivnost medju mladim svetom i metoda za obaveshtavanje je vishe nego efikasna.

 

ako moze fri da se gleda, bez logovanja, to ti onda reshava problem. kod mene npr neka deca imaju insta a da im roditelji ne znaju, tako da moze da se desi da negde uchinish i dobro delo. za umetnosti i dominantno vizuelne stvari je super, to potpisujem.

 

naravno, neki kvazizvanichan nalog, koji ne vodi ka drugim sadrzajima bi itekako bio smislen. koliko moze.

 

Edited by gospa buba
Link to comment

Može, može. Računam, ako otvorimo i metnemo pametne stvari gledaće pametne stvari pošto gledaju sve. Možda ubacimo po neku šaljivu sličicu nas nastavnika kao trač-mamac da gledaju ostalo... :laugh:

 

Kod nas od petog-šestog svi imaju naloge. Zaštićene, doduše. Nisu informatički pismeni al instagramski pismeni jesu.

Link to comment

Mislim da bi to bila greška.
Danas je instagram, sutra neki drugi app ovo ono, obrazovanje je, po meni, previše ozbiljna stvar da bi se tako jurcalo za platformama okolo.
Druga stvar, krenuće optužbe :
Moje dete nije imalo instagram, naterali ste ga i sad po ceo dan bleji i gleda razne gnusobe.
Mislim da bi bilo otvaranje pandorine kutije, a plusevi ne bi bili toliki.

Naravno kasd sam ja lično u pitanju ima i fusnota[emoji769].

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

@Hermetico

Ako sam dobro shvatila to bi trebalo da bude neki školski nalog za instagram, gde se kači zanimljiv i koristan sadržaj iz svih predmeta... Onda je pitanje i ko bi tu bio administrator i postavljao sve to, da li bi neko bio zadužen ili bi svi nastavnici bili i administratori, šta bi sve neki postavljali, koliko je ko zastupljen... Pričam ti na osnovu iskustva da oko naizgled najobičnije stvari u kolektivu može da nastane cirkus, pa ti je lakše da tako nešto izvedeš u svojoj režiji za svoj predmet. Ja godinama imam zatvorenu grupu na fejsu za svoju sekciju, gde im onda kačim razne materijale, metode kako sve mogu nešto da uče, klipove, linkove, testove sa takmičenja... Zgodno je što mogu da pristupe kad im odgovara, mogu da pitaju šta žele, može i da se diskutuje.

 

Google učionica je takođe pogodna za kačenje takvih stvari, a svi učenici imaju pristup.

Link to comment
17 minutes ago, Hermetico said:

Može, može. Računam, ako otvorimo i metnemo pametne stvari gledaće pametne stvari pošto gledaju sve. Možda ubacimo po neku šaljivu sličicu nas nastavnika kao trač-mamac da gledaju ostalo..:laugh:

 

Kod nas od petog-šestog svi imaju naloge. Zaštićene, doduše. Nisu informatički pismeni al instagramski pismeni jesu.

Sa ovim se ne bih igrala...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...