Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

Nema to veze sa košarkom u visokom ritmu,pričam o bespotrebnim izmenama tipa Davidovac i Volden u 3/4 koji odigraju bez greške i u napadu i u odbrani i popiju klupicu.

I naravno ide pad.

Slično je bilo i u 1/2.

Takođe,nema logike da na minus 7 u 4/4 na parket šalješ jbng Lazića,itd,itd...

 

Link to comment
51 minutes ago, harper said:

 

Prosto imamo igrace koji su u nasem rangu cene i za ocekivati je da ponekad nece isporuciti na ovom nivou kosarke. Hol igra kod nas za 125.000 po sezoni, ne kosta on toliko slucajno.

 

Po meni Hol uopste nije problematican, jeste promasio par tih poludistanci, ali to nisu njegovi sutevi.. i nijje ih uzimao zato sto je zeleo, nego zato sto je morao..

 

Ono sto mi jeste problematicno to je da u 4/4 prvih sedam minuta ne postignes kos iz igre (2 bacanja), a ti za to vreme ne trazis tajmaut ili trazis jedan? Sad se i ne secam..

7 minuta nicega u 4/4 u el ne moze na kraju da se zavrsi pobedom. Jednu normalnu akciju smo odigrali u tom periodu, kad je lojd promasio mrtav zicer posle asist hola. I nista vise. Sale pizdi nesto u prazno kao i inace, zovi 6 tajmauta ako treba za redom ili kolko vec imas pravo, ne dozvoli da sedam jebenih minuta ekipa ne moze da ti napravi normalnu akciju

Link to comment
38 minutes ago, Apollo Creed said:

Nema to veze sa košarkom u visokom ritmu,pričam o bespotrebnim izmenama tipa Davidovac i Volden u 3/4 koji odigraju bez greške i u napadu i u odbrani i popiju klupicu.

I naravno ide pad.

Slično je bilo i u 1/2.

Takođe,nema logike da na minus 7 u 4/4 na parket šalješ jbng Lazića,itd,itd...

 

 

Isti Davidovac i Volden koji su u prvoj cetvrtini zabrljali pa nas je Zalgiris stigao. To je rizik na koji stalno moras da racunas u takvoj kosarci, 34-35 minuta se menja kao na traci a onda petorica koji su najvise raspolozeni igraju zavrsnicu. I ja mislim da nije trebalo da sece Davidovca u trecoj cetvrtini ali ja ispred TV-a ne znam koliko minuta Davidovac moze da izgura u kontinuitetu. Menjao je Obradovic isto i protiv Baskonije pa smo dobili utakmicu dvocifrenom razlikom.

 

Stvar je jednostavna, kome nije jednostavna dovoljno je da pogleda koja dva igraca su sedela iza kosa u civilu i zasto smo bas ta dva igraca doveli. Hol i Rit nisu jos uvek zreli da na ovom nivou kosarke igraju u kontinuitetu na pozicijama 1 i 5. Da li ce nesto po tom pitanju pomoci Rocesti i Teri ne znam ali ocigledno postoji takva ideja. Ubili su nas pikom dok je Rit bio na parketu, ne znam u koliki minus smo otisli njegovim minutima ali bih se iskreno zacudio da taj minus nije dvocifren. S druge strane su pustali Hola na poludistancu, on se svaki put zaletao i na kraju pogodio jedan od sest suteva. Iskusna ekipa, ozbiljan trener, skautirali su nas i zatvorili. I mi smo s druge strane potpuno isekli Vokapa, Grigonisa i Milaknisa ali je na kraju Zalgiris imao "duzi" kvalitet i pobedio.

Link to comment
14 minutes ago, ZSNj said:

 

Po meni Hol uopste nije problematican, jeste promasio par tih poludistanci, ali to nisu njegovi sutevi.. i nijje ih uzimao zato sto je zeleo, nego zato sto je morao..

 

Ono sto mi jeste problematicno to je da u 4/4 prvih sedam minuta ne postignes kos iz igre (2 bacanja), a ti za to vreme ne trazis tajmaut ili trazis jedan? Sad se i ne secam..

7 minuta nicega u 4/4 u el ne moze na kraju da se zavrsi pobedom. Jednu normalnu akciju smo odigrali u tom periodu, kad je lojd promasio mrtav zicer posle asist hola. I nista vise. Sale pizdi nesto u prazno kao i inace, zovi 6 tajmauta ako treba za redom ili kolko vec imas pravo, ne dozvoli da sedam jebenih minuta ekipa ne moze da ti napravi normalnu akciju

 

O tome govorim sve vreme, Zalgiris je tako postavio odbranu da stalno udvaja Lojda iskakanjem i da nam ne dozvoli sut spolja nakon prodora u reket. Gledali su i oni koliko polaganja i poludistanci je Hol promasio do veceras, kockali su se s sutevima sa kojima su mogli da zive i proslo im je. Isto vazi i za pik Lekavicijusa kad je Rit bio na parketu, Kuzmic je veceras to branio odlicno. Zvezda ima dobru ekipu i igra kvalitetnu kosarku ali u Evroligi se to moze reci za sve ekipe. Veceras je Zalgiris iskoristio nas krezubi roster, pre nekoliko dana Baskonija nije, bice i jednih i drugih utakmica koliko hoces ove sezone. Da li je trener trebalo ovog ili onog igraca da promeni tada ili onda, to su sve post festum price koje nemaju nikakvog posebnog znacenja osim, eto, da imamo o cemu da pisemo posle utakmice. Analizirace se ova utakmica kao i sve druge sto se analiziraju.

