Jump to content
IGNORED

Knjige o muzici


klimt

Recommended Posts

David Stubbs-Future Days: Krautrock and the Birth of a Revolutionary New Music

https://www.amazon.com/Future-Days-Krautrock-Birth-Revolutionary/dp/1612194745/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=Future+Days%3A+Krautrock&qid=1595154747&s=books&sr=1-1

Knjiga nije loša, mada autor ponekad zna da se raspline u pravcima koji po meni nisu bitni. Posebno me je iritiralo opisivanje video zapisa sa youtuba.  Koncentrisao se na glavne izvođače, što je ok, ali je trebao da zahvati i mnogo šire. Postoji i kratko poglavlje o Neue Deutsche Welle. Svaka čast Davidu Stubbsu i Julianu Copeu, ali moja omiljena knjiga o ovoj temi ostaje "Krautrock" koju je napisao Boro Petković. Na samo 103 strane, mislim da je uspeo da objasni sve što je bitno.

 

Ian Shirley-Never Known Questions: Five Decades of The Residents

https://www.amazon.com/Never-Known-Questions-Decades-Residents/dp/1909454265/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=the+residents+never+known&qid=1600417758&s=books&sr=1-1

Ovo je sigurno najbolja knjiga o Residentsima, zato što je jedina. Šalu na stranu, nemam ni jednu zamerku. Ulepšala mi je godišnji odmor. Gomila informacija a opet sve ostaje obavijeno velom tajne. 

U pitanju je dopunjeno i prošireno izdanje knjige "Meet The Residents: America's Most Eccentric Band".

 

O Residentsima treba pročitati i bitan esej "The True Story of The Residents", koji je napisao Matt Groening još 1979. godine.

https://meettheresidents.fandom.com/wiki/The_True_Story_of_The_Residents

 

Edited by klimt
Link to comment
  • 1 month later...

Da zaplaces sto je neko drvo poseceno da bi se ovo stampalo:

112319.JPG

 

Kao da je knjigu pisao neko ko Chatovu muziku nije mogao da svari, a njega duboko prezirao s nekih moralnih visina, pa to skrivao faktografijom. Pa je onda i knjiga za slicnu publiku.

 

S druge strane, ovo je pravo zlato -

jpeg

Link to comment
On 19.7.2020. at 12:54, James Marshall said:

Meni je ona njegova o Magi bila težak užas, jedno patronizirajuće staračko popovanje začinjeno tabloidnim pikanterijama.

Naleteo sam na nju pre par dana i nisam zaspao dok je nisam pročitao. Joj.

 

Ne bih je nazvao staračkim popovanjem, ali knjiga može da bude merna jedinica za lešinarenje, sa sve nabrajanjima ko se kada gde s kim koliko jebo i išao na šemu. Vesić je ovim zakopao Margitu bar 20 puta gore od onog ko je pisao "Vrati unatrag".

  • +1 2
Link to comment
Naleteo sam na nju pre par dana i nisam zaspao dok je nisam pročitao. Joj.
 
Ne bih je nazvao staračkim popovanjem, ali knjiga može da bude merna jedinica za lešinarenje, sa sve nabrajanjima ko se kada gde s kim koliko jebo i išao na šemu. Vesić je ovim zakopao Margitu bar 20 puta gore od onog ko je pisao "Vrati unatrag".
Ono što sam ja imao kontakta sa Vesićem, čovek je ozbiljno govno..

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
On 14.11.2020. at 20:48, ragasto said:

Vesić je ovim zakopao Margitu bar 20 puta gore od onog ko je pisao "Vrati unatrag".

Nisam čitao. Samo sam u čudu, zar postoji nešto gore od "Vrati unatrag" !?

 

Link to comment

Pa samo iz vizure toga da je taj debeli što je pisao Vrati unatrag obično đubre koje je htjelo da se okoristi o bolesnu Margitu, a Vesić je šatro kao objektivni biograf, a zapravo matoro moralizatorsko lešinarsko govno.

Link to comment
3 hours ago, klimt said:

Nisam čitao. Samo sam u čudu, zar postoji nešto gore od "Vrati unatrag" !?

 

A ja nisam čitao "Vrati unatrag" zbog odlomaka koji su u to vreme objavljeni na Popboksu, i iz kojih je bilo jasno da je to pisala, u najboljem slučaju, neka peta osoba. Kako ono beše:

Quote

Zamislite studijskog tehničara koji diskografu kaže: „Sve je spremno za postupak prebacivanja na DAT, ali da bih bio sasvim siguran, očistiću alkoholom glavu i vođice na magnetofonu, a onda ću da uzmem pištolj za demagnetizaciju glave“.

:rolleyes:

A ovo je pisao neko ko je bio novinar i urednik jednog od tada najznačajnijih časopisa, i veliki deo knjige i jeste vredna faktografija. Zameram mu jer piše o promašivanja vena, kako je ko prošao u Londonu i to što nema nikakve granice u napisanom, a sve vreme se nada da bi Magi bila zadovoljna ovakvom knjigom. Kakav prijatelj.

 

Ko hoće, lako može da nađe epub.

  • +1 1
Link to comment
rolleyes.gif
A ovo je pisao neko ko je bio novinar i urednik jednog od tada najznačajnijih časopisa, i veliki deo knjige i jeste vredna faktografija. Zameram mu jer piše o promašivanja vena, kako je ko prošao u Londonu i to što nema nikakve granice u napisanom, a sve vreme se nada da bi Magi bila zadovoljna ovakvom knjigom. Kakav prijatelj.
 
Ko hoće, lako može da nađe epub.


Možda je Vesić jednako antipatičan kao onaj drugi Vesara, ali crtica o Mlinarcu i produkciji prvog albuma Azre je istinita; štaviše, on je jedini koji je Mlinarca, kolateralnu štetu slabog rezanja ploče, odbranio.

Nije loše da takvi detalji ostanu ukoričeni, samo je teško pojesti i najsočniju malinu pošto zagrizeš smrdibubu.

A u vezi Margite, samo kratka upadica - njen prijatelj niko nije mogao da bude, a pogotovo Dušan Vesić.



Sent from fav toy


  • +1 1
Link to comment

Pazario, ali jos nisam procitao, osim par strana na brzinu. Rekao bih, Mark u svom stilu, bez mnogo palamudjenja, kratak, jasan, koliko to secanje, jelte, dozvoljava :D 

 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

spacer.png

 

Literarno potpuno bezvredno, forma dugackog intervjua sa pomalo defokusiranim Hughom, ali zapravo prilicno zabavno stivo, "za na plazu", uz gomilu svakakvih detalja iz prve ruke. U stvari je bas dobro sto je sortirano po pesmama - pustis album i citas as it goes.

Link to comment
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...