Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

2 minutes ago, Hermetico said:

Grozni su! Kao da smo deca koja su došla da prepisuju i inače su grozno neprijatni ne znam jel im to neka taktika

 

To je test opterećenja :lolol:

 

imaš edit gore, molim te da se javiš s izveštajem!

Link to comment
1 minute ago, Sandradjer said:

Kad sam ja radila to je trajalo cini mi se vise sati. Neki silni testovi (slusanje, pamcenje,.. IQ, test licnosti). Na gundulicevom vencu. Posle ides da razgovaras sa psihologom koji gleda tu tvoju pisaniju. Samo ti kazu jesi li prosao ili ne. 

 

Nejasno mi je zašto to rade ljudi koji već godinama rade negde, šta se tačno dobija time, koja informacija, saznaće neko da si psihopata i isključiće te, ne znam.....Više nosi informacija gde si radio i šta si radio

Link to comment

I da dodam da je pored mene sedela neka koja je zavirivala u moj papir. Posle mi je rekla da na IQ testu ona nista nije zaokruzila kao ja :D.

Obe smo polozile (glupe komada 2 ili minimum jedna glupa) 

  • Haha 2
Link to comment

Ma radiš neku priču o vrani i patrmki i sovi. Treba zapamtiš doslovce, brzo. I neke nizove oblika nastavljaš, bzvz totalno.

 

Mislim da to bukvalno ide ako oće da te primi firma položićeš, našem informatičaru su sad sredili pao državni ispit. Razgovor telefonom i nije pao neg položio.

Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Nejasno mi je zašto to rade ljudi koji već godinama rade negde, šta se tačno dobija time, koja informacija, saznaće neko da si psihopata i isključiće te, ne znam.....Više nosi informacija gde si radio i šta si radio

Po zakonu bi trebalo da se to radi cim pocnes da radis, ne secam se tacno posle koliko "probnog" rada i to ima smisla. U praksi rade ljudi godinama i na kraju rade to. Kao za licencu, neki ce u penziju bez licence 

Link to comment

Pa da ja radim posle 5 i po, neki posle 12, 15 godina, mislim i da si glup za taj posao prošo voz.

 

Ali posao je biju ko neće, tako da štagod. Daj šta daš i to je mnogo.

Edited by Hermetico
  • Haha 1
Link to comment
Ma radiš neku priču o vrani i patrmki i sovi. Treba zapamtiš doslovce, brzo. I neke nizove oblika nastavljaš, bzvz totalno.
 
Mislim da to bukvalno ide ako oće da te primi firma položićeš, našem informatičaru su sad sredili pao državni ispit. Razgovor telefonom i nije pao neg položio.
jao to sa zivotinjama je staro hiljadu godina, ja sam to radila za stipendiju za neku industriju 1989 [emoji38]ol:



sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

jao to sa zivotinjama je staro hiljadu godina, ja sam to radila za stipendiju za neku industriju 1989 emoji38.pngol:



sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Da, bas su im stari testovi. Ovaj test licnosti je iz sedamdesetih ili nesto tako 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

jao to sa zivotinjama je staro hiljadu godina, ja sam to radila za stipendiju za neku industriju 1989 emoji38.pngol:



sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Brt imam tu priču 

Link to comment
Just now, gospa buba said:

jao to sa zivotinjama je staro hiljadu godina,
 

 

Na to i mislim, sve je tu staro hiljadu godina i ne znam kad neko misli da uvede neke novine. Uopšte, u državne ustanove i instrumentarijum koji se koristi. Može i na svoju ruku, ali za protokol moraš da se držiš zvaničnih, od čega neki nemaju nimalo smisla u 21.veku

Link to comment

Jbt ja skroz zaboravio na to, pola sata razmisljam o kakvim li testovima pricate. Ja sam to radio bukvalno 2 nedelje nakon sto sam poceo da radim (tad jos kao zamena) i ne secam se nicega sa testova. Nisam ni isao da vidim rezultate, oni samo poslal dopis skoli da sam polozio a mene nesto mrzelo da se cimam. Secam se samo razgovora sa psihologom, psihijatrom, sta li je vec, pre nego sto sam seo rekao mi je da zatvorim oci i stojim an jednoj nozi, ja onako neispavan zamalo da se prostrem onde u kancelariji al njega izgleda boleo djoka da nesto stvarno proverava, zabio glavu u neke papire pa nije ni primetio. Posle me pitao odakle sam pa je 10 minuta razvijao teoriju da ce Albanci da zauzmu Srbiju sve do Nisa i da bolje da odem negde dok sam jos mlad. Sad kad razmislim, nije mnogo ni pogresio...

