Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

10 minutes ago, Jozef K. said:

Dobro je. Nema temperature. Ima suvog kašlja. Mogu da iskoristim priliku da pitam da li ima neko iskustvo kako da olakšam muke i da brže prođe. Koliko su mi rekli bez temperature i gubitka daha ovo nije ništa opasno čisto je reakcija.

 

Godinama sam zimi imao suvi kašalj kome niko nije mogao da nađe uzrok. Na kraju mi je ORL dao ventolin i rekao da samo ne preterujem. Stvarno bude lakše.

 

ALI PROVERI PRVO S LEKAROM ILI FARMACEUTOM DA LI SMEŠ.

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Jozef K. said:

Dobro je. Nema temperature. Ima suvog kašlja. Mogu da iskoristim priliku da pitam da li ima neko iskustvo kako da olakšam muke i da brže prođe. Koliko su mi rekli bez temperature i gubitka daha ovo nije ništa opasno čisto je reakcija.

nisam razumela koja ti je muka, ali ako je suvi kašalj, preporučujem med, ako nisi alergičan... ja se kao manijakalni pušač svako jutro rastajem sa životom od kašlja, kašičica, dve meda, i posle petnaestak minuta se smirim i pređem u blagougodno krkljanje.

  • +1 1
Link to comment

Ja se osećam odlično već danima, jutros zvao ove iz ambulante da pitam za ponovno testiranje, kažu mi da moram prvo da idem kod doktora da mi napise uput [emoji2357][emoji2357][emoji2357] jbt čisto gubljenje vremena i čekanje par sati sigurno... Krenuo sam da izlazim iz kuće, iskreno nisam mogao više....

  • +1 2
Link to comment
57 minutes ago, Jozef K. said:

Ima suvog kašlja. Mogu da iskoristim priliku da pitam da li ima neko iskustvo kako da olakšam muke i da brže prođe. 

+1. meni 14. dan suv kasalj. ispila 2 sirupa, inhalirala se fizioloskim 3% i dalje traje. moram da priznam da mi je najvise pomogao caj od belog sleza, ali ako ga ne pijem, kasalj se nastavlja. 

Edited by fren
  • +1 1
Link to comment
53 minutes ago, Jozef K. said:

Hvala svima. Ja pijem sirup od belog sleza. Ne pomaže mnogo. Možda da pojačam med. 

ti si prosao najgore,sve ok :thumbup: za kasalj imas raznih sirupa koji rade posao, zavisi od kaslja, produktivni/ne produktivni, jeftini sirupi a rade posao u Liliju : sladic, bokvica, beli slez

Link to comment
4 hours ago, Jozef K. said:

Dobro je. Nema temperature. Ima suvog kašlja. Mogu da iskoristim priliku da pitam da li ima neko iskustvo kako da olakšam muke i da brže prođe. Koliko su mi rekli bez temperature i gubitka daha ovo nije ništa opasno čisto je reakcija.

Milo mi je da ste sve bolje. Nastavite tako :heart:

Ne znam da li kasalj brze prolazi, ali meni kod bronhitisa pomaze "caj" od crnog luka. Napisacu kako se pravi, pa probajte, ne moze da odmogne svakako.

U litar hladne vode glavica crnog luka (precnik 6-7 cm - moze i veca, nista ne smeta), neoljustena, samo joj treba odseci onaj deo gde valjda izlazi koren i zadrzava se zemlja, i oprati je. Staviti na jaku vatru i kada uvri do oko 2dl procediti u solju i dodati malo vegete (meni omrazene tako da samo malo posolim).

Pije se sto toplije.

Meni ovo pomaze dosta brzo, osetim olaksanje cim popijem caj. Sumnjam da leci, ali smanjuje nadrazaj za kasalj.

Minus je to sto u akutnoj fazi luk treba kuvati tri puta na dan - bar je tako kod mene, tacno osetim da prolazi dejstvo i da moram novi.

Recept sam inace dobila od svoje stare lekarke opste prakse.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...