Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Ja mislim da furamo i dalje uživo nastavu. Oni poslednji nastavnici-nezaraženi mohikanci neka drže nastavu praznim klupama, a deca neka sluša onlajn. Važno je forma da se ispuni, a suštinu ko jebe. Još ako vrli ministar, pobije nešto starijih nastavnika računaće se kao dobra ušteda za budžet u budućnosti, možda i neko odlikovanje zapadne za njega od jednog čoveka, iako se privatno ne vole. 

  • +1 2
Link to comment

Kod nas masovka, prijavljuje se svakih 3-4 sata još poneko (i vikendom, sad), i tako danima. Mi kojima je stalo smo digli ruke od brige, šta nam bude biće, fatalizam.

 

@Hermeticopotez sa ukidanjem grupe je jedini logičan. Kad vidim šta se sve dešava po njima i koju patnju neki razredni treba da preživljavaju, želim da kažem svima to da razredna mog deteta komunicira s predstavnikom u savetu, a svi mi ostali smo isključivo na urgent, što se tiče cimanja nje telefonom. A učiteljica nije ni davala broj, slalo se papirče po detetu. Kad nas je zvala, izlazilo private. Eto, tako se drže granice. Ili mejl, meni je to sasvim ok.

  • +1 3
Link to comment

 

 

Da i da. 

 

Mi smo danas naprasno počeli da opominjemo klince (strogo!) da stave maske preko nosa i usta po hodnicima, pošto su krenule inspekcije (sic!), a juče (ali baš bukvalno juče) su i zaposleni nosili maske na bradi,  potiljku i čukljevima, a pre toga 3456 šizofrenih, nedoslednih poruka u koliziji: nosite na pet metara, nemojte nositi, nosite kad odgovarate skrivenosemenice,  nemojte nositi dok odgovarate skrivenosemenice, čekamo NaLOg mInIsTaRsTvA da nam se objasni da nije ok da pljujemo jedni druge klicama iz usta. 

 

Potpuno govno i kolaps vaspitnog ičega, jedino što klinci skriveno nauče, u formativnom periodu, jeste to da smo svi skupa retardirani i da su pravila  i odgovornost i zdrav razum govno i da se poštuju kad nategne birokratija. 

 

I maske manje-više, nego što očigledno Srbija istrajava u tradicionalnoj pedagoškoj nameri da odgaja buduće bacače smederevca, kauča i kineskog sintetičkog tepiha u reku.

 

I bravo i svaka čast svima

 

EVUnRQwXkAEXseR.jpg.a333bf9c440027e0f8c554371c1a261c.jpg

 

 

 

 

  • +1 6
  • Haha 1
Link to comment

  

Quote

Za samo četiri dana, Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije dobila je podatke o čak 8.500 zaraženih radnika u školama, od tetkica do nastavnika i administrativnog osoblja.

- Od toga je 6.000 nastavnika, a 2.500 ostalih radnika u školi - kaže za Telegraf Jasna Janković, predsednica ovog sindikata.


telegraf.rs/vesti/srbija/3452558-za-4-dana-stigli-podaci-o-8500-zarazenih-radnika-u-skolama-nadrljale-i-tetkice-svi-padamo-s-nogu

Link to comment
Quote

Онлајн настава умести распуста? На столу 2 опције, ево шта поручују из Министарства просвете
Зато се све ћешће као опција помиње увођење “Сретењског распуста”. Наиме, због Дана државности, који се празнује на Сретење, ђаци већ имају два нерадна дана 15. и 16. фебруар.

“Сретењски распуст” значио би да се с овим данима споје и преостали радни дани у тој недељи, па би ученици били слободни од суботе 12. фебруара до понедељка 21. фебруара, када би се вратили у клупе.

Међутим, медицински део Кризног штаба је против овакве идеје. Како кажу за Телеграф, дужи распуст био би мач са две оштрице, јер се претпоставља да би због зимовања, скијања и генерално окупљања током распуста, број заражених само наставио да расте.

– Онда је боље да настава буде онлајн – поручују у Медицинском делу Кризног штаба.

A što bi se nekad dogovorili pa izašli sa zajedničkim stavom kad im se može da zavitlavaju ...:dry:

Link to comment
1 minute ago, Lena said:

A što bi se nekad dogovorili pa izašli sa zajedničkim stavom kad im se može da zavitlavaju ...:dry:

tj medicinski deo kriznog shtaba je stvarno shtogod.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...