 

Valensija veceras protiv Barselone, isto nekih 6-7 minuta bez kosa iz igre u trecoj cetvrtini, prelomili su ih u tom periodu i otisli na 15 razlike. Valjda njihov trenutni roster ne treba da navodim i nabrajam igrace koje imaju. Komunicirao je Obradovic s igracima sve vreme, sada je to dosta lako bez publike, menjao je i trazio raspolozene igrace za zavrsnicu, pozivao individualne akcije za Lojda i Voldena. Da li bi pozivanje dva TO umesto jednog nesto promenilo, mozda bi a mozda i ne bi. Sustina je da nas je Zalgiris nadigrao, o cemu svedoci 92 : 61 timski indeks u njihovu korist. Svaka cast, u halu pa na trening. Nema druge. Kao sto nismo bili Lejkersi posle Baskonije nismo ni Ergonom posle Zalgirisa. A trener je isti.

Link to comment

Žalgiris uvek brani iskakanjem i dopušta veliki broj šuteva iz kornera što bi Zvezdi sa Simonovićem, Lazićem, Davidovcem spolja trebalo da odgovara, ali je problem bio u da se bekovi na vreme oslobode lopte i da centar iz pika ne ide svaki put na pop out. 

Link to comment
19 minutes ago, theanswer said:

Žalgiris uvek brani iskakanjem i dopušta veliki broj šuteva iz kornera što bi Zvezdi sa Simonovićem, Lazićem, Davidovcem spolja trebalo da odgovara, ali je problem bio u da se bekovi na vreme oslobode lopte i da centar iz pika ne ide svaki put na pop out. 

 

Bogami su dobro branili coskove veceras. Ne samo da nismo imali otvoren pogled na kos odatle nego su i stizali nekoliko puta da nateraju igrace poput Simonovica i Dobrica da odustanu od tih suteva i traze alternative nekim sumanutim prodorima kroz sredinu reketa. Ovo za centre se slazem, zato mislim da bi nam Teri veceras dobro dosao.

Link to comment

Ako je istina, a trebalo bi da jeste, da je Teri vrhunski pnr defanzivac, to će mnogo značiti. Npr večeras bi njegovo prisustvo bila razlika između poraza i pobede pošto je Rit bio bušen čim bi kročio na parket. Povedemo 11:4, odbrana granit, uđe Rit umesto Kuza i za tili čas ovi preokrenu. Na tom nivou 1 nesnađeni igrač na tako osetljivoj poziciji biva lako eksploatisan. Falilo je i poena, trebalo bi Ročesti da donese nešto svojim individualnim kreacijama. Baš teška utakmica za gledanje, Žalgiris nas tradicionalno udavi.

Link to comment

Uzgred setih se večeras da je letos bilo priče o povratku Kaline u Zvezdu, navodno bilo je nekog flertovanja ali je stopirano zbog njegove političke nepodobnosti. Duboko uzdahnuh na pomisao da je on tu, bukvalno bi nas podigao na viši nivo imajući u vidu koliko smo šuplji tu gde on igra.

Link to comment
12 minutes ago, Nikodije said:

Uzgred setih se večeras da je letos bilo priče o povratku Kaline u Zvezdu, navodno bilo je nekog flertovanja ali je stopirano zbog njegove političke nepodobnosti. Duboko uzdahnuh na pomisao da je on tu, bukvalno bi nas podigao na viši nivo imajući u vidu koliko smo šuplji tu gde on igra.

 

Stopirano je zato sto kosta nekih 200.000 vise od onoga koliko mi placamo naseg najskupljeg igraca Lojda, sto je i dobio od Valensije. Bilo je price o tome dok se Valensija nije pojavila s ponudom. Nije on tamo otisao zato sto je hteo kod nas ali ga mi nismo hteli pa je morao da ide u Spaniju, otisao je na veoma dobar ugovor.

 

S druge strane, mi tu imamo Dobrica i Davidovca koji nisu Kalinicev nivo ali su domaci igraci od kojih se ocekuje da konacno malo istupe. Da smo doveli Kalinica na njihovo mesto kukali bismo kako se ne daje sansa nasim mladjim igracima. Prosto su se pokrivale pozicije na kojima, na zalost, nismo imali nista domace sto moze da posluzi. I da neko ne bi pominjao dovodjenje Simonovica, razlika u ceni izmedju njih dvojice su nama dva strana igraca, od kojih je jedan prvi napadac tima. Igramo bez publike, bez pretplatnih karata, bez skoro ikakve tekuce zarade, islo se na jeftiniji tim zeljan dokazivanja uz par starijih koji su tu vise radi svlacionice i kontrole tima nego sto Obradovic misli da mogu previse da doprinesu. Ispalo je i ovo sto je ispalo sa Nnokom, bili bismo nesto kompletniji da je on mogao da igra.

Link to comment
19 minutes ago, Apollo Creed said:

Izgleda da se putuje u Francusku...:isuse:

sta ti znaci to izgleda, el putuju il ne putuju?

nema nike logike da putuju, posto su im pre 3 dana otrkivena jos 2 slucaju, i juce jos nekoliko..

Link to comment
4 hours ago, Moća said:

Kalinic bi upao na mesto Simonovica a ne Dobrica i Davidovca.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

 

Kalinic bi bio prvi igrac na toj poziciji i samim tim bi upao umesto sve trojice, da ne pricam sto bi sam kostao duplo vise od te trojice zajedno. Cujes, upao bi umesto Simonovica a mocnom Dobricu i Davidovcu ne bi mogao da pomeri minutazu. Ja se ogradih razlikom u ceni da neko slucajno ne bi pomenuo "zasto Simonovic a ne Kalinic" ali glupost je ocigledno neunistiva i ne obazire se na te sitnice.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...