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, gospa buba said:

iq je iq jebemliga.
mozemo samo da oglupimo, bolje biti nece :dry: :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

Ma ok za iq, aj i bož pomozi, zamisli da decu danas pitaš s kojim državama se graniči Jugoslavija? E takve testove prodaju zvanični distributeri testova 2021. Ili test profesionalne orijentacije u kome ne postoji zanimanje u oblasti IT. 

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Lord Stef said:

Jbt ja skroz zaboravio na to, pola sata razmisljam o kakvim li testovima pricate. Ja sam to radio bukvalno 2 nedelje nakon sto sam poceo da radim (tad jos kao zamena) i ne secam se nicega sa testova. Nisam ni isao da vidim rezultate, oni samo poslal dopis skoli da sam polozio a mene nesto mrzelo da se cimam. Secam se samo razgovora sa psihologom, psihijatrom, sta li je vec, pre nego sto sam seo rekao mi je da zatvorim oci i stojim an jednoj nozi, ja onako neispavan zamalo da se prostrem onde u kancelariji al njega izgleda boleo djoka da nesto stvarno proverava, zabio glavu u neke papire pa nije ni primetio. Posle me pitao odakle sam pa je 10 minuta razvijao teoriju da ce Albanci da zauzmu Srbiju sve do Nisa i da bolje da odem negde dok sam jos mlad. Sad kad razmislim, nije mnogo ni pogresio...

To je u medicini rada sad, u okviru zdravstvenog pregleda. A na ovom HR testu nema ličnost, samo iq, pamćenje i nešto. 

 

Nego, možemo li tražiti izuzeće iškole dok je Novak zatočen ja ne znam kako ću raditi s dodatno ogorčenim pubertetlijama ponesenim borbom za individualna prava, prkosom i nekim tim principima.

 

@Svemir Zeka Ako bih moro da stavim ruku na panj radi se jer neko od toga zarađuje. Kao što smo radili virtuelni test i dobili virtuelni sertifikat za dežuranje na maturi, ljudi celog života dežuraju niko nije položio. Ja piso na grupu lepo - glup sam, tek da se zna, direktorka poslala rešenja i svi položili.

Edited by Hermetico
Link to comment
2 hours ago, Hermetico said:

@Svemir Zeka Ako bih moro da stavim ruku na panj radi se jer neko od toga zarađuje. Kao što smo radili virtuelni test i dobili virtuelni sertifikat za dežuranje na maturi, ljudi celog života dežuraju niko nije položio. Ja piso na grupu lepo - glup sam, tek da se zna, direktorka poslala rešenja i svi položili.

 

To i još niz glupih "obaveznih obuka". Formativno ocenjivanje, pojma nemaš šta slušaš. Slušaš zapravo sve što znaš. Naravno da je zbog toga da kapne kinta, da se nešto negde budžetira, ja tebi, ti meni i to je to. Bukvalno to što kažeš, dobiješ odgovore, isklikaš. Inače taj test za dežuranje na završnom, to je verovatno najnebuloznija od svih obuka (možda sam već i pisala, nešto mi poznato, kao da jesam). I sve to sa stručnim usavršavanjem, svi znaju da se tu ništa ne nauči i da služi samo prikupljanju poena. Ja sam, nevezano, tokom prošle godine platila sebi neke stvarne edukacije, i došla u situaciju da moram da preskačem zbog neke takve neviđene gluposti, jer se radilo uživo. I to u oktobru, u sred onog pika epidemije.

 

Ako je nešto prepuno nonsensa, besmislenih i suvšinih stvari, to je prosveta.